W NIVEA dbamy o Twoje dane osobowe, dlatego chcielibyśmy Cię poinformować, że w naszej polityce wprowadziliśmy zmiany. Zapraszamy Ciebie do zapoznania się z nimi.

cera-sucha-i-wrazliwa

Pielęgnacja twarzy – cera sucha i wrażliwa

   

JAK ZAPOBIEGAĆ UCZUCIU ŚCIĄGNIĘCIA I PIECZENIA?

Twoja skóra jest napięta i piecze? Aby to zminimalizować, stosuj przede wszystkim bardzo łagodne oczyszczanie. Wybieraj mleczka lub delikatne żele i toniki, a unikaj mydła i twardej wody. Stosuj łagodzące kremy, które dadzą Ci nawilżenie i ukojenie. Pomogą także zregenerować płaszcz lipidowy skóry i przywrócić jej naturalną barierę ochronną. Szukając odpowiednich kosmetyków, wśród składników szukaj substancji kojących i bogatych w nienasycone kwasy tłuszczowe.

Przy pielęgnacji cery suchej i wrażliwej pomocne są:

  • tonik łagodzący,
  • żel-krem do mycia twarzy,
  • odżywczy krem nawilżający na dzień,
  • odżywcza maseczka z miodem.

Oprócz tego, kosmetyki z linii NIVEA Sensitive pomagają zredukować zaczerwienienie, odczucie napięcia skóry i suchość.

JAK WALCZYĆ Z NIEDOSKONAŁOŚCIAMI PRZY CERZE SUCHEJ I WRAŻLIWEJ?

Wrażliwa i przesuszona skóra twarzy? Przy takim problemie należy wybierać produkty do cery z niedoskonałościami. Nie powinny one zawierać alkoholu i mieć działania drażniącego. Dodatkowo, zamiast ściągającego, antybakteryjnego mydła czy toniku należy używać delikatnego żelu. To ważne, by oczyszczanie nie wysuszało cery!

Drugi krok to dobór odpowiedniego kremu – krem do cery wrażliwej należy stosować rano i wieczorem. Jego działanie zapewni nawilżenie i silną barierę ochronną.  Tak przygotowana skóra nie będzie ulegała podrażnieniom przez niektóre składniki przeciwtrądzikowe! Dokładnie takie działanie zagwarantują produkty z linii NIVEA PURE EFFECT.

JAKI TONIK STOSOWAĆ DO PIELĘGNACJI CERY SUCHEJ?

Sucha skóra twarzy to problem, którego nie możesz ignorować. Tonik do niej nie może zawierać alkoholu, ponieważ jeszcze bardziej wysusza on skórę. Idealnym produktem jest łagodzący tonik NIVEA do cery suchej i wrażliwej. Tonizuje skórę, ale także doskonale ją nawilża i łagodzi dzięki formule Hydra IQ i olejkowi migdałowemu.

JAKICH SKŁADNIKÓW UNIKAĆ W KOSMETYKACH DO SKÓRY SUCHEJ?

Krem do bardzo suchej skóry nie powinien mieć preparatów z alkoholem i składnikami wysuszającymi. Powodują one zniszczenie płaszcza wodno-lipidowego, a przez to zmniejszają naturalną barierę ochronną skóry. Dodatkowo należy unikać barwników i substancji zapachowych. Przez nie skóra sucha szybciej ulega podrażnieniom lub alergii.

JAKĄ MASECZKĘ STOSOWAĆ DO CERY SUCHEJ?

Idealne są maseczki odżywcze, które zawierają naturalne składniki o działaniu nawilżającym, natłuszczającym i łagodzącym. Najlepsze będą na bazie np. miodu czy aloesu, jak np. NIVEA Odżywcza maseczka z miodem. Takie produkty głęboko nawilżają i koją skórę, a także odbudowują jej barierę ochronną.

Maseczkę należy nakładać 1-2 razy w tygodniu. To pomoże w utrzymaniu odpowiedniego poziomu lipidów i nawilżenia skóry. Efektem takiej pielęgnacji będzie intensywnie odżywiona i odporna na działanie czynników zewnętrznych skóra.

JAK PIELĘGNOWAĆ SUCHĄ SKÓRĘ?

Pielęgnując suchą skórę należy pamiętać o bardzo łagodnym oczyszczaniu i kremie nawilżająco-natłuszczającym. Ich działanie przywróci odpowiednią ilości lipidów i wzmocni naturalną barierę ochronną skóry.

Przykładami idealnych produktów są mleczka NIVEA lub żel-krem do mycia twarzy NIVEA. Oczyszczą one skórę bardzo dokładnie i łagodnie. Zamiast myć twarz wodą z mydłem warto także sięgnąć po toniki NIVEA, które również są bardziej łagodne.

Dodatkowo, NIVEA Odżywczy krem nawilżający na dzień doskonale odpowiada na potrzeby cery suchej. Z jednej strony dzięki formule Hydra IQ głęboko ją nawilża. Z drugiej strony dzięki olejkowi migdałowemu przywraca skórze nienasycone kwasy tłuszczowe. Oprócz tego należy pamiętać, że słońce dodatkowo wysusza cerę. Dlatego przez cały warto rok stosować kremy z filtrami przeciwsłonecznymi.