Pielęgnacja włosów: porady na każdy dzień

Pielęgnacja włosów: porady na każdy dzień

Oto jak zachować piękne i zdrowe włosy
Nieważne czy włosy są krótkie, długie, kręcone czy proste: zawsze chcemy dla nich jak najlepiej. Warunkiem posiadania pięknych, zdrowych włosów jest regularna pielęgnacja dostosowana do potrzeb Twojego rodzaju włosów.

Mycie, suszenie, stylizacja: perfekcyjna pielęgnacja włosów

Nie wszystkie rodzaje włosów mają takie same potrzeby. Określenie rodzaju włosów pomaga dopasować pielęgnację do struktury włosów. Poniższe rady sprawdzają się jednak w przypadku każdego rodzaju włosów.

Pielęgnacja włosów: porady dla pięknych loków i większej objętości

Nie tylko Twoje ciało i twarz, lecz także włosy potrzebują nawilżenia, gdyż w przeciwnym razie staną się suche i niesforne. To dlatego należy zawsze dostosowywać pielęgnację do rodzaju włosów, stosując na przykład produkty do pielęgnacji włosów NIVEAZe swojej natury włosy kręcone potrzebują więcej odżywczych lipidów niż włosy proste. Dlatego raz w tygodniu nakładaj na włosy maseczkę odżywczą. 


W dość łatwy sposób możesz przygotować ją samodzielnie.

 
Zmieszaj pogniecione awokado z łyżką jogurtu oraz łyżką oleju jojoba, a następnie wetrzyj maseczkę we włosy. Po godzinie dokładnie spłucz maseczkę. Twoje włosy natychmiast staną się bardziej lśniące i gładkie. Ponadto zaleca się aby pielęgnacja włosów przebiegała w indywidualny sposób. Po każdym myciu włosów nakładaj odżywkę i rób przerwę od używania suszarki tak często, jak to możliwe. Nadmiar ciepła może zniszczyć strukturę włosa. 
Gdy się spieszysz, susz włosy na prosto, czesząc je szczotką od góry do dołu. Taki zabieg wzmocni trzon włosa.

Włosy trudne do ułożenia?

Nawet jeśli Twoje włosy są grube i trudno je ułożyć, to nie powód do rozpaczy! Ponieważ możesz zapewnić im lepszy wygląd dzięki stylizacji. Aby zapewnić włosom niezbędne odżywienie, codziennie stosuj odżywkę i susz włosy naturalnie. Na koniec wmasuj niewielką ilość kremu albo pianki modelującej w końcówki włosów, aby pozbyć się malutkich, wystających włosków.

Jeśli z kolei masz włosy kręcone, które często wyglądają na oklapłe, ponieważ nie są wystarczająco nawilżone, pomocna okaże się specjalna odżywcza pianka (na przykład Pianka do włosów Flexible Curls & Care). Jej nawilżająca formuła osłania każdy lok i zapewnia mu sprężystość.

Stylowe refleksy, świeży i zdrowy połysk

Włosy w pełnej okazałości: lśniące włosy są wynikiem właściwej pielęgnacji. Rewelacyjne produkty do pielęgnacji dostępne są nie tylko w drogeriach, ale także w Twojej lodówce.

Maseczka do włosów dla jedwabistych, zdrowych włosów

Włosy wyglądają zdrowo tylko wtedy, gdy lśnią i mają odpowiednią objętość. Ale naszym włosom często brakuje odżywienia i sprężystości, przez co sprawiają wrażenie łamliwych i matowych. Pomóc może stosowanie naturalnych olejków: Szczególnie sprawdzają się olejek migdałowy, jojoba i arganowy. Przed umyciem nałóż kilka kropel olejku na linię włosów oraz na całą ich długość. 

Aby ułatwić skórze głowy i włosom całkowite wchłonięcie składników odżywczych, odczekaj godzinę, zanim zmyjesz olejek z włosów. Natychmiast po zabiegu Twoje włosy znów będą jedwabiste i łatwe w rozczesywaniu.

Pielęgnacja włosów w mgnieniu oka: porady na każdy dzień

Dlaczego muszę dbać o włosy?

Właściwa pielęgnacja, dostosowana do Twojego rodzaju włosów jest kluczem do posiadania zdrowych i błyszczących włosów niezależnie od wieku.

Porady na każdy dzień

  • Stosowanie właściwej techniki suszenia pozwala optycznie zwiększyć objętość włosów:  Susz „pod włos”. Podnosi to korzenie i linię włosów.

Piękne włosy każdego dnia dzięki właściwej pielęgnacji

How to care for your hair

Easy hair routine for beautiful tresses

Zobacz także