filtr-i-ty-header

Filtr SPF i Ty

Pielęgnacja skóry na słońcu
Niezależnie od rodzaju skóry ważne jest, aby chronić ją przed słońcem. Poznaj różne rodzaje promieni UV i dowiedz się, jaki filtr SPF jest najlepszy dla Ciebie.

Jak działa ochrona przed słońcem

Czy znasz różnicę między promieniami UVA i UVB? Poniższej przeczytasz, jak chronić skórę i swobodnie cieszyć się słońcem.

Czym jest SPF?

SPF to wskaźnik ochrony przeciwsłonecznej, skrót od angielskiego „Sun Protection Factor”. Mnożąc wartość SPF przez naturalną zdolność ochrony, czyli liczbę minut, które możesz spędzić na słońcu bez oprzenia skóry, otrzymasz czas bezpiecznego przebywania na słońcu.

Wyjaśniamy skrót UV

UV to skrót od angielskiego „ultraviolet radiation”, czyli promieniowanie ultrafioletowe. Promienie UV są zawarte w świetle słonecznym i dzielą się na dwie grupy: UVA i UVB.

Kiedy przebywamy na słońcu, to właśnie promienie UV opalają lub parzą naszą skórę. Skóra nabiera ciemniejszej barwy, aby się chronić, zapobiegając przenikaniu promieni głębiej.

Wszystkie produkty NIVEA Sun chronią skórę przed promieniami UVA i UVB natychmiast po aplikacji.

Jak znaleźć najlepszą ochronę

Już wiesz, jak działają filtry, a więc czas dowiedzieć się, jak bezpiecznie cieszyć się słońcem i odkryć różnice między wartościami SPF.

Jaki wskaźnik ochrony przeciwsłonecznej powinnam stosować?

Czas, jaki możemy spędzić na słońcu bez oparzenia skóry różni się zależnie od rodzaju skóry oraz zastosowanego filtru SPF. W przypadku skóry jasnej lub kiedy przebywasz na słońcu przez cały dzień wybierz wysoki SPF.

Chroń naturalne piękno skóry kremem przeciwsłonecznym.

Zobacz także