Blond kobieta nakłada krem ​​do twarzy Nivea

Dwuetapowe oczyszczanie twarzy – poradnik NIVEA

Dowiedz się, czym jest dwuetapowe oczyszczanie twarzy

DWUETAPOWE OCZYSZCZANIE TWARZY

Konsekwencja w działaniu jest zwykle kluczem do sukcesu i przynosi wiele korzyści. Nie inaczej jest z Twoją rutyną pielęgnacyjną. Czym więc jest dwuetapowe oczyszczanie twarzy i dlaczego tak wiele osób robi to codziennie? Czytaj dalej i dowiedz się, w jaki sposób ten codzienny rytuał może wpłynąć na czystość Twojej skóry i jakie może przynieść Ci korzyści.

CZYM JEST DWUETAPOWE OCZYSZCZANIE TWARZY?

Kobieta trzymająca kostkę mydła Nivea

Dwuetapowe oczyszczanie twarzy to proces dwustopniowy,

oczyszczający skórę na różnych poziomach.


Pierwszym krokiem jest użycie kosmetyku oczyszczającego na bazie olejku, aby usunąć to, co znajduje się na skórze – nadmiar sebum, filtr SPF i makijaż. 

Pomyśl o tym jak o zmywaniu z siebie trudów całego dnia.

Teraz, gdy Twoja skóra jest czysta, drugim krokiem jest użycie kosmetyku oczyszczającego na bazie wody, by dogłębnie oczyścić skórę z toksyn, potu i wszelkich innych zanieczyszczeń.

DWUETAPOWE OCZYSZCZANIE TWARZY KROK PO KROKU

Przedstawiamy krok po kroku, w jaki sposób możesz łatwo wykonać dwuetapowe oczyszczanie twarzy – efekty zobaczysz od razu:

1.  Użyj kosmetyku do demakijażu na bazie olejku, usuwając makijaż i nadmiar sebum z powierzchni skóry.
NIVEA BIODEGRADOWALNE 3W1 ODŚWIEŻAJĄCE CHUSTECZKI DO DEMAKIJAŻU DO SKÓRY NORMALNEJ będą pomocne w demakijażu i przygotują skórę do pierwszego oczyszczenia.

2. Teraz, gdy powierzchnia Twojej skóry jest czysta, użyj kosmetyku do demakijażu na bazie wody. Sięga głębiej, usuwając brud, komórki skóry, pot i bakterie.

3. Następnie kontynuuj swoją codzienną rutynę pielęgnacyjną. Podpowiadamy, że to dobry moment na wykonanie peelingu – przeczytaj więcej tutaj.
Więcej informacji na temat tego, jak prawidłowo wykonać dwuetapowe oczyszczanie twarzy, produkty do tego polecane i nasze wskazówki znajdziesz tutaj.


DWUETAPOWE OCZYSZCZANIE TWARZY – KIEDY NAJLEPIEJ TO ROBIĆ?

Aby zachować czystą i jednolitą skórę, należy codziennie wykonywać dwuetapowe oczyszczanie twarzy, efekty będą wtedy najlepsze. Najkorzystniej jest robić to wieczorem, by kłaść się spać z oczyszczoną skórą. Przed snem zastosuj na przykład NIVEA ODŚWIEŻAJĄCO-REGENERUJĄCY KREM NA NOC 24H NAWILŻENIA, który może pomóc Twojej skórze w regeneracji podczas snu.

DWUETAPOWE OCZYSZCZANIE TWARZY – EFEKTY

Regularne dwuetapowe oczyszczanie twarzy przynosi naprawdę wiele korzyści.

1) Głębsze oczyszczenie: Ponieważ oczyszczasz twarz w dwóch etapach, ogólny efekt jest skuteczniejszy niż przy oczyszczaniu jednokrotnym.

 

2) Dwuetapowe oczyszczanie twarzy może zmniejszyć problemy trądzikowe: pierwsze oczyszczanie usuwa nadmiar sebum, filtry SPF i makijaż, a drugie skutecznie radzi sobie z głęboko osadzonym potem i bakteriami. Dwuetapowe oczyszczanie zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia zmian trądzikowych, ponieważ za każdym razem oczyszczasz skórę skuteczniej.

 

3) Dobry nawyk pielęgnacyjny: Regularne dwuetapowe oczyszczanie twarzy przyczyni się do tego, że Twoja skóra będzie wyglądać lepiej i łatwiej utrzymasz ją w dobrej kondycji.

Uśmiechnięta kobieta
Uśmiechnięta kobieta

DWUETAPOWE OCZYSZCZANIE TWARZY – PRODUKTY

Chcesz prawidłowo wykonać dwuetapowe oczyszczanie twarzy? Produkty specjalnie do tego przeznaczone pomogą Ci w obu etapach. Dobrych kosmetyków do dwuetapowego oczyszczania twarzy jest wiele i masz naprawdę duży wybór. Niezależnie od tego, który wybierzesz, upewnij się, że stosujesz kosmetyk na bazie olejku do pierwszego etapu oraz na bazie wody do etapu drugiego. Poznaj gamę kosmetyków do oczyszczania twarzy NIVEA odpowiednich do każdego rodzaju cery i wybierz ten właściwy dla siebie. 

Oczywiście, jeśli na jakimkolwiek etapie Twoja skóra stanie się podrażniona, odstaw kosmetyki, które mogą się do tego przyczyniać i skonsultuj się ze specjalistą.