piękna karnacja

Piękna karnacja: co robić, by mieć piękną skórę

DOBRY WYGLĄD, ŚWIETNA FORMA!

Mało jest osób cieszących się piękną, nieskazitelną cerą. Zdrowo i świeżo wyglądająca karnacja nie jest kwestią przypadku. Co możesz zrobić, by mieć piękną skórę? Tak naprawdę całkiem sporo!

Twoja skóra – cud natury

Każdego dnia przed Twoją skórą stoi mnóstwo wyzwań. Od rana do wieczora narażona jest na działanie licznych czynników zewnętrznych, które mogą wpływać zarówno na jej głębsze jak i wierzchnie warstwy. Skóra spowija ciało, chroni je oraz odzwierciedla nasze samopoczucie.

Jedna skóra, wiele różnych funkcji

Czy wiesz, że na skórę przypada niemal 16% wagi naszego ciała? Skóra jest największym organem naszego ciała. Reguluje temperaturę organizmu i magazynuje energię. Ale, co najważniejsze, pełni także funkcję ochronną. Słońce, nikotyna, alkohol i stres sprzyjają powstawaniu wolnych rodników, które atakują skórę. Również ogrzewanie, zimno, wilgoć i zanieczyszczenia mają bezpośredni wpływ na naszą skórę, a co za tym idzie także na nasze zdrowie. Stan naszej skóry determinowany jest przez czynniki wewnętrzne, takie jak predyspozycje genetyczne czy zupełnie naturalny proces starzenia. Nie możemy zapewnić skórze pełnej ochrony przed wszystkimi czynnikami, ale dzięki właściwej pielęgnacji możemy zwiększać skuteczność jej funkcji, dzięki czemu będzie jeszcze piękniejsza.
Sprawdzanie Skóry
Mama Dziecko

Skóra jest zwierciadłem naszej duszy

Poza oczami, uszami i ustami mamy jeszcze jeden narząd służący do komunikacji: własną skórę. Żadnego innego organu nie wykorzystujemy do komunikacji równie często. Skóra odbiera bodźce, dotyka i komunikuje nasze najskrytsze uczucia. Dzięki nerwom czuciowym występującym skórze informacje przepływają nie tylko od zewnątrz do wewnątrz, ale także od wewnątrz na zewnątrz – z samej głębi duszy. 

Bodźce wywołują emocje zależnie od sytuacji, powodując pewne reakcje skórne: i tak, gdy się wstydzimy, nasza cera nabiera rumieńców lub zaczynamy się pocić, gdy się boimy, bledniejemy, a gdy jesteśmy zdenerwowani, nasza skóra nabiera odcieni bladości, a pod oczami pojawiają się cienie. Nasza skóra pokazuje, jak odbieramy otaczającą nas rzeczywistość i jak na nią reagujemy. Dlatego okaż sobie i swojej skórze trochę szacunku! 


Sekret pięknej skóry?

Na stan skóry wpływają predyspozycje genetyczne, a także czynniki środowiskowe oraz wiek. Ale nasze działania także mogą pomóc wydobywać piękno naszej skóry. Bądź aktywna i dbaj o swoje naturalne piękno!

Nasze porady pomagające osiągnąć piękną cerę!

  • Zawsze stosuj produkty do pielęgnacji dostosowane do Twojego rodzaju skóry, czyli te, które są dla niej najlepsze.
  • Pójście do łóżka z niezmytym makijażem jest absolutnie zabronione! Łagodzący żel do mycia oraz tonik oczyszczający sprawią, że następnego ranka Twoja skóra będzie wyglądała pięknie i promieniście.
  • Bądź dobra dla swojej skóry: Po umyciu nie wycieraj skóry do sucha ręcznikiem. Po prostu delikatnie posmaruj twarz tak, aby nie zniszczyć naturalnej bariery ochronnej skóry. 
  • Stres uwidacznia się na Twoich ustach: NIVEA Balsam do ust Coconut, zawierający odżywcze masło shea oraz olejek migdałowy, w mgnieniu oka przywraca formę spierzchniętym ustom.
  • Włącz jeden zabieg złuszczania tygodniowo do swojego rytuału pielęgnacyjnego. Dzięki niemu pory nie będą się rozszerzać, a karnacja nabierze różowego odcienia. 
  • Twoja skóra jest nocnym markiem – podział komórek przebiega o wiele intensywniej nocą niż w ciągu dnia. Wyświadcz skórze przysługę i zacznij stosować 24H NAWILŻENIA ODŚWIEŻAJĄCY KREM NA NOC CERA NORMALNA od NIVEA.
  • Od czasu do czasu myj akcesoria do makijażu. W przeciwnym razie przeniosą na Twoją skórę bakterie.
product-stage-bg

Zachowaj młodą i piękną skórę

Masaż twarzy

Masaż duszy

Masaż twarzy obniża poziom stresu. Palce wskazujący i środkowy ułóż na grzbiecie nosa i przesuwaj w górę. Przesuwając palce ku górze, rozchylaj je do momentu, aż dotkniesz linii włosów. Pamiętaj, by cały czas lekko naciskać.
Czynników powodujących przedwczesne starzenie się skóry jest wiele. Na Twój wygląd wpływa między innymi styl życia, jaki prowadzisz. Niezbilansowana dieta, alkohol, nikotyna oraz stres działają na Twoją skórę jak trucizna. Prowadź zdrowy tryb życia oraz pozwalaj sobie od czasu do czasu na odpoczynek – to najlepszy sposób na młodą i piękną skórę. Promieniowanie UV to kolejny czynnik przyspieszający starzenie się skóry.
Dlatego zwłaszcza latem stosuj odpowiedni produkt przeciwsłoneczny.
Prawidłowa pielęgnacja pozwoli Ci skutecznie zredukować zmarszczki i bruzdki – pierwsze oznaki starzenia się skóry. Q10 ENERGY ZDROWY BLASK Przeciwzmarszczkowy krem na dzień posiada współczynnik SPF 15 oraz filtry UVA chroniące skórę przed przedwczesnym starzeniem wywołanym działaniem promieni słonecznych.

Piękno pochodzi od wewnątrz

Zacznij prowadzić zdrowy tryb życia: zbilansowana dieta, sport i relaks pomogą Ci odzyskać piękną skórę. Znajdź trochę czasu dla siebie i poświęć swojemu ciału uwagę, na jaką zasługuje.
Sporty wytrzymałościowe
Piękna karnacja dzięki wzmożonej aktywności

Piękna karnacja dzięki sportom wytrzymałościowym

Biegi, kolarstwo, nordic walking – uprawianie sportów wytrzymałościowych na świeżym powietrzu i w słońcu pomoże dostarczyć organizmowi tlenu i sprawi, że karnacja nabierze zdrowych kolorów.

Masaż Twarzy
Piękna karnacja dzięki wzmożonej aktywności

Masaż duszy

Masaż twarzy obniża poziom stresu. Palce wskazujący i środkowy ułóż na grzbiecie nosa i przesuwaj w górę. Przesuwając palce ku górze, rozchylaj je do momentu, aż dotkniesz linii włosów. Pamiętaj, by cały czas lekko naciskać.
Relaks
Piękna karnacja dzięki wzmożonej aktywności

Skup się na czymś innym

W oczyszczaniu umysłu po pracy aktywność umysłowa sprawdza się tak samo dobrze jak aktywność fizyczna. Czy jest coś, czego od zawsze chcesz się nauczyć? Na przykład nowy język? A może po długim dniu przed komputerem wolisz zająć się robótkami manualnymi?
Pij Wodę
Piękna karnacja dzięki wzmożonej aktywności

Nalej sobie wody!

Dostarczając organizmowi dużej ilości wody, odświeżasz także swoją skórę! Woda korzystnie wpływa na Twoje komórki, dystrybuuje składniki odżywcze oraz wzmacnia koncentrację. Każdego dnia wypijaj co najmniej 2 litry wody.
Natura
Piękna karnacja dzięki wzmożonej aktywności

Naturalnie piękna skóra

Naturalna pielęgnacja zapewniająca aksamitnie miękką skórę: pozwól sobie na nawilżenie, stosując maseczkę z oliwy z oliwek, jogurtu i awokado.
Zdrowy sen
Piękna karnacja dzięki wzmożonej aktywności

Sen przynosi piękno

Dużo snu i odżywczy krem na noc – oto czynniki pozwalające skórze się zregenerować. Zapotrzebowanie na sen jest oczywiście kwestią indywidualną, jednak optymalna ilość snu mieści się zazwyczaj w granicach 7 – 8 godzin.
Kąpiel
Piękna karnacja dzięki wzmożonej aktywności

Od czasu do czasu pozwól sobie na prawdziwy relaks

Porada zdrowotna dla pięknej skóry: ciepło odpręży ciało i umysł. Temperatura wody nie powinna jednak przekraczać 38 stopni. Nawilżające dodatki do kąpieli chronią skórę przed wysuszeniem. Dodatkowo para rozszerza pory: to najlepszy moment na nałożenie maseczki nawilżającej.