Kobieta z blond krótkimi włosami

Jak usunąć kurze łapki

Czym są kurze łapki i co je powoduje? Dowiedz się, jak zlikwidować zmarszczki pod oczami z NIVEA

Jak usunąć kurze łapki

Linie uśmiechu, zmarszczki mimiczne, kurze łapki to wszystko oznaki dobrze przeżytego życia, mogą być piękne. Mimo to niektórym osobom może zależeć na zmniejszeniu ich widoczności - to nic złego, każdy ma swoje upodobania. 

Czym więc są kurze łapki? Co je powoduje, jak można poprawić ich wygląd i jak zlikwidować zmarszczki pod oczami? Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Czym są kurze łapki?

Kurze łapki to zmarszczki, które pojawiają się w zewnętrznym kąciku oczu. 

Skóra wokół oczu jest o 40% cieńsza niż skóra reszty twarzy - oznacza to, że jest niezwykle delikatna. Ponieważ jest tak cienka, stanowi jeden z obszarów, które niełatwo zatrzymują wilgoć i są najbardziej podatne na przedwczesne starzenie się skóry i zmarszczki pod oczami w młodym wieku.

Co powoduje zmarszczki typu kurze łapki?

Większość ludzi dopadają w końcu kurze łapki, jest to po prostu część procesu starzenia się i zmian zachodzących w skórze wraz z wiekiem. Istnieją jednak pewne czynniki, mogące przyspieszyć zmarszczki pod oczami w młodym wieku.

1) Utrata elastyczności

Najczęstszą przyczyną powstawania zmarszczek typu kurze łapki jest zmniejszenie elastyczności skóry połączone z pojawieniem się wczesnych zmarszczek wywołanych uśmiechaniem się i mrużeniem oczu. Z czasem elastyczność skóry maleje, a na skutek naturalnej mimiki twarzy powstają coraz większe zmarszczki wokół oczu.

2) Wiek

Masz wrażenie, że Twoje kurze łapki tworzą się trochę za wcześnie? Nie martw się - to normalne, że zmarszczki w kącikach oczu pojawiają się ok.n30 roku życia, choć u niektórych osób widać je już w połowie lat 20.

3) Ekspozycja na słońce

Słońce emituje promienie UV, które w przypadku nadmiernej ekspozycji mogą powodować uszkodzenia skóry. Szkody te mogą mieć wpływ na to, jak dobrze skóra odbija się od podłoża, powodując powstawanie linii śmiechu i kurzych łapek. Pamiętaj, aby unikać nadmiernego wystawiania skóry na bezpośrednie działanie promieni słonecznych i zawsze chronić ją za pomocą kremu z filtrem.

4) Dieta

Zdrowa i zbilansowana dieta jest kluczem do tego, aby Twoja skóra funkcjonowała w jak najlepszy sposób. Z kolei zła dieta utrudnia prawidłowe odżywianie skóry, co zmniejsza jej elastyczność i zdolność do powrotu do formy, a tym samym sprzyja powstawaniu kurzych łapek. Powodować je może również palenie, ponieważ naraża skórę na działanie toksyn i zanieczyszczeń, wywołujących oznaki przedwczesnego starzenia się.


Co to znaczy, że ktoś ma kurze łapki?

Kurze łapki nie są niczym, czego należy się wstydzić - oznaczają po prostu, że wiodło się wspaniałe życie, pełne śmiechu i uśmiechu. Wiadomo jednak, że niektórym osobom przeszkadza ich wygląd. Nie przejmuj się - jest wiele sposobów, aby zapobiec i zmniejszyć widoczność kurzych łapek.
Kobieta stosująca krem ​​przeciwzmarszczkowy Nivea

4 sposoby na zapobieganie kurzym łapkom

Oto kilka prostych sposobów na ochronę delikatnej okolicy oczu i zapobieganie powstawaniu kurzych łapek.

1. Chroń się przed promieniami UV
Spróbuj zmniejszyć swoją ekspozycję na promienie UV, przebywając w domu w godzinach szczytu. Promieniowanie UV jest szkodliwe i może powodować oznaki przedwczesnego starzenia się. 

Zawsze chroń swoją skórę pod kapeluszem, długim ubraniem i kremem z filtrem SPF. NIVEA proponuje różne kremy do opalania, dzięki czemu możesz zaspokoić wszystkie potrzeby Twojej skóry. Pamiętaj jednak, aby zawsze czytać etykiety i stosować je zgodnie z zaleceniami.


2. Przestań mrużyć oczy
Jeśli potrzebujesz okularów lub soczewek kontaktowych, zadbaj o to, by je zawsze nosić. Pomogą Ci widzieć wyraźnie, więc przestaniesz mrużyć oczy.

Podobnie, jeśli jesteś wrażliwa na światło słoneczne, miej przy sobie okulary przeciwsłoneczne, kiedy wychodzisz na zewnątrz. Unikniesz mrużenia oczu i zapewnisz delikatnej skórze niezbędną ochronę przed słońcem.

3. Zrelaksuj się
Skóra wokół oczu jest super delikatna, dlatego staraj się ją traktować ostrożnie, nie rozciągaj, nie pocieraj ani nie podrażniaj. Zwróć uwagę, jak niedelikatna bywasz czasami w swoich codziennych nawykach i czynnościach pielęgnacyjnych. Taka szorstka aktywność może przyczynić się do powstania zmarszczek typu kurze łapki. 

Spróbuj przestać lub przynajmniej ograniczyć czas, który poświęcasz na to:
- opieranie głowy w dłoniach
- marszczenie czoła
- pocieranie oczu
- spanie na boku lub na brzuchu

4. Zadbaj o większe nawilżenie
Pij dużo wody i wybieraj nawilżające produkty do pielęgnacji skóry.

Kremy pod oczy NIVEA zostały opracowane specjalnie z myślą o delikatnej skórze wokół oczu. Jest ich kilka do wyboru, więc możesz znaleźć idealny dla siebie. Dzięki dodatkowemu nawilżeniu, które uzyskasz stosując kremy pod oczy, zmniejszysz drobne zmarszczki i zabezpieczysz skórę przed powstaniem kurzych łapek.

Pij dużo wody i wybieraj

nawilżające produkty do pielęgnacji skóry.


Pozbywanie się kurzych łapek

Jeśli masz już kurze łapki i nie czujesz się z nimi dobrze, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zmniejszyć ich widoczność.
Pozbywanie się kurzych łapek

Botoks i wypełniacze

Botoks jest od lat stosowany na zmniejszenie efektu kurzych łapek i ma to swój sens. Blokuje przecież ruchy twarzy. Jeszcze nowsze podejście polega na połączeniu botoksu z wypełniaczami kolagenowymi, aby zachować bardziej naturalny wygląd. 

Należy się jednak liczyć ze skutkami ubocznymi, takimi jak opuchlizna w okolicy oczu, podwójne widzenie i opadające powieki. Pamiętaj, aby zwrócić się do licencjonowanego specjalisty i skonsultować to rozwiązanie z lekarzem.

Pozbywanie się kurzych łapek

Zabiegi napinające skórę

Dzięki zastosowaniu specjalnych częstotliwości radiowych energia cieplna jest kierowana w głąb skóry, co przy ukierunkowaniu jej konkretnie na kurze łapki zmniejsza ich widoczność. 

Zabieg trwa tylko około 15 minut, jest bezbolesny i nie wymaga czasu na regenerację. 

Różnicę powinnaś zauważyć już po 1 sesji, ale dla uzyskania najlepszych rezultatów eksperci zazwyczaj zalecają 4 do 6 zabiegów.

Pozbywanie się kurzych łapek

Laserowy resurfacing

Zabiegi laserowe pobudzają proces produkcji nowej skóry, a ta posiada więcej kolagenu i elastyczności. Tym samym lasery stymulują wymianę komórek skóry i zmniejszają widoczność kurzych łapek. 

Uważaj jednak, laserowe zabiegi na kurze łapki mogą być bolesne w trakcie i po, więc jeśli masz małą tolerancję na ból, mogą nie być dla Ciebie odpowiednim wyborem.

Pozbywanie się kurzych łapek

Zmarszczki pod oczami - zabiegi chirurgiczne

Aby usunąć kurze łapki, niektórzy decydują się na operację zwaną blefaroplastyką, Polega ona na usunięciu nadmiaru skóry i redystrybucji poduszek tłuszczowych. 

Jest to jednak zabieg inwazyjny i wiąże się z pewnym ryzykiem. Nie bez znaczenia jest również fakt, że wymaga on znacznego okresu rekonwalescencji. 

Jeśli zastanawiasz się nad tą formą zabiegu, skontaktuj się z wykwalifikowanym lekarzem i stosuj do jego zaleceń.

Pozbywanie się kurzych łapek

Kremy pod oczy na kurze łapki

Jak wspomnieliśmy, skóra wokół oczu jest do 40% cieńsza niż pozostała część skóry twarzy. Jest więc proste rozwiązanie, które pomoże Ci pozbyć się kurzych łapek bez botoksu - lub przynajmniej poprawić ich wygląd. 

Śmiejąca Się Kobieta
Pozbywanie się kurzych łapek

Domowe sposoby na zmarszczki pod oczami

Jeśli chcesz poznać sposób na pozbycie się kurzych łapek bez botoksu, mamy tu naturalne domowe remedium, które śmiało możesz wypróbować. Zawarte w nim witaminy i minerały mogą znacząco zredukować ich widoczność linii.


Będą Ci potrzebne:
1) Białka jaj - są pełne białka, potasu i magnezu, które pomogą napiąć i nawilżyć skórę.
2) Cytryny - bogate w naturalne alfa hydroksykwasy (AHAs) 
3) Pełnotłusty jogurt naturalny - zawiera kwas mlekowy, który pomaga usunąć martwy naskórek  

Jak wykonać:
1) Wymieszaj razem wszystkie trzy składniki.
2) Nałóż na twarz i szyję, uważając na okolice oczu, aby nic się do nich nie przedostało.
3) Pozostaw na 20 minut.
4) Spłucz ciepłą wodą.
5) Zastosuj swój ulubiony krem nawilżający, aby utrzymać nawilżenie skóry.


Zacznij swoją przemianę już dziś

Przed przystąpieniem do salonowych lub chirurgicznych zabiegów na kurze łapki, NIVEA zaleca wypróbowanie specjalistycznego kremu pod oczy lub maseczki do twarzy.

Specjalnie opracowany przez dermatologów NIVEA Przeciwzmarszczkowy krem pod oczy NIVEA Q10 UJĘDRNIENIE wyraźnie ujędrnia kontury oczu. Wykazano, że redukuje opuchliznę wokół oczu i cienie oraz zmniejsza widoczność kurzych łapek. Oczy błyszczą jeszcze jaśniej, a skóra nabiera witalności. Krem pod oczy NIVEA Q10 został stworzony, aby zapewnić ochronę przeciwzmarszczkową delikatnej skóry wokół oczu, dzięki czemu Twoje spojrzenie może stać się świeższe i młodsze już po 2 tygodniach. 

A jeśli wypróbowałaś już te sposoby i kurze łapki nadal nie dają Ci spokoju, zawsze możesz skonsultować się z wykwalifikowanym dermatologiem w sprawie zastosowania lasera, wypełniaczy lub innych, bardziej intensywnych zabiegów na kurze łapki.

Mężczyzna stosujący krem ​​pod oczy Nivea