Cienie i worki pod oczami

Cienie i worki pod oczami - jak się ich pozbyć?

JAK ZLIKWIDOWAĆ WORKI POD OCZAMI - ARTYKUŁ EKSPERTA

Cienie i worki pod oczami wielu osobom spędzają sen z powiek. Jeśli również masz ten problem - zacznij działać! Wybierz najlepszy krem na worki pod oczami i zacznij je zwalczać!

SKĄD SIĘ BIORĄ CIENIE POD OCZAMI

CO Z TYM MOŻNA ZROBIĆ?
Cienie i worki pod oczami

Cienie i worki pod oczami są wynikiem przeświecania przez bardzo cienką skórę poszerzonych naczyń krwionośnych. Wynika to najczęściej z predyspozycji genetycznych. To one warunkują określoną grubość skóry tej okolicy, jej karnację czy skłonność do zaburzeń w mikrokrążeniu. Czasami pozorne cienie i worki pod oczami obserwujemy u osób, które mają specyficzną budowę oczodołu i głęboko osadzone oczy. Oczywiście cienie i worki pod oczami mogą pojawiać się także u ludzi przewlekle zmęczonych, niedotlenionych. Przyczyną mogą być również niektóre choroby np. niedokrwistość, niedobory żywieniowe, choroby onkologiczne itp.

Walka z cieniami pod oczami jest niestety trudna i zależy od przyczyny. Najbardziej żmudne zadanie czeka osoby o silnych predyspozycjach genetycznych- są czasami silniejsze od nas. Wiec jak zlikwidować worki pod oczami na co dzień?

• Worki pod oczami można próbować zwalczać. Pomoże w tym dobrze dobrany krem na worki pod oczami z odpowiednimi składnikami. Kwas Hialuronowy i Booster Kolagenu znajdujące się w NIVEA® HYALURON CELLULAR FILLER Przeciwzmarszczkowym Kremie pod oczy poprawią jędrność skóry, a dodatkowo wypełnią zmarszczki i drobne linie wokół oczu;

• Przypadłość tę można maskować, korzystając z bogatej oferty specjalnych korektorów pod oczy;

• Worki pod oczami można rozświetlać przy pomocy odpowiednich pigmentów odbijających światło.

• Dodatkowo można korzystać z zabiegów dermatologii estetycznej 

Aby zlikwidować worki pod oczami, osoby zmęczone i niedotlenione powinny pozwolić sobie na relaks na świeżym powietrzu. Osoby chore muszą przede wszystkim leczyć schorzenie podstawowe.

Cellular FIller


SKĄD SIĘ BIORĄ WORKI POD OCZAMI

JAK MOGĘ ZLIKWIDOWAĆ WORKI POD OCZAMI?
Cienie i worki pod oczami

Worki pod oczami powstają na skutek przesięku i nagromadzenia się płynu w przestrzeniach międzykomórkowych skóry. Sprzyja temu wiotka struktura skóry i tkanki podskórnej w tej okolicy, a także zastój w mikrokrążeniu. Niestety, najważniejsze są uwarunkowania genetyczne, ale także niehigieniczny tryb życia. Wpływają na to także niektóre choroby (alergie, niewydolność krążenia, choroby nerek czy tarczycy). Czasami worki pod oczami nie są wynikiem gromadzenia się płynu, ale tu tkanki tłuszczowej. Często jest to podyktowane predyspozycjami genetycznymi.