W naszej Polityce Prywatności wprowadziliśmy zmiany dotyczące m.in. zasad profilowania i przetwarzania danych osobowych. Zachęcamy do zapoznania się z nimi.

Cienie i worki pod oczami

Cienie i worki pod oczami - jak się ich pozbyć?

artykuł eksperta

Cienie i worki pod oczami wielu osobom spędzają sen z powiek. Jeśli również masz ten problem - zacznij działać! Dowiedz się skąd się biorą i jak je zwalczać.

SKĄD SIĘ BIORĄ CIENIE POD OCZAMI

CO Z TYM MOŻNA ZROBIĆ?

Cienie i worki pod oczami

Cienie pod oczami są wynikiem przeświecania przez bardzo cienką skórę poszerzonych naczyń krwionośnych. Wynika to najczęściej z predyspozycji genetycznych. To one warunkują określoną grubość skóry tej okolicy, jej karnację czy skłonność do zaburzeń w mikrokrążeniu. Czasami pozorne cienie obserwujemy u osób, które mają specyficzną budowę oczodołu i głęboko osadzone oczy. Oczywiście cienie mogą pojawiać się także u ludzi przewlekle zmęczonych, niedotlenionych. Przyczyną mogą być również niektóre choroby np. niedokrwistość, niedobory żywieniowe, choroby onkologiczne itp.

Walka z cieniami pod oczami jest niestety trudna i zależy od przyczyny. Najbardziej żmudne zadanie czeka osoby o silnych predyspozycjach genetycznych- są czasami silniejsze od nas. Oczywiście na co dzień można zwalczyć „sińce” pod oczami na kilka sposobów:

• można próbować je zwalczać. Pomogą kremy pod oczy z dużą ilością antyutleniaczy np. koenzymu Q10, witaminy E czy C. Dodatkowa zawartość flawonoidów i składników poprawiających mikrokrążenie także korzystnie wpłynie na skórę. Takim kremem jest np. NIVEA Q10 Plus Energetyzujący Roll-on Pod Oczy;

• można je maskować, korzystając z bogatej oferty specjalnych korektorów pod oczy;

• można rozświetlać skórę okolicy oczu przy pomocy odpowiednich pigmentów odbijających światło. Zawarte są one np. w NIVEA Cellular Perfect Skin Udoskonalający Krem pod Oczy;

• można korzystać z zabiegów dermatologii estetycznej. 

 

Osoby zmęczone i niedotlenione powinny pozwolić sobie na relaks na świeżym powietrzu. Osoby chore muszą przede wszystkim leczyć schorzenie podstawowe.

Cienie i worki pod oczami

SKĄD SIĘ BIORĄ WORKI POD OCZAMI

CO Z TYM MOŻNA ZROBIĆ?

Cienie i worki pod oczami

Worki pod oczami powstają na skutek przesięku i nagromadzenia się płynu w przestrzeniach międzykomórkowych skóry. Sprzyja temu wiotka struktura skóry i tkanki podskórnej w tej okolicy, a także zastój w mikrokrążeniu. Niestety, najważniejsze są uwarunkowania genetyczne, ale także niehigieniczny tryb życia. Wpływają na to także niektóre choroby (alergie, niewydolność krążenia, choroby nerek czy tarczycy). Czasami worki pod oczami nie są wynikiem gromadzenia się płynu, ale tu tkanki tłuszczowej. Często jest to podyktowane predyspozycjami genetycznymi.

Podkrążone oczy i obrzęki pod oczami można zmniejszyć kosmetykami zawierającymi wyciągi roślinne. Usprawniają one krążenie, są bogate w antyutleniacze i składniki ściągające. Takie działanie mają m.in. garbniki zawarte w herbatach.

Bardzo efektywny jest także delikatny masaż limfatyczny. Podobny skutek dają specjalne aplikatory w kosmetykach pod oczy. Są to najczęściej chłodzące, metalowe kulki, które usprawniają mikrokrążenie i pomagają głębszemu wnikaniu składników. Jest to tzw. roll on pod oczy. Dla lepszych efektów, zaleca się schłodzić preparat, wkładając go na niedługi czas do lodówki. Chłodny produkt pobudza krążenie, co za tym idzie - skuteczniej zwalcza opuchliznę oczu.

W sytuacji, gdy za worki pod oczami odpowiedzialne jest odkładanie się tłuszczu, najlepszy efekt daje chirurgiczny zabieg. Jest to  tzw. blepharoplastyka powieki dolnej.

Cienie i worki pod oczami

Nasze rekomendacje dla Ciebie