balsam NIVEA

Jaki balsam brązujący?

3 PODPOWIEDZI NIVEA

Opalenizna jest wciąż w modzie – ale dzisiaj przede wszystkim liczy się naturalny i zdrowy efekt. Jak uzyskać go bez udziału słońca? Sięgnij po balsam brązujący! Sprawdź, dlaczego to bezpieczna alternatywa dla opalania czy solarium i który balsam brązujący będzie najlepszy dla Ciebie!

Czy słońce rzeczywiście może zaszkodzić Twojej skórze?

Nie da się ukryć, że słońce ma na nas dobroczynny wpływ. Ekspozycja na promienie słońca sprawia, że czujemy się lepiej i mamy więcej energii, a wszystko to dzięki wpływowi słońca na syntezę witaminy D w naszym organizmie. Niestety, słońce ma także swoją ciemną stronę i zaczerwienienia oraz oparzenia słoneczne wynikające ze zbyt długiego opalania to tylko wierzchołek góry.

 

Szkodliwe promieniowanie UV ma wpływ na zachorowania na raka skóry, czerniaka i inne choroby skórne. Jednak, czy to oznacza, że bezpieczne opalanie się jest niemożliwe? Oczywiście, że nie!

 

Do ochrony skóry przed słońcem służą przede wszystkim kremy z odpowiednio wysokimi filtrami  UVA/UVB – a tutaj przeczytasz, jak dbać o swoja skórę także po opalaniu. Ale zwiększona świadomość na temat szkodliwości promieni słonecznych skutkowała także powstaniem alternatywnych sposobów na uzyskanie pięknej opalenizny. Jednym z nich jest balsam brązujący do ciała.

balsam brązujący

Alternatywy dla opalania się na słońcu – kiedyś i dziś

balsam brązujący NIVEA

Często szukając alternatywy do opalania się myślimy o solarium, ale ono nie kwalifikuje się jako zdrowa alternatywa dla opalania na słońcu, przede wszystkim z powodu szkodliwego promieniowania UVA.

 

Istnieją jednak także kosmetyki do ciała, dzięki którym możesz uzyskać efekt pięknej, opalonej skóry. Są to przede wszystkim samoopalacze i balsamy brązujące. Niektóre osoby wciąż obawiają się stosowania tego typu produktów. Być może mają w pamięci efekty, jakie ich mamy czy babcie uzyskiwały wiele lat temu z pomocą nie do końca sprawdzonych kosmetyków czy chałupniczych sposobów.

 

Na szczęście dzisiaj samoopalacze i balsamy brązujące dają zadowalające efekty bez niespodziewanych skutków ubocznych – jeśli stosowane są prawidłowo. Sprawdź nasz wpis o kosmetykach brązujących i dowiedz się, czym te produkty się od siebie różnią i jak stosować je w bezpieczny sposób.


Balsam brązujący – dlaczego to dobry wybór?

Brązujące balsamy do ciała pozwolą Ci na uzyskanie pięknej, zdrowej opalenizny bez wystawianie się na działanie promieniowania UVA/UVB. Co więcej, stosując brązujący balsam nie musisz rezygnować z klasycznego opalania się – wynika to z faktu, że balsam brązujący działa inaczej na skórę niż właściwe opalanie, ponieważ nie ma wpływu na produkcję melaniny ani na syntezę witaminy D, ale po prostu barwi skórę, więc oba te sposoby nie kolidują ze sobą. Dobry balsam brązujący, jak ten od NIVEA, nie pozostawia na ciele smug i zapewnia delikatny i bardzo naturalny efekt.

3 balsamy brązujące od NIVEA dla Ciebie

Szukając najlepszego balsamu brązującego dla siebie zwróć uwagę na to, czy zapewniają naturalny efekt i kolor skóry, a także na ile dany produkt jest praktyczny w użyciu. Cieszymy się, że balsamy brązujące NIVEA spełniają oba te punkty.

Po pierwsze, nasze balsamy brązujące zapewniają efekty już po kilku dniach ich używania, a uzyskana opalenizna wygląda naturalnie. Po drugie, balsamy szybko się wchłaniają i nie brudzą ubrań. Dodatkowo dorzuciliśmy kilka rzeczy w bonusie – intensywne nawilżenie i przyjemny zapach. Oto nasze propozycje dla Ciebie:

 

Dla wielu nawet najlepszy balsam brązujący nie zastąpi przyjemnych chwil na złocistej plaży w środku lata – ale jeśli zależy Ci przede wszystkim na szybkim i naturalnym efekcie oraz jeśli pragniesz dodatkowo zadbać o swoją skórę, polecamy Ci wybór balsamu brązującego.

 

 

 

SUN Kissed NIVEA

Porady dla Ciebie