pielęgnacja pod prysznicem

Ciekawostki o kąpieli i produktach do mycia ciała

nowość!

Pielęgnacja ciała i kąpiel istnieją już od wieków! Poznaj ciekawostki związane z historią łaźni i sprawdź, jak kiedyś dbano o oczyszczanie ciała.

dotyk jedwabiu...

NIVEA Jedwabisty Mus do ciała sprawi, że na swojej skórze poczujesz dotyk protein jedwabiu.

MIĘKKOŚĆ JEDWABIU NA TWOJEJ SKÓRZE

Delikatna, gładka konsystencja otuli Twoje ciało pod prysznicem, zapewniając Twojej skórze zupełnie nowe, wspaniałe uczucie gładkości i miękkości, którą odczuwać będziesz także wiele godzin później. Ten bardzo przyjemny w dotyku mus chroni naturalną zawartość wilgoci w Twojej skórze, dzięki czemu będziesz mieć poczucie wyjątkowej pielęgnacji, a Twoja skóra stanie się wyraźnie gładsza.

Mus do mycia ciała

pielęgnacja pod prysznicem

ODKRYJ JEDWABISTY MUS W SWOJEJ ULUBIONEJ WERSJI

Nakładając delikatny mus na swoją skórę poczujesz się niemal tak, jakbyś zanurzała się w jedwabiu. NIVEA stworzyła trzy zniewalające warianty tego wyjątkowego produktu: Jedwabisty Mus do mycia Creme Care o bogatej konsystencji, rześki i lekki Jedwabisty Mus do mycia Creme Soft z olejkiem migdałowym oraz kwiatowy Jedwabisty Mus do mycia Creme Smooth z pielęgnującymi olejkami NIVEA®. Wybierz ten, na który masz ochotę i zanurz się w świecie spienionej przyjemności!

PRZEWODNIK STOSOWANIA

3 PROSTE KROKI DO TEGO,  BY PRYSZNIC ZAMIENIŁ SIĘ W PEŁEN RELAKS
Mus do mycia ciała

SPRAW, BY TWÓJ CODZIENNY PRYSZNIC BYŁ PEŁEN RADOŚCI

NIVEA Jedwabisty Mus do mycia jest łatwy i wygodny w użyciu. Najpierw potrząśnij butelką, a następnie naciśnij jej górną część, by natychmiast pojawiła się gęsta piana wypełniona jedwabistymi perełkami pielęgnującymi, które łatwo rozprowadzają się po skórze i które można bardzo łatwo spłukać.

UCZUCIE, JAKBYŚ ZANURZAŁA SIĘ W JEDWABIU

Nowe doznania pod prysznicem: NIVEA Jedwabisty Mus zawiera miliony przypominających perełki cząsteczek, które tworzą gęstą, niezwykle delikatną pianę. Sprawia ona, że skóra staje się w dotyku gładka i przyjemna jak jedwabny szalik. Jednocześnie, dzięki swej bardzo łagodnej formule, skóra jest delikatnie oczyszczana i pozostaje na niej jedwabista miękkość.

WYJATKOWA CHWILA DLA SIEBIE

Będąc pod prysznicem, ciesz się wyjątkową chwilą tyko dla siebie. Pianka dokładnie usuwa zabrudzenia ze skóry, ale nie przesusza jej i pozostawia uczucie miękkości i skutecznej pielęgnacji.

RYTUAŁY KĄPIELOWE W RÓŻNYCH KULTURACH

TURECKI HAMMAN

Hammamy to część tureckiej kultury i miejsca zarówno spotkań towarzyskich, jak i relaksu. Cały rytuał rozpoczyna się od przebywania w nagrzanym pomieszczeniu, a kończy się zimnym prysznicem. Po tym następuje całkowite zanurzenie ciała w zimnej wodzie, a następnie masaż, po którym przechodzi się na odpoczynek do chłodnego pomieszczenia, by całkowicie oddać się relaksacji.

ŁAŹNIE RZYMSKIE

Łaźnie były ważną częścią codziennego życia starożytnego Rzymu. Zażywano w nich wielu kąpieli w różnych temperaturach. Był to łatwy sposób na integrację społeczności, łaźnie służyły też celom towarzyskim.

ŁAŹNIE JAPOŃSKIE

W Japonii łaźnie są popularnym miejscem spotkań ludzi reprezentujących różne warstwy społeczne. Tuż po wejściu do łaźni należy wziąć prysznic, a następnie całkowicie zanurzyć się w wannie z wodą. Łaźnie słyną z umacniania więzi między przyjaciółmi i członkami rodziny.

FIŃSKIE SAUNY

Drewniane sauny są bardzo popularne w Finlandii i służą oczyszczaniu i usuwaniu toksyn z ciała. W starożytnych czasach były nawet wykorzystywane do przeprowadzania ceremonii religijnych i uzdrawiających.

ROSYJSKIE BANIE

Bania jest rodzajem kąpieli parowej i jest jedną z najstarszych tradycji rosyjskich. Tradycyjnie podgrzewana palonym drewnem, gorąca para tworzy się za pomocą wody i gorącego powietrza. Po przyjemności przebywania w takim pomieszczeniu, następuje zanurzenie całego ciała w zbiorniku z zimną wodą.

TOWARZYSKI ASPEKT RYTUAŁÓW KĄPIELOWYCH

W wielu kręgach kulturowych akt kąpieli ma silny związek ze wspólnotową naturą kąpieli publicznych. W miejscach takich jak turecki hammam, kobiety gromadzą się by świętować zamążpójście lub narodziny dziecka, traktując łaźnię jako punkt spotkań lokalnej społeczności.

Ponadto, w niektórych kulturach łaźnie publiczne są idealnym miejscem spotkań rodzinnych, miejscem poznawania się ludzi, a także finalizowania umów biznesowych. Niektóre łaźnie były tak duże, że mieściły się w nich nawet sale wykładowe lub galerie sztuki.

5 RZECZY, KTÓRYCH MOGŁAŚ NIE WIEDZIEĆ O RYTUAŁACH KĄPIELOWYCH

  • W wielu publicznych łaźniach zwyczajowo nie zakłada się kostiumu kąpielowego.
  • W wymiarze religijnym, kąpiel często była łączona z niewinnością i oczyszczaniem grzechów.
  • Grecy i Rzymianie byli pierwszymi, którzy wybudowali olbrzymie łaźnie do użytku publicznego.
  • Wiele lat temu łaźnie doprowadziły do rozprzestrzeniania się wielu chorób i epidemii.
  • W wielu łaźniach publicznych panuje segregacja ze względu na płeć.

Mus do mycia ciała