Sen dodający urody: porady dotyczące idealnej wieczornej pielęgnacji

ODBUDOWA KOMÓREK SKÓRY

„Sen jest najlepszym lekarstwem” – głosi stare przysłowiem które sprawdza się także w przypadku spiętej skóry. Odpowiednia ilość snu pomaga skórze się zregenerować i zapewnia promienną cerę.

Gdy kładziemy się spać, nasza skóra rozpoczyna swoją aktywność

Wysypianie się pobudza nie tylko nasz umysł, ale i komórki naszej skóry. Gdy śpimy, nasz organizm uruchamia liczne programy odnowy. Zapewniaj mu te godziny spokoju, a odwdzięczy Ci się zdrową, odnowioną skórą.

Do dzieła: czas na odnowę komórek

Noc to czas magiczny. Gdy tylko zmrużymy oczy, zaczyna się dziać mnóstwo ekscytujących rzeczy. Gdy śpimy, cały nasz organizm odpoczywa, a komórki regenerują się szybciej niż wtedy, gdy jesteśmy wybudzeni. Dzieje się tak dlatego, że dochodzi do bardzo ważnego dla naszej skóry podziału hormonów odpowiedzialnych za metabolizm.

Hormon snu, melatonina, jest produkowana przez nasz organizm tylko nocą. Melatonina zapewnia nie tylko zdrowy sen: jej właściwości przeciwutleniające pomagają przeciwdziałać uszkodzeniom skóry oraz opóźniają proces starzenia się komórek.

Piękne zapachy sprowadzają słodkie sny

Czy wiesz, że nos nigdy nie zasypia? Nawet gdy od dawna smacznie śpisz, Twój nos wciąż czuwa. A to jeszcze nie wszystko: nos wpływa także na nasze sny. Naukowcy z Uniwersytetu w Bochum przeprowadzili eksperyment, który wykazał, że zapachy mogą oddziaływać na nasze sny. Badanym w czasie snu podsuwano pod nos różne aromaty. Wynik: zapach pomarańczy powoduje słodkie sny, podczas gdy zapachy uznawane za nieprzyjemne wywołują efekt odwrotny. Dlatego upewnij się, że w sypialni panuje przyjemny zapach. Warto o to zadbać!
Środek nocy

W skrócie:

Zdrowy sen

Jaka dawka snu jest najlepsza dla skóry?

Oczywiście potrzebna ilość snu jest różna u różnych osób. Jednak idealna długość snu wynosi średnio od 7 do 8 godzin na dobę.

Pielęgnacja na okrągło

Dzień i noc są jak yin i yang: kompletne przeciwieństwa, które idealnie się uzupełniają. Twoja skóra także ma swój 24-godzinny rytm. Dostosuj do niego swoją dzienną i wieczorną pielęgnację.
Pielęgnacja dzienna a nocna

W ciągu dnia Twoja skóra potrzebuje ochrony, podczas gdy nocą musi się zregenerować

Twoja skóra ma własny biorytm dzienny i nocny. W ciągu dnia potrzebuje ochrony i nawilżenia, z kolei nocą musi mieć warunki do przeprowadzenia swoich naturalnych procesów regeneracji. Dlatego kremy na dzień i na noc muszą się idealnie uzupełniać. W nocy skóra nie szczędzi sił, by się zregenerować, dlatego kremy na noc powinny mieć większe właściwości nawilżające oraz przede wszystkim zawierać aktywne składniki odżywcze. 

W odróżnieniu od kremów na dzień, kremy na noc nie zawierają współczynnika ochrony przeciwsłonecznej. Wieczorem nie należy zatem stosować kremu na dzień, gdyż nocą nie potrzebujemy filtra ochrony przeciwsłonecznej. Krem na noc nakładaj zawsze równie dokładnie i starannie jak krem na dzień. Tutaj znajdziesz więcej informacji o najlepszych praktykach pielęgnacji dziennej.

product-stage-bg