mężczyzna z zarostem

Jak zapuścić zarost męski

Zarost męski – wszystko, co musisz o nim wiedzieć: jak go modelować, jak o niego dbać i jak sprawić, by błyszczał.

Zapuść zarost na twarzy

Śmiało można rzec, że zarost męski ma ""wiele twarzy"". Niektórzy z nas lubią gładko ogoloną twarz, a niektórzy wolą ""efekt cienia"" po paru godzinach od golenia. Są też tacy, któy chcieliby wiedzieć, jak pielęgnować zarost lub jak trymować trzydniową brodę.
Jeśli zastanawiasz się nad 3-dniowym zarostem, ale nie jesteś pewien, czy będzie Ci w nim dobrze, nie martw się. NIVEA Men jest tu po to, by pomóc Ci zdecydować i doradzić, jak zapuścić zarost, jednocześnie dbając o dobrą pielęgnację skóry.

Co, jak i dlaczego? Jak zapuścić zarost męski

Stroniąc od golenia niewątpliwie unikniesz wysypki po goleniu, poza tym możesz doskonale dopasować zarost do swojej twarzy.

Posiadanie odrobiny zarostu daje jednak nie tylko korzyści wizualne. Jeśli Twoja skóra ostro reaguje na golenie brzytwą czy maszynką, bo masz raczej skórę wrażliwą, rzadsze golenie (i delikatniejsze, gdy już się golisz) i zapuszczenie brody może być dobrym pomysłem.

Zamieniając całkowicie maszynkę na trymer do zarostu możesz pożegnać i podrażnienia po goleniu, i bolesne wrastające włoski.

Dobrze utrzymany zarost może również sprawić, że Twoja twarz będzie wyglądać symetryczniej, a pod brodą ukryjesz wszelkie niedoskonałości skóry.

mężczyzna z zarostem

UTRZYMUJ ZAROST W RYZACH

Zrezygnowanie z gładko ogolonej twarzy nie oznacza, że decydując się na zarost przestajesz pielęgnować skórę. 

 

Nadal mogą występować u Ciebie wysypki czy łuszcząca się skóra pod zarostem. Dlatego po użyciu trymera do brody NIVEA poleca Nawilżający Krem Dla mężczyzn NIVEA MEN SENSITIVE PRO, który doskonale koi skórę. Gdy już zapuścisz brodę, stosując kojące konopie i witaminę E poczujesz diametralną różnicę, a Twój zarost i skóra pod nim będą doskonale zadbane.

Produkt Nivea Men Sensitive Pro

Zarost męski: 3-dniowa broda

3-dniowa broda

Jeśli kusi Cię zarost, 3-dniowa broda to jeden z kultowych wzorów męskiego zarostu.
mężczyzna z zarostem
mężczyzna z zarostem
chcesz poznać ciekawe pomysły na zarost męski, wzory dopasowane do Ciebie i inne wskazówki, przeczytaj nasz poradnik dotyczący pielęgnacji zarostu.
Jeśli zdecydujesz się na zarost, 3-dniowa broda to idealna opcja na weekend – pozwoli Ci wypróbować nowy styl w domu, z dala od współpracowników. Możesz zacząć w piątek, a jeśli w niedzielę stwierdzisz, że to nie dla Ciebie, po prostu się ogolisz.

Bez względu na długość każdy zarost wymaga pielęgnacji. By nawilżyć skórę pod brodą, stosuj dobry krem nawilżający NIVEA MEN, a unikniesz takiej przypadłości jak łuszcząca się skóra pod zarostem.
 
Poza tym zadbana, czysta 3-dniowa broda zawsze wygląda świetnie. Nadanie jej kształtu, który Ci się podoba, przycinanie jej, modelowanie czy usuwanie niesfornych pojedyńczych włosków sprawi, że będziesz wyglądał świeżo i czuł się doskonale.

Jak zapuścić zarost?

Zarost to nie jest skomplikowana sprawa – unikaj golenia przez 3 dni lub w zależności od szybkości rośnięcia zarostu dłużej, aż osiągniesz pożądaną długość. Po kilku dniach Twój zarost powinien mieć od 2 do 3 mm, co nada Ci męskiego, stylowego wyglądu.
3-dniowa broda będzie wyglądać dobrze zwłaszcza w przypadku bardziej kanciastej twarzy, wysmuklając ją i nadając jej łagodniejszych rysów.
mężczyzna z brodą

UTRZYMUJ ZAROST W RYZACH

Podczas swojej przygody z zarostem będziesz sięgać po trymer do brody co kilka dni, by utrzymać tę samą długość. Jeśli jesteś typem, który lubi "efekt cienia", będziesz musiał używać go częściej, ponieważ broda rośnie szybko, a taki efekt wymaga starannej pielęgnacji.

Wybierz osłonę do trymera między 2 a 3 mm i przesuń maszynką po twarzy i szyi. By dotrzeć do miejsc takich jak linia ust, wgłębienia pod nosem czy dół szyi, będziesz musiał zdjąć osłonę i zachować szczególną ostrożność. 

Jeśli zarost rośnie wysoko na policzkach i daleko w dół szyi, będziesz chciał bardziej zarysować ich granice. Unikaj jednak kształtowania zarostu w ostre, proste linie, aby zachować jego naturalność.Gdy Twój zarost uzyska już schludny wygląd, możesz usiąść wygodnie i zadawać szyku..

 

To jeszcze nie wszystko

Zarost, podobnie jak ogolona twarz, wymaga odpowiedniej troski i pielęgnacji. Aby wyglądał świeżo, umyj go odświeżającym mydłem do twarzy, a po wysuszeniu zastosuj intensywny krem nawilżający. To odpowiednio nawilży skórę i złagodzi swędzenie poprzez zmiękczenie brody i wąsów.

Aby dowiedzieć się więcej o depilacji męskiego ciała, przeczytaj nasze porady dotyczące pielęgnacji.

mężczyzna myjący twarz