Szampon Header

Idealny szampon dla Twoich włosów

Dostosowana pielęgnacja dla pięknych, lśniących włosów

Aby zapewnić włosom optymalną pielęgnację, potrzebujesz szamponu idealnie dostosowanego do Twojego rodzaju włosów. Poniżej znajdziesz opis różnych rodzajów włosów oraz sposobów pielęgnacji dopasowanych do Twoich potrzeb. Oto jak każdego dnia wydobywać z włosów to, co najlepsze.

Twoje włosy: idealnie zadbane

Posiadanie zdrowych, pięknych i lśniących włosów to kwestia właściwej pielęgnacji. A ta zaczyna się od wybrania szamponu odpowiedniego dla Twojego rodzaju włosów.

Przyciągaj spojrzenia lśniącymi włosami

Diamond Gloss

Specjalne szampony nadające połysk, takie jak NIVEA Diamond Gloss Care sprawiają, że włosy stają się lśniące i pełne blasku.

 
 

 

 

Krok po kroku w stronę wymarzonych włosów

Twoja pielęgnacja włosów powinna obejmować szampon dostosowany do potrzeb Twoich włosów. Dobrej jakości szampony delikatnie usuwają brud, resztki produktów używanych do stylizacji oraz sebum, a także zapewniają skórze głowy wyjątkowe uczucie świeżości. 

Dla osiągnięcia jeszcze lepszych rezultatów wmasuj w nasadę włosów ilość szamponu odpowiadającą wielkości orzecha laskowego, a następnie rozprowadź produkt na pozostałej części włosów. 

Mocniejszy ucisk w czasie wcierania szamponu zwiększy skuteczność rozpuszczania tłuszczu. Skuteczne działanie szamponu nie wymaga pozostawienia go na włosach, dlatego można go spłukiwać natychmiast, kontynuując do czasu aż woda stanie się całkowicie czysta.

Właściwa pielęgnacja zależy od Twojego rodzaju włosów

Wybór szamponu powinien być uzależniony od struktury włosów oraz ich kondycji. 
  • Szampony niezawierające silikonu sprawdzają się zwłaszcza w przypadku włosów cienkich, gdyż nie powodują ich obciążania. Szampon do włosów cienkich NIVEA Hairmilk zapewnia skuteczną regenerację tego typu kosmykom jednocześnie ich nie obciążając. Dzięki temu wyraźnie poprawia ich kondycję, a tym samym – wygląd.
  • Szampony wzmacniające, zawierające odżywcze olejki, stosować należy w przypadku włosów zniszczonych. Szampon NIVEA Repair & Targetted Care zawiera płynną keratynę oraz pielęgnujący pantenol, które chronią i regenerują włosy. Formuła odbudowuje włókno włosa, a także jego zewnętrzną powierzchnię, sprawiając, że włosy stają się lśniące i sprężyste.”

Jak mogę sprawdzić, jaka jest struktura moich włosów?

Właściwa struktura

Keratyna

Keratyna jest podstawowym budulcem naszych włosów. Szampony zawierające płynną keratynę pomagają zachować zdrową strukturę włosów oraz odbudować włosy zniszczone.

Włosy cienkie, suche lub przetłuszczające się

Twoja indywidualna struktura włosa jest w 90% dziedziczna, a w jej określeniu pomoże analiza włosów wykonana przez fryzjera. Jeśli nie chcesz w najbliższym czasie poddać się analizie przeprowadzanej przez specjalistę, możesz określić swój rodzaj włosów na podstawie pewnych wskaźników: jeśli pomimo regularnego mycia na włosach stale obecna jest cienka warstwa tłuszczu i wyglądają one na lekko oklapnięte, bardzo prawdopodobne jest, że masz włosy przetłuszczające się. 

Jeśli z kolei Twoje włosy wyglądają jak siano, są szorstkie i matowe, bardziej prawdopodobne jest, że kwalifikujesz się do kategorii włosów zniszczonych. A może Twoje włosy są cienkie i pozbawione objętości? Jeśli tak, to znaczy, że masz włosy cienkie. 

Ogólnie mówiąc, czynniki zewnętrzne mogą powodować trwałe zniszczenie włosów. Trwała ondulacja bardzo wysusza włosy, które dodatkowo osłabiane są na skutek suszenia suszarką w wysokich temperaturach oraz częstego farbowania. 

Zasięgnij porady fryzjera i dostosuj pielęgnację włosów do swoich potrzeb, aby Twoje włosy dłużej wyglądały pięknie.

Zobacz także