cera-sucha-i-wrazliwa

Pielęgnacja twarzy – cera sucha i wrażliwa

   

JAK ZAPOBIEGAĆ UCZUCIU ŚCIĄGNIĘCIA I PIECZENIA?

Twoja skóra jest napięta i piecze? Aby zminimalizować to uczucie, stosuj przede wszystkim bardzo łagodne oczyszczanie – wybieraj mleczka lub delikatne żele i toniki, unikaj mydła i twardej wody. Głębokie nawilżenie i ukojenie przyniosą specjalne, łagodzące kremy. Pomogą one zregenerować płaszcz lipidowy skóry i przywrócić jej naturalną barierę ochronną. Wśród składników szukaj substancji kojących i bogatych w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. Przy pielęgnacji cery suchej i wrażliwej pomocne będą kosmetyki z serii dla cery suchej i wrażliwej: tonik łagodzący, żel-krem do mycia twarzy, odżywczy krem nawilżający na dzień oraz odżywczą maseczkę z miodem oraz kosmetyki z linii NIVEA Sensitive, które pomagają zredukować 3 oznaki wrażliwej skóry: zaczerwienienie, odczucie napięcia skóry i suchość.

JAK WALCZYĆ Z NIEDOSKONAŁOŚCIAMI PRZY CERZE SUCHEJ I WRAŻLIWEJ?

Przede wszystkim musisz znaleźć odpowiednie dla siebie kosmetyki. Wybieraj produkty dla cer z niedoskonałościami, ale takie, które nie mają alkoholu i działania drażniącego. Po pierwsze, zamiast ściągającego, antybakteryjnego mydła czy toniku użyj specjalnego, delikatnego żelu. Pamiętaj – oczyszczanie nie może wysuszać Twojej cery! Drugi krok to dobór odpowiedniego kremu – musisz stosować go rano i wieczorem. Głębokie nawilżenie i silna bariera ochronna to połowa sukcesu w walce z niedoskonałościami – skóra tak przygotowana nie będzie ulegała podrażnieniom przez niektóre składniki przeciwtrądzikowe! Wybierz krem, który z jednej strony zwalcza niedoskonałości, a z drugiej silnie nawilża i regeneruje. Takie produkty znajdziesz w linii NIVEA PURE EFFECT.

JAKI TONIK STOSOWAĆ DO PIELĘGNACJI CERY SUCHEJ?

Tonik do cery suchej nie może zawierać alkoholu lub zawierać jego śladowe ilości, ponieważ bardzo niekorzystnie wpływa on na suchą skórę, nasilając jej wysychanie. Stosuj na przykład łagodzący tonik NIVEA do cery suchej i wrażliwej, który tonizuje skórę, ale także – dzięki zawartości formuły Hydra IQ i olejku migdałowego – doskonale ją nawilża i łagodzi.

JAKICH SKŁADNIKÓW UNIKAĆ W KOSMETYKACH DO SKÓRY SUCHEJ?

Zdecydowanie unikaj preparatów z alkoholem i składnikami wysuszającymi, które powodują zniszczenie ubogiego już płaszcza wodno-lipidowego, a przez to zmniejszenie jej naturalnej bariery ochronnej. Zwróć także uwagę na obecność barwników i substancji zapachowych – skóra sucha szybciej ulega podrażnieniom lub alergii.

JAKĄ MASECZKĘ STOSOWAĆ DO CERY SUCHEJ?

Stosuj maseczki odżywcze, które zawierają naturalne składniki o działaniu nawilżającym, natłuszczającym i łagodzącym. Najlepsze dla Twojej cery będą maseczki na bazie np. miodu czy aloesu – głęboko nawilżają i koją skórę, a także odbudowują barierę ochronną. Możesz wypróbować na przykład NIVEA Odżywcza maseczka z miodem. Ważne, byś nakładała taką maseczkę 1-2 razy w tygodniu, co pomoże w utrzymaniu odpowiedniego poziomu lipidów i nawilżenia skóry. Efektem takiej pielęgnacji będzie skóra intensywnie odżywiona i bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych.

JAK PIELĘGNOWAĆ SUCHĄ SKÓRĘ?

Pamiętaj przede wszystkim o bardzo łagodnym oczyszczaniu i bogatym kremie nawilżająco- natłuszczającym. Podstawą pielęgnacji skóry suchej jest przywrócenie jej odpowiedniej ilości lipidów i wzmocnienie naturalnej bariery ochronnej. Skórę oczyszczaj np. NIVEA żelem-kremem do mycia twarzy lub mleczkiem, a następnie tonizuj łagodzącym tonikiem, pamiętając o tym, że mycie twarzy wodą z mydłem tylko pogorszy jej stan. NIVEA Odżywczy krem nawilżający na dzień bardzo inteligentnie odpowiada na potrzeby cery suchej – z jednej strony dzięki zawartości formuły Hydra IQ głęboko ją nawilża, z drugiej – dzięki zawartości olejku migdałowego – przywraca skórze brakującą ilość nienasyconych kwasów tłuszczowych. Przez cały rok staraj się także stosować kremy z filtrami przeciwsłonecznymi, ponieważ słońce dodatkowo wysusza cerę.