Krem z filtrem najskuteczniejszą ochroną dla skóry skąpanej w słońcu


PIELĘGNACJA SKÓRY NA SŁOŃCU

Krem z filtrem do twarzy - kosmetyk chroniący i pielęgnujący nawet najbardziej wymagającą skórę. Niezależnie od rodzaju skóry, każda twarz powinna być odpowiednio chroniona przed słońcem. Poznaj różne rodzaje promieni UV i dowiedz się, jaki filtr SPF jest najlepszy dla Ciebie.

W jaki sposób działa krem z filtrem

Czy znasz różnicę między promieniami UVA i UVB? Poniższej przeczytasz, jak chronić skórę i swobodnie cieszyć się słońcem.

Czym jest SPF?

SPF to wskaźnik ochrony przeciwsłonecznej, skrót od angielskiego „Sun Protection Factor”. Mnożąc SPFxminuty, które możesz spędzić na słońcu bez oparzenia, otrzymasz czas bezpiecznego przebywania na słońcu.

Wyjaśniamy skrót UV

UV to skrót od angielskiego „ultraviolet radiation”, czyli promieniowanie ultrafioletowe. Promienie UV są zawarte w świetle słonecznym i dzielą się na dwie grupy: UVA i UVB.

Kiedy przebywamy na słońcu, to właśnie promienie UV opalają lub parzą naszą skórę. Skóra nabiera ciemniejszej barwy, aby się chronić, zapobiegając przenikaniu promieni głębiej.

Wszystkie produkty Każdy krem z filtrem z serii NIVEA Sun chronią chroni skórę przed promieniami UVA i UVB natychmiast po aplikacji.

kosmetyki do opalaniaPamiętaj, że do wyboru masz nie tylko klasyczne balsamy do opalania SPF 50, spraye do opalania, olejki do opalania czy .kremy z filtrem do twarzy. Dostępne są również


Wszystko o promieniach UVA

UVA jest formą promieniowania UV odpowiedzialną za uczulenia powodowane słońcem. Dotyczy także uszkodzeń skóry, takie takich jak przedwczesne starzenie. W porównaniu do UVB, światło UVA ma niższą energię, ale dociera do głębszych warstw skórnych.

Czym są promienie UVB

Promienie UVB mogą powodować bolesne oparzenia słoneczne i uszkadzać DNA w komórkach skóry. Nadmierne narażenie na promienie UVA i UVB może powodować raka skóry. Dlatego należy wybrać krem z filtrem, który stworzy barierę ochronną przed promieniami UVA i UVB.


Jak wybrać krem z filtrem?

Już wiesz, jak działają filtry. Teraz dowiedz się, jaki krem z filtrem UV wybrać i jak bezpiecznie cieszyć się słońcem.
filtr spf

Jaki wskaźnik ochrony przeciwsłonecznej powinnam stosować?

Czas, jaki możemy spędzić na słońcu bez oparzenia, różni się od rodzaju skóry oraz filtru SPF. W przypadku skóry jasnej, lub kiedy przebywasz na słońcu przez cały dzień, wybierz wysoki SPF.

Jak długo różne rodzaje skóry mogą przebywać na słońcu?

Jasna skóra bez opalenizny

Jako typ 1 lub 2 – masz jasną karnację, włosy blond lub rude – jesteś wrażliwy na słońce. Dla większego bezpieczeństwa możesz wybrać krem z filtrem 50. Dodatkowo, koniecznie zabierz ze sobą krem z filtrem do twarzy. Stosując kosmetyki do opalania i odpowiednio się okrywając, możesz pozostać na słońcu dłużej niż bez ochrony.

Jak długo różne rodzaje skóry mogą przebywać na słońcu?

Śródziemnomorska piękność

W porównaniu z innymi rodzajami skóry prawdopodobieństwo oparzeń jest niskie. Jednak ekspozycja na słońce nadal może spowodować uszkodzenia. Balsam z filtrem SPF, jak Nawilżający balsam do opalania NIVEA,  da Ci ochronę przed zniszczeniami skóry. Oprócz tego, wybierz także krem z filtrem do twarzy.

Jak długo różne rodzaje skóry mogą przebywać na słońcu?

Promienna ciemna skóra

W porównaniu z innymi rodzajami skóry prawdopodobieństwo oparzeń jest niskie. Jednak ekspozycja na słońce nadal może spowodować uszkodzenia. Balsam z filtrem SPF, jak Nawilżający balsam do opalania NIVEA, da Ci ochronę przed zniszczeniami skóry. Oprócz tego, wybierz także krem z filtrem do twarzy.

Jak długo różne rodzaje skóry mogą przebywać na słońcu?

Dziewczyna o brązowych oczach

Być może masz jasną skórę, ale ciemniejsze włosy i zielone lub brązowe oczy. Czasami delikatnie się opalasz, ale zazwyczaj Twoja skóra ulega oparzeniu. Stosowanie kremu o wysokim poziomie ochrony jest konieczne. Staraj się jednak trzymać cienia, szczególnie między godziną 11 a 15.

Chroń naturalne piękno skóry kremem przeciwsłonecznym.

Krem z filtrem do twarzy jako to gwarancja skutecznej ochrony i pielęgnacji

Delikatna skóra twarzy nieustannie narażona  jest na działanie czynników zewnętrznych, takich jak zmienna temperatura i wilgotność, powietrze i znajdujące się w nim zanieczyszczenia, smog, wiatr i promienie słoneczne. Dlatego wymaga należytej  pielęgnacji i ochrony – zwłaszcza wiosną i latem, czyli wtedy, kiedy promieniowanie UV jest szczególnie intensywne. Aby chronić ją przed poparzeniami słonecznymi, przedwcześnie powstającymi zmarszczkami, przebarwieniami czy rakiem skóry, należy używać specjalnie do tego przeznaczonych kosmetyków. Stosując odpowiedni krem z filtrem do twarzy, minimalizujesz ryzyko wystąpienia problemów ze skórą i chorób z nią związanych.

W trosce o Twoją skórę powstał OCHRONNY KREM DO TWARZY NIVEA SUN FACE SHINE CONTROL SPF 30, który pochłania nadmiar serum i zapewnia skórze matowy wygląd.  Lekka konsystencja i nietłusta formuła to gwarancja długotrwałego uczucia świeżości Twojej cery. System zawartych w kremie filtrów stanowi rewelacyjną barierę ochronną przed promieniami UVA i UVB. To krem z filtrem rekomendowany dla cery normalnej.

Wysoce skuteczną ochronę przed poparzeniem słonecznym zapewni Ci OCHRONNY KREM DO TWARZY NIVEA SUN FACE AA & ANTI-PIGMENT SPF 50. Zapobiega on powstawaniu zmarszczek i przebarwień, dając efekt jedwabiście gładkiej skóry. To doskonały krem z filtrem przeznaczony głównie dla cery dojrzałej.