Równowaga między pracą a życiem osobistym

Jak w równym stopniu podzielić czas między obowiązki zawodowe, rodzinę, czas wolny i codzienne życie? Pokażemy Ci, w jaki sposób zachować równowagę we wszystkich dziedzinach życia.

Równowaga między pracą a życiem osobistym – co to takiego? Zadaliśmy pięć pytań naszej ekspertce, Brigitte Pajonik

Pierwsze pytanie: Czy osiągnięcie równowagi w życiu jest w ogóle możliwe?
Odpowiedź: Oczywiście, że tak. Równowagę możemy osiągnąć w czterech dziedzinach życia: związkach, karierze, zdrowiu i kwestiach związanych z przyszłością. Ważne jest określenie celów i dążeń w każdej z tych dziedzin – pomaga to uporządkować myśli.
Drugie pytanie: Czy równowaga musi być zachowana między wszystkimi czterema dziedzinami?
Odpowiedź: Nie. Tylko od Ciebie zależy, jaki odsetek Twojej energii zostanie poświęcony każdej z dziedzin. Zestaw te dążenia ze swoją obecną sytuacją. Jeśli się w nią nie wpisują, dokonaj zmian.
Trzecie pytanie: Czyli proporcje mają być odpowiednie dla mnie, tak?
Odpowiedź: Dokładnie. Proporcje nie muszą być takie same w każdej z dziedzin. Wybrany podział czasu ma być satysfakcjonujący dla Ciebie. Najważniejsze jest podjęcie decyzji w sposób samodzielny.
Czwarte pytanie: Jak się uwolnić od uciążliwej chęci robienia wszystkiego na 100%?
Odpowiedź: Zachowując zimną krew! Postaw sobie pytanie: Czy jeśli nie zrobię czegoś idealnie, to świat się zawali? Prawdopodobnie nie!
Piąte pytanie: Czy istnieją inne porady dotyczące radzenia sobie w życiu codziennym?
Odpowiedź: Opracuj plan dnia – świadomość zrealizowania zadań poprawia nastrój. A jeśli potrzebujesz przerwy od wykonywania obowiązków, po prostu usiądź wygodnie, wsłuchaj się w swój oddech i zrób sobie chwilę przerwy.
Równowaga

Większa równowaga dzięki większej różnorodności

Czy należysz do osób, które uwielbiają pracę i dają w niej z siebie wszystko? To dobrze, ponieważ przybliża Cię to do realizacji wyznaczonych celów. Ale pomyśl także o tym, żeby wygospodarować jak najwięcej wolnego czasu dla siebie.

Nie zapominaj o sobie: rób przerwy od rutyny

Jeśli stres sprawia, że tracisz głowę, oznacza to, że pilnie potrzebujesz czasu dla siebie. Ponieważ utrzymywanie równowagi życiowej oznacza także myślenie o sobie.
Czas we dwoje

Czas we dwoje – czas na miłość

Wygospodaruj jeden dzień w tygodniu tylko dla Was i regularnie rezerwuj czas w weekend na romantyczną randkę.

Praca, rodzina, obowiązki – a gdzie miejsce dla mnie?

Oto problem wielu kobiet: Tuż po studiach zaczynamy karierę, czasem bierzemy także ślub i pojawiają się dzieci. I tak, zanim się obejrzysz, każdy Twój dzień jest już zaplanowany co do minuty. Brakuje tylko jednej rzeczy: Czasu dla siebie. Aby odnaleźć właściwą równowagę, musisz zrobić sobie przerwę od ustalonego harmonogramu i wrócić do zajęć, które znowu Cię uszczęśliwią. 
To o wiele prostsze niż mogłoby się wydawać: Raz w tygodniu pozwól sobie naspotkanie z przyjaciółmi – pogaduchy i kawałek ciasta pomogą Ci się zrelaksować w mgnieniu oka. Potrzebujesz trochę więcej czasu? Spakuj plecak i zaszyj się na weekend w spa lub w górach. Korzystaj ze spokoju, by zebrać myśli i podładować akumulatory.
product-stage-bg

Moje prywatne chwile szczęścia

Nie ograniczaj się do marzenia o marzeniach!

Realizacja marzenia, o którym śni się od dawna, może mieć ogromne znaczenie dla osiągnięcia wewnętrznej równowagi. Bo marzenia spełnia się o wiele łatwiej niż Ci się wydaje! Kochasz sztukę i od zawsze marzysz, by nauczyć się malować? Raz w miesiącu, w Twoim wolnym czasie, zarezerwuj kilka godzin na wystawę lub zwiedzanie muzeum. Zakup własnej sztalugi pomoże Ci zabrać się za realizację marzenia w domu. A może wolisz malować swoją twarz? Mała toaletka w łazience nie zajmie wiele miejsca. Eksperymentuj z nowym wyglądem i każdego dnia udowadniaj sobie, jak piękna jesteś. Więcej inspiracji i porad dotyczących odnajdywania wewnętrznej równowagi i piękna znajdziesz tutaj.
Śmiej się każdego dnia

Wyznaczaj sobie drobne cele: Każdego dnia pozwalaj sobie na uśmiech

Zachowywanie równowagi oznacza także pozostawanie w harmonii ze sobą. Nasza rada: każdego dnia stawaj przed lustrem i śmiej się! Śmiech wyzwala hormony szczęścia, poprawia humor i pozwala Ci odnaleźć szczęśliwą wersję siebie.