Okaż swojej wrażliwej skórze trochę miłości

Proste wskazówki, jak pokazać światu swoje najlepsze oblicze.

Okaż swojej wrażliwej skórze trochę miłości

NAWILŻAJ CODZIENNIE

i pamiętaj, by szukać produktów przeznaczonych specjalnie do skóry wrażliwej. Opracowanych tak, by być szczególnie łagodnymi, lekkimi i nietłustymi, tak jak nasz Łagodzący żel do twarzy Sensitive. Stosuj także produkty ze wskaźnikiem SPF, by odeprzeć brutalne promienie słoneczne.


UWAŻAJ Z OSTRZEM

Jeśli masz skórę skłonną do podrażnień, golenie może okazać się dość problematyczne. Przede wszystkim zawsze gol się zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa, aby uniknąć wrastających włosków i podrażnień. Jak wspominaliśmy, po goleniu szukaj produktów opracowanych dla skóry wrażliwej. Nasza linia Sensitive nie zawiera alkoholu, wzbogacona jest za to rumiankiem, który znany jest ze swoich właściwości łagodzenia podrażnionej skóry.

POZNAJ SWOJĄ SKÓRĘ

Podrażnienie skóry często jest skutkiem stosowania produktów zawierających silne chemikalia, takie jak detergenty do prania i zmiękczania tkanin. Szukaj więc produktów zatwierdzonych przez dermatologa i trzymaj się z daleka od zapachowych detergentów. Niektóre produkty spożywcze także mogą przyczynić się do problemów skórnych, dlatego wykonaj u dermatologa testy alergologiczne i unikaj produktów, substancji chemicznych i żywności, które mogą przyczyniać się do alergii.