Jak działa balsam brązujący

Jak działa balsam brązujący? 7 faktów

Piękna opalenizna bez słońca? To możliwe i bezpieczne! Zachwycające efekty osiągniesz, stosując balsam brązujący NIVEA. Sprawdź, jak działa balsam brązujący oraz jak go używać, by cieszyć się perfekcyjną opalenizną w wakacje, a nawet przez cały rok!

Balsam brązujący – bezpieczny sposób na opaleniznę

Kiedy czas i pogoda nie pozwalają na nabycie naturalnej opalenizny (lub po prostu nie chcesz wylegiwać się na słońcu) postaw na balsamy brązujące. To bezpieczne produkty, z którymi stopniowo uzyskasz wymarzony kolor skóry. Możesz kontrolować osiągane efekty bez obaw, że przesadzisz. Pamiętaj – balsam brązujący to nie samoopalacz! Rezultatów nie zobaczysz po kilku godzinach, a raczej przy regularnym stosowaniu. Formuły stopniowo barwią skórę, dzięki czemu unikasz ryzyka plam i nierównego koloru.

Jak stosować balsam brązujący? Krok po kroku

Odpowiednie przygotowanie skóry

Zanim przejdziesz do nałożenia balsamu brązującego, upewnij się, że Twoja skóra jest oczyszczona. Możesz zacząć od relaksującej kąpieli lub prysznica, podczas których dokładnie oczyścisz ciało. Przed pierwszym nałożeniem balsamu brązującego dobrze też wykonać peeling ciała - wygładzisz w ten sposób skórę i pozbędziesz się martwego naskórka. Jednak nie rób peelingu codziennie – przy pierwszej aplikacji dba o to, by kosmetyk działał równomiernie na skórę, ale zbyt częste złuszczanie może prowadzić do ścierania się opalenizny, którą próbujesz uzyskać.

Czym nakładać balsam brązujący?

W tym przypadku proste rozwiązania okazują się najlepsze - do prawidłowego nałożenia balsamu wystarczą Ci dłonie. Pod wpływem ich ciepła balsam doskonale się rozprowadza. Nie obawiaj się zabarwienia dłoni – to balsam, nie samoopalacz i nie pozostawia nieestetycznych plam.

balsam brązujący

Jak działa balsam brązujący

Balsam brązujący – jak używać?

Balsam brązujący nakładaj tak, jakbyś po prostu nakładała balsam nawilżający – to nie samoopalacz, przy którym musisz kontrolować żeby nie nałożyć zbyt grubej lub zbyt cienkiej warstwy! Kosmetyk jest niesamowicie prosty w użyciu, wystarczy wmasować go kolistymi ruchami w całe ciało. Aplikację najlepiej zacząć od nóg, a następnie kierować się ku górze. W ten sposób opalenizna na całym ciele będzie równomierna. Ponadto po wmasowaniu produktu odczekaj chwilę, aż w pełni się wchłonie (zwykle 2-3 minuty wystarczają). Balsamy brązujące NIVEA wchłaniają się naprawdę szybko i nie brudzą ubrań.

Stosuj balsam codziennie – pierwsze efekty muśniętej słońcem skóry zobaczysz już po kilku dniach!

Czym zmyć balsam brązujący?

Tak naprawdę, balsamu brązującego nie trzeba zmywać po aplikacji – wchłania się on w skórę, jednocześnie ją nawilżając. To duża przewaga balsamu nad samoopalaczem. Jego nakładanie jest proste i bez ryzyka nierównego nałożenia czy plam.

Jeśli stosowałaś balsam przez dłuższy czas, a teraz chcesz wrócić do naturalnego odcienia skóry, możesz usunąć uzyskaną opaleniznę za pomocą jednej z 2 opcji:

  1. Po prostu odstawić balsami i poczekać. Efekty balsamu brązującego są tak trwałe jak opalenizna uzyskana na słońcu. Jeśli nie aplikujesz kosmetyku codziennie, stopniowo Twoja skóra będzie się rozjaśniać.
  2. Przyspieszyć usunięcie opalenizny przy pomocy peelingu. Użyj ulubionego produktu do ciała lub specjalnej rękawicy. W ten sposób skóra będzie się szybciej złuszczać, a wraz z nią Twoja opalenizna. Balsam będzie się też równomiernie zmywał w wyniku codziennej kąpieli.

Jak działa balsam brązujący

Jak działa balsam brązujący

Balsam brązujący pasujący do karnacji

Kluczem do stworzenia pięknej opalenizny jest właściwy odcień produktu. Jeśli wybierzesz zbyt ciemny wariant, efekt będzie nienaturalny, co więcej może nawet wpadać w pomarańczowe nuty. W przypadku zbyt jasnego balsamu efekty będą po prostu niedostrzegalne.

W ofercie NIVEA znajdziesz brązujące balsamy do ciała przeznaczone dla każdego odcienia karnacji. Masz jasną skórę? Wybierz brązujący balsam do ciała NIVEA Sun Kissed Radiance karnacja jasna do średniej, z którym uzyskasz piękny odcień bez smug. Osoby o ciemniejszej karnacji mogą sięgnąć po brązujący balsam do ciała NIVEA Sun Kissed Radiance karnacja średnia do ciemnej. Z kolei uniwersalny wybór to ujędrniający balsam do ciała NIVEA Q10 z efektem brązującym, który nada skórze piękny odcień, a przy tym ją ujędrni. 

Kiedy nakładać balsam brązujący?

Porę dnia, w której nakładasz balsam dostosuj do swojego trybu życia. Jeśli masz mało czasu o poranku albo w środku dnia, lepszą porą będzie wieczór – jest to o tyle ważne, że po nałożeniu balsamu należy odczekać kilka minut, aby dokładnie się wchłonął.

Natomiast jeśli chodzi o porę roku, z radością informujemy, że balsam brązujący możesz ze spokojem stosować przez cały rok, ciesząc się opalenizną także jesienią, zimą i wiosną.

balsam brązujący

Balsam brązujący NIVEA – opinie

Opinie o balsamach brązujących od NIVEA wskazują na ich szybkość działania, brak smug oraz piękny zapach. Nie bez znaczenia jest także przyjemne uczucie nawilżenia. Jeśli zależy Ci na naturalnych efektach, postaw na sprawdzone i cenione balsamy brązujące NIVEA! Pamiętaj o naszych wskazówkach i stopniowo buduj idealną opaleniznę.