Serum z witaminą C. Dla kogo?

Serum z witaminą C. Dla kogo?

Chcesz szybko poprawić strukturę i koloryt skóry? W takim razie serum z witaminą C to coś dla Ciebie. Przekonaj się, dlaczego warto sięgnąć po taki kosmetyk i w jakich problemach sprawdza się najlepiej.

Serum z witaminą C – co warto o nim wiedzieć?

Serum do twarzy z witaminą C to skuteczny, uniwersalny kosmetyk. Swoje działanie zawdzięcza oczywiście składnikowi aktywnemu – witaminie C. To substancja niezbędna do poprawnego funkcjonowania ludzkiego organizmu, a przy okazji bardzo przydatna w zabiegach pielęgnacyjnych. To zasługa wyjątkowych właściwości witaminy C dla skóry. Dzięki nim sprawnie pobudza produkcję kolagenu, polepsza elastyczność skóry i niweluje drobne zmarszczki. Redukuje też przebarwienia. Właśnie ze względu na opisane działanie serum z witaminą C cieszy się tak dużą popularnością.

Serum z wit. C może zawierać różne formy witaminy, w różnych stężeniach, o których więcej powiemy za chwilę. Ponadto serum to kosmetyk, który w krótkim czasie poprawia kondycję skóry. Daje ono spektakularne efekty za sprawą skoncentrowanych składników. Najlepiej, aby zawierało ono również inne substancje przyjazne dla skóry, jak kwas hialuronowy, koenzym Q10 czy witaminę E. Jeśli wciąż masz wątpliwości, czy serum z witaminą C sprawdzi się w Twoim przypadku, czytaj dalej!

Serum z witaminą C. Dla kogo?

Serum z witaminą C do twarzy – na co?

Wszechstronność serum z witaminą C do twarzy pozytywnie Cię zaskoczy. Zatem, kiedy po nie sięgnąć? Niewątpliwie przyda się w walce ze zmarszczkami. Zawarta w nim witamina zwiększa gęstość skóry. Używając serum z witaminą C, efekty zauważysz po mniej więcej kilku tygodniach (to zależy od stężenia serum). Drobne zmarszczki ulegną spłyceniu, a skóra zyska elastyczność.

Świetny pomysł to stosowanie serum z witaminą C na przebarwienia. Redukuje ono zmiany wywołane przez hormony, słońce oraz trądzik. Minimalizuje ślady pozapalne o czerwonym zabarwieniu. Serum z witaminą C do cery naczynkowej także sprawdzi się bardzo dobrze. Wszystko dlatego, że witamina wzmacnia naczynia krwionośne oraz poprawia mikrocyrkulację krwi. Przyczynia się to do ograniczenia pękania naczynek oraz występowania rumienia. Co więcej, jeśli zauważyłaś, że Twoja cera straciła blask i zdrowy koloryt to idealny moment, aby nabyć serum z witaminą C do twarzy.

Warto też używać serum z witaminą C do cery trądzikowej. Może ono przyspieszyć gojenie stanów zapalnych, a przy tym złagodzić pojawiające się zmiany. Ponadto, jak wspomnieliśmy wyżej, serum z witaminą C na trądzik przyczyni się do zmniejszenia blizn oraz śladów po niedoskonałościach. Oczywiście nie zastąpi ono profesjonalnej terapii, ale skutecznie ją wspomoże.

Witaminę C znajdziesz nie tylko w serum do twarzy. Zawierają ją także inne kosmetyki do twarzy, a nawet do ciała! Sprawdź zatem następujące kategorie produktowe NIVEA: kremy do twarzy, kremy przeciwzmarszczkowe, kremy przeciwzmarszczkowe pod oczy oraz ampułki. Na uwagę zasługuje zwłaszcza NIVEA CARE 3w1 Lekki krem do twarzy Promienna Cera idealny na co dzień, jak również produkty przeciwzmarszczkowe, czyli Krem przeciwzmarszczkowy NIVEA Q10 Energy Zdrowy Blask oraz NIVEA Q10 Energy Przeciwzmarszczkowy krem pod oczy Świeżość Spojrzenia. Jeśli chodzi o ampułki, polecamy NIVEA Q10 ENERGY 7-dniową Kurację w Ampułkach, która działa naprawdę intensywnie. Znakomicie spisują się też balsamy ujędrniające z witaminą C, jak choćby Ujędrniający Balsam do Ciała Q10 + Witamina C.

Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź nasz artykuł: Kosmetyki z witaminą C – czy warto je wybierać?

Serum z witaminą C. Dla kogo?

Serum z witaminą C – jak stosować?

Zacznij od wykonania próby uczuleniowej. Choć witamina C bardzo rzadko uczula, należy ją przeprowadzić. Wszystko w porządku? Czas działać. Jak stosować serum z witaminą C? Przede wszystkim przygotuj skórę. Pomoże Ci w tym żel do mycia twarzy (np. Profesjonalny Żel do Mycia Twarzy NIVEA MicellAIR Skin Breathe). Następnie zastosuj tonik do twarzy (np. Odświeżający Tonik z Organiczną Zieloną Herbatą). W ten sposób Twoja skóra zyska odpowiednie pH i unikniesz podrażnień.

Kolejna kwestia dotycząca serum z witaminą C – jak stosować je pod względem ilości? Tutaj pożądany jest minimalizm. Zaledwie kilka kropel wystarczy do pokrycia całej twarzy. Na serum nałóż swój ulubiony krem nawilżający na dzień lub noc.

Serum z witaminą C. Dla kogo?

Serum z witaminą C – rano czy wieczorem?

Wiele osób zastanawia się, kiedy nakładać serum z witaminą C – rano czy wieczorem. Otóż wszystko zależy od Twoich oczekiwań. Gdy zależy Ci na ochronie przed wolnymi rodnikami w ciągu dnia, aplikuj je o poranku. I to jeszcze przed nałożeniem kremu z filtrem. Kiedy stosować serum z witaminą C, jeśli chodzi o poprawę kolorytu skóry lub walkę z przebarwieniami czy trądzikiem? W takim wypadku stawiaj na nocną aplikację. Co więcej, pora aplikacji serum z witaminą C zależy od jego stężenia. Te najsilniejsze, bezpieczniej włączyć do wieczornej pielęgnacji.

Czy serum z witaminą C można stosować latem?

Używanie serum z witaminą C latem to kwestia wzbudzająca wiele wątpliwości. Tak naprawdę i w tym wypadku wiele zależy od stężenia kosmetyku. Jeśli jest ono bardzo wysokie, bezpieczniej zrezygnować z serum w letnie dni. Gdy jest niskie, można zdecydować się na jego użycie. Tym bardziej, że witamina C chroni skórę przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych. Stawiając na taką metodę użytkowania, nigdy nie zapominaj o kremie z silnym filtrem! Podsumowując – czy serum z witaminą C można stosować latem? Owszem, ale w niskim stężeniu i zawsze w towarzystwie filtrów.

Serum z witaminą C. Dla kogo?

Serum z witaminą C – jakie wybrać?

Rozważając, jakie serum z witaminą C wybrać, weź pod uwagę postać witaminy, jej stężenie oraz efekt, do którego dążysz.

● Najszybsze rezultaty osiągniesz z serum z wit. C do twarzy z kwasem L-askorbinowym (Ascorbic Acid). Aby było ono skuteczne musi mieć co najmniej 15% stężenie. Maksymalnie może być to 20%. Miej jednak świadomość, że to dość niestabilna postać witaminy C. Takie serum nadaje się do użytku przez 3-4 miesiące, po czym traci właściwości. Podobnie, gdy twarz posmarowaną takim kremem wystawiasz na działanie promieni słońca. Działa głównie rozjaśniająco. Odpowiednie dla skóry tłustej, łojotokowej, mieszanej.

● Glukozyd askorbylu (Ascorbyl Glucoside) przede wszystkim redukuje przebarwienia i odbudowuje kolagen. Odpowiedni dla każdego rodzaju skóry. Wybieraj go w stężeniu powyżej 5%. Znajdziesz go w 7-dniowej kuracji w ampułkach NIVEA Q10 Energy.

● Skuteczną kurację z witaminą C przeprowadzisz też z witaminą w postaci olejowej, czyli z tetraizopalmitynianem askorbylu (Tetrahexyldecyl Ascorbate). Wymaga ona dłuższego czasu stosowania, ale daje dobre efekty rozjaśniające i przeciwzmarszczkowe. Po serum olejowe mogą sięgnąć osoby z wrażliwą cerą. To forma stabilna o okresie przydatności do kilkunastu miesięcy. Jakie stężenie serum z wit. C w postaci olejku wybrać? Celuj w preparaty 3-10%.

● Kolejna opcja to serum zawierające 3-O etylowy kwas askorbinowy (3-0-Ethyl Ascorbic Acid). Wyróżnia je wodnista konsystencja. To najskuteczniejsza, najnowocześniejsza, ale i najdroższa pochodna witaminy C. Chroni skórę przed wolnymi rodnikami, promieniami słonecznymi, wykazuje działanie przeciwzmarszczkowe i rozjaśniające. Nie podrażnia nawet wrażliwej skóry.

● Sól magnezowa fosforanu askorbylu (Magnesium Ascorbyl Phosphate) działa delikatnie, ale skutecznie. Nawilża oraz rozjaśnia skórę. Mogą je stosować kobiety w ciąży i karmiące. Wybieraj stężenie powyżej 10%.

● Sól sodowa fosforanu askorbylu (Sodium Ascorbyl Phosphate) wykazuje najsłabsze działanie. Tę substancję może zawierać serum z witaminą C na dzień. Ponadto sprawdzi się na początku przygody z witaminą C.

Wybierając serum z witaminą C, kieruj się własnymi potrzebami oraz rozsądkiem. Zacznij od niewielkiego stężenia, w razie potrzeby stopniowo je zwiększając. Zapewniamy, że serum to odpowiedni produkt dla każdej osoby, która chce poprawić stan swojej cery.

Serum z witaminą C. Dla kogo?