W NIVEA dbamy o Twoje dane osobowe, dlatego chcielibyśmy Cię poinformować, że w naszej polityce wprowadziliśmy zmiany. Zapraszamy Ciebie do zapoznania się z nimi.

filtr-i-ty-header

Jak działa krem z filtrem – bezpieczeństwo na słońcu

Pielęgnacja skóry na słońcu

Niezależnie od rodzaju skóry ważne jest, aby chronić ją przed słońcem. Poznaj różne rodzaje promieni UV i dowiedz się, jaki filtr SPF jest najlepszy dla Ciebie.

Jak działa ochrona przed słońcem

Czy znasz różnicę między promieniami UVA i UVB? Poniższej przeczytasz, jak chronić skórę i swobodnie cieszyć się słońcem.

Czym jest SPF?

SPF to wskaźnik ochrony przeciwsłonecznej, skrót od angielskiego „Sun Protection Factor”. Mnożąc SPFxminuty, które możesz spędzić na słońcu bez oparzenia, otrzymasz czas bezpiecznego przebywania na słońcu.

Wyjaśniamy skrót UV

UV to skrót od angielskiego „ultraviolet radiation”, czyli promieniowanie ultrafioletowe. Promienie UV są zawarte w świetle słonecznym i dzielą się na dwie grupy: UVA i UVB.

Kiedy przebywamy na słońcu, to właśnie promienie UV opalają lub parzą naszą skórę. Skóra nabiera ciemniejszej barwy, aby się chronić, zapobiegając przenikaniu promieni głębiej.

Wszystkie produkty NIVEA Sun chronią skórę przed promieniami UVA i UVB natychmiast po aplikacji.

Wszystko o promieniach UVA

uv-słońce

UVA jest formą promieniowania UV odpowiedzialną za uczulenia powodowane słońcem. Dotyczy także uszkodzeń skóry, takie jak przedwczesne starzenie. W porównaniu do UVB, światło UVA ma niższą energię, ale dociera do głębszych warstw skórnych.

Czym są promienie UVB

chmury-i-słońce

Promienie UVB mogą powodować bolesne oparzenia słoneczne i uszkadzać DNA w komórkach skóry. Nadmierne narażenie na promienie UVA i UVB może powodować raka skóry. Dlatego należy wybrać balsam do opalania, który stworzy barierę przed promieniami UVA i UVB.

Jak znaleźć najlepszą ochronę

Już wiesz, jak działają filtry. Teraz dowiedz się, jak krem z filtrem UV wybrać i jak bezpiecznie cieszyć się słońcem.

Jaki wskaźnik ochrony przeciwsłonecznej powinnam stosować?

uśmiechnięta-kobieta-w-słońcu

Czas, jaki możemy spędzić na słońcu bez oparzenia, różni się od rodzaju skóry oraz filtru SPF. W przypadku skóry jasnej, lub kiedy przebywasz na słońcu przez cały dzień, wybierz wysoki SPF.