gra-w-domino

Domino - zasady

POZNAJ ZASADY GRY W DOMINO I PIELĘGNUJ BLISKOŚĆ Z NIVEA

Gra w domino to ponadczasowa zabawa, idealna na rodzinne spotkanie. Poznaj zasady gry w domino i ciesz się popołudniem we wspólnym gronie.

Od lat: 5
Liczba uczestników: 2-4 osoby.

Gra w domino – wymagania i potrzebne akcesoria:

Gra w domino jest świetna zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Wszystkie klocki domina podzielone są na pół. Na każdej połówce znajduje się kombinacja oczek od 0 do 6.

Domino – zasady:

Krok 1:
Zasady gry w domino są bardzo proste! Każdy z graczy otrzymuje max. po 7 klocków, których nie pokazuje pozostałym graczom.

Krok 2:
Gra w domino rozpoczyna się od wyłożenia dowolnego klocka na stół przez jedną z osób. Do niego pozostali gracze będą dokładać swoje klocki. Klocki dokładane są w taki sposób, aby stykające się pola miały dokładnie taką samą liczbę oczek. Jeśli gracz nie ma pasującego klocka, dobiera go z puli na stole. Dobiera je kolejka po kolejce tak długo aż nie znajdzie pasującego klocka.

Krok 3:
Gra w domino - punktacja i zakończenie:
Wygrywa gracz, który jako pierwszy pozbędzie się wszystkich klocków. Zwycięzca otrzymuje liczbę punktów równą liczbie oczek znajdujących się na nie wyłożonych przez graczy klockach. Gra może być kontynuowana w kolejnej turze, do momentu osiągnięcia założonej na początku liczby punktów.