lekki krem na dzień z filtrem

Kremy na dzień z filtrem

Dlaczego warto na nie stawiać? Słońce to nasz przyjaciel - poprawia samopoczucie, daje ciepło, pozwala się opalić. Jednak promieniowanie słoneczne może mieć szkodliwy wpływ na skórę, jeśli z nim przesadzimy! Oznacza to, że krem do twarzy z filtrem potrzebny nam jest na co dzień!

Znaczenie filtrów do twarzy

Czy codzienna pielęgnacja twarzy z wykorzystaniem kremu z filtrem to konieczność czy fanaberia? Jeszcze kilkanaście lat temu do tematu filtrów UV podchodziliśmy z większym dystansem. Jedynym kosmetykiem z filtrem, którego używaliśmy, był balsam do ciała, w dodatku nakładany dopiero na plaży, raz na cały dzień spędzony na słońcu. Dziś już wiemy, że to zdecydowanie za mało! Badania na temat wpływu promieniowania UV na zdrowie człowieka wykazały, że słońce wyrządza nam o wiele więcej szkody i musimy skrupulatniej się przed nim chronić. Słońce przyczynia się bezpośrednio do rozwoju zmian nowotworowych skóry, osłabia układ odpornościowy, wywołuje reakcje uczuleniowe i choroby oczu.

 

A jak ma się promieniowanie słoneczne do zdrowia i wyglądu twarzy? Słońce powoduje tak zwane fotostarzenie. Wpływa niszczycielsko na komórki skóry, na skutek produkcji wolnych rodników, a także wnikając w głąb skóry, gdzie ścina włókna kolagenowe odpowiedzialne za utrzymanie jędrności skóry. Im częstsza ekspozycja na słońce, tym skóra szybciej się starzeje. Oznaki starzenia najszybciej pojawiają się właśnie na twarzy, dlatego tak ważne jest, by używać kremy z filtrem do twarzy. Takie kremy do twarzy z filtrem potrzebne są nam każdego dnia, nie tylko latem, gdy świeci silne słońce. 

kremy z filtrem


5 argumentów za kremem z filtrem do twarzy

Dlaczego jeszcze warto używać kremu z filtrem do twarzy? Bo promieniowanie słoneczne dociera do nas w wielu sytuacjach, nie tylko w słoneczny dzień i nie tylko gdy przebywamy na zewnątrz. Promienie ultrafioletowe UVA przenikają przez szyby okienne, samochodowe, a także przez chmury. Ich natężenie jest takie same o każdej porze roku i dnia. Wnikają w skórę o wiele głębiej niż promienie UVB i choć nie wywołują tak jak one rumienia i widocznych poparzeń, dużo bardziej niszczą skórę. Są podstępne, bo działają w niewidzialny i nieodczuwalny sposób. Jeśli nie jesteś świadoma tych mechanizmów, to nie zdajesz sobie sprawy, że słońce niszczy Twoją niezabezpieczoną kremem do twarzy z filtrem skórę – każdego dnia.
krem na dzień z filtrem

Kremu do twarzy z filtrami należy używać także dlatego, że słońce powoduje przebarwienia. Najbardziej podatne są na nie posiadaczki jasnej, piegowatej cery, ale nie tylko. Skłonność do przebarwień rośnie wraz z wiekiem. Zamiast więc walczyć z nierównym kolorytem cery, lepiej jest odpowiednio wcześniej zapobiec temu problemowi, stosując krem z filtrem.
Kolejny argument? Słońce zwiększa wrażliwość skóry. Nagle możesz zauważyć podrażnienia po zabiegach i kosmetykach, które wcześniej miały na Ciebie wyłącznie pozytywny wpływ. Szczególnie  niebezpieczne jest stosowanie zabiegów z kwasami, mikrodermabrazji czy laseroterapii jeszcze trzy tygodnie po nieco dłuższej ekspozycji na słońce. Po kremy do twarzy z filtrami powinny sięgać wszystkie panie – zarówno te, które na co dzień się nie malują, jak i te nakładające makijaż. Makijaż nie zabezpiecza przed słońcem. Aby miał takie właściwości, musisz używać podkładu lub pudru z filtrami UV. Przyznaj sama przed sobą – wiesz, czy Twoje kosmetyki kolorowe zawierają jakieś filtry? A jeśli tak, to jakiej wysokości? Niestety, ochrona przeciwsłoneczna to parametr, którym przy wyborze podkładów kierujemy się w najmniejszym stopniu, choć to błąd.
Przypomnijmy jeszcze o tym argumencie, który najczęściej skłania nas do używania kremów do twarzy z filtrem. Brak zabezpieczenia przy ekspozycji w słoneczny dzień skutkuje rumieniem i oparzeniem słonecznym. Odpowiedzialne jest za to promieniowanie UVB. Najskuteczniejszym motywatorem do codziennego smarowania twarzy kremami z filtrem do twarzy jest już przebyte poparzenie. Nie chcemy, by znów dotknęły nas ból, zaczerwienienie i problem złuszczającego się naskórka, więc przez resztę lata skrupulatnie smarujemy twarz kremem. Niestety, każde przebyte poparzenie pozostawia ślad na naszym zdrowiu. Dbaj więc o ochronę przeciwsłoneczną tak, by nie dopuszczać do żadnych poparzeń! Każdego dnia chroń swoją skórę kosmetykami z filtrami. Jeśli masz młodszą cerę wybieraj kremy nawilżające na dzień z UV a jeśli dojrzalszą, kremy przeciwzmarszczkowe na dzień z filtrem.


Jaki krem z filtrem na dzień wybrać?

Standardowy krem na dzień z filtrem dla kobiet o przeciętnych potrzebach powinien mieć filtr słoneczny z zakresu 15-30 SPF. Co to znaczy „o przeciętnych potrzebach”? Mamy tu na myśli kobiety z cerą normalną, mieszaną, suchą lub tłustą, z lekkimi zmarszczkami, zaskórnikami, prowadzących normalny tryb życia i nie pracujących stale na świeżym powietrzu. Im jesteś starsza, tym Twoja ochrona przeciwsłoneczna powinna być wyższa. W wieku 20+ możesz używać dobrego kremu z filtrem SPF 15, ale gdy kończysz 35 lat, powinnaś już sięgać po krem z filtrem 30. 

 

Krem chroniący przed słońcem to krem z filtrem na dzień. Kremy na noc nie muszą mieć filtrów, bo nocą skóra nie ma kontaktu ze słońcem. Krem z filtrem do twarzy na co dzień dobierz zgodnie z indywidualnymi potrzebami Twojej cery. W młodym wieku stawiaj przede wszystkim na kremy z filtrem UV o właściwościach nawilżających, matujących lub rozświetlających. Jeśli mieszkasz w dużym mieście, może to być także krem detoksykujący, np. NIVEA Urban Skin. To krem na dzień z filtrami SPF 20, w którym za detoks skóry odpowiadają antyoksydanty i ekstrakt z bio zielonej herbaty. Jeśli jesteś posiadaczką lekko wrażliwej cery, wypróbuj krem do twarzy na dzień z filtrem SPF 15 NIVEA Q10 POWER Przeciwzmarszczkowy + redukcja wrażliwości skóry. Krem zmniejsza trzy główne oznaki wrażliwości: zaczerwienienie, suchość i napięcie skóry.

krem na dzień z filtrem uv

krem z filtrem 30

Jaki krem z filtrem wybrać, gdy masz dojrzałą skórę i chcesz opóźnić pojawianie się na niej oznak starzenia? Krem na co dzień z filtrem to dla Ciebie np. krem NIVEA Hyaluron Cellular Filler + Odbudowa elastyczności. Krem zawiera kwas hialuronowy oraz booster kolagenu i elastyny, a więc dostarcza Ci wszystkiego, czego dojrzała skóra potrzebuje, by odzyskać gęstość i elastyczność. Jako że posiada filtr SPF 30, jest to odpowiedni krem z filtrem na co dzień dla kobiet po 50. roku życia.

 

A jaki krem z filtrem na co dzień wybrać w zależności od karnacji? Ciemne karnacje są mniej wrażliwe na słońce, więc ich posiadaczki nie muszą stosować najwyższej ochrony. Nie oznacza to jednak, że w ogóle nie potrzebują kremu z filtrem UV!

 

Pamiętaj, że choć ciemna karnacja nie reaguje tak łatwo na słońce podrażnieniami i oparzeniami, to przed częścią promieniowania – dokładnie przed UVA – sama w sobie nie jest w stanie się uchronić.


Nie tylko ochrona – krem nawilżający z filtrem

Oczywiście ochrona przeciwsłoneczna to nie jedyne zadanie kremu do twarzy. Podczas wyboru kremu dla siebie zawsze kieruj się potrzebami swojej cery. Dopiero gdy wiesz, że potrzeba Ci kremu przeciwzmarszczkowego albo nawilżającego, szukasz wśród nich kremu z odpowiednio wysokim filtrem przeciwsłonecznym. Wyjątek stanowi tylko sytuacja, w której wybierasz się na plażę i zamierzasz się opalać. Wówczas przed wyjściem z domu powinnaś posmarować twarz typowym kremem do opalania, którego głównym zadaniem jest ochrona przed słońcem.

 

W młodym wieku potrzebujesz przede wszystkim nawilżania. Nawilżanie i ochrona przed słońcem to najlepsze, co możesz zrobić powyżej 20. roku życia dla swojej cery, by zadbać o jej młody wygląd w przyszłości. Jaki krem nawilżający z filtrem możesz wybrać? W zależności od karnacji i stopnia wrażliwości sięgnij po krem nawilżający na dzień z filtrem SPF 15 lub 30. Dla Twojego wieku odpowiedni będzie lekki krem na dzień z filtrem SPF 15 NIVEA Care Promienna Cera. Oprócz składników nawilżających, krem zawiera ekstrakt z pereł i witaminę C. W kontekście słońca szczególnie istotny jest ten drugi składnik. Witamina C w naszym organizmie ulega rozkładowi pod wpływem słońca, więc dostarczanie jej wraz z kremem z filtrem pomoże zrekompensować te straty!

krem z filtrem do twarzy na co dzień


Krem z filtrem 50 do twarzy – dla kogo?

krem na co dzień z filtrem

Dużo mniej popularne, ale także obecne w sprzedaży są kremy do twarzy z filtrem SPF 50. Z tak wysokim faktorem najczęściej spotykamy się w kremach do opalania, ale okazuje się, że kremy do codziennego stosowania na dzień również bywają wyposażone w tak wysoką ochronę przeciwsłoneczną. Dla kogo przeznaczony jest krem do twarzy SPF 50?

Na pewno nie dla każdego. Większość kobiet o normalnej cerze, co najwyżej z typowymi problemami adekwatnymi dla swojego wieku (wypryski, zmarszczki) potrzebuje ochrony na poziomie SPF 15-30. Po krem z filtrem 50 muszą natomiast sięgać osoby o wyjątkowo wrażliwej i problematycznej cerze. Jakie to osoby? Np. posiadaczki bardzo jasnej, wręcz porcelanowej cery i cery naczynkowej. Smarowanie kremem z filtrem 50 do twarzy poleca się także paniom z wieloma znamionami na twarzy. Ich opalanie jest bowiem wysoce niewskazane, z obawy na ich zezłośliwienie.

 

Kremy do twarzy 50 są obowiązkowe także dla tych osób, które nabawiły się fotouczulenia lub poparzenia słonecznego, a mimo to muszą wychodzić na słońce. Wszelkie zmiany na skórze wywołane przez słońce trzeba zabezpieczać przed ponownym działaniem promieni UV do czasu ich całkowitego wyleczenia.  

Jeśli szukasz kremu z filtrem SPF 50, w ofercie NIVEA znajdziesz jego 2 warianty:

Krem do twarzy z filtrem 50 powinien być obowiązkowym wyposażeniem Twojej kosmetyczki, jeśli mieszkasz w gorącym, południowym klimacie. W Polsce kremy do twarzy 50 niezbędne są na  co dzień kobietom, które pracują z twarzą stale wystawioną na słońce, np. jako instruktorki sportów uprawianych na zewnątrz albo ratowniczki na odkrytych basenach. Kremy z filtrem 50 muszą stosować ponadto posiadaczki cery atopowej, łuszczycy oraz osoby przechodzące różnego rodzaju kuracje, np. antynowotworową albo przeciwtrądzikową za pomocą retinoidów. Krem SPF 50 do twarzy skutecznie zablokuje działanie promieni słonecznych, co w przypadku tych osób jest konieczne.

Oczywiście musisz pamiętać, że filtr 50 do twarzy nie sprawi, że będziesz mogła bezpiecznie spędzić cały dzień w pełnym słońcu! Aby być chronioną na stałym poziomie, krem na dzień z filtrem 50 należy uzupełniać np. co dwie godziny. Bez obaw – na co dzień krem z filtrem 50 radzi sobie z ochroną cery wyjątkowo wrażliwej, uzupełnianie kremu dotyczy raczej osób pracujących przez wiele godzin z pełnym słońcu.

jaki krem z filtrem na co dzień

krem do twarzy na dzień z filtrem

Krem z wysokim filtrem na przebarwienia

Jeśli masz tendencję do powstawania różnego rodzaju przebarwień, również potrzebujesz podwyższonej ochrony przed słońcem.

 

Krem z wysokim filtrem na przebarwienia z jednej strony pomoże Ci zabezpieczyć się przed potencjalnymi zmianami, które wywołałoby słońce.

 

Cennym składnikiem w kremach z filtrem do twarzy z przebarwieniami jest m.in. witamina C, która działa rozjaśniająco i przeciwstarzeniowo.


Krem z filtrem pod makijaż – jak go wybrać?

Dobry krem z filtrem pod makijaż powinien mieć właściwości matujące i ściągające – o ile jesteś posiadaczką cery tłustej lub mieszanej.

 

Te kryteria spełnia krem NIVEA Q10 POWER Preciwzmarszczkowy + redukcja widoczności porów do cery mieszanej na dzień.

 

Krem ma wszechstronne działanie – walczy ze zmarszczkami mimicznymi, ujędrnia, zwęża pory, ograniczając świecenie się cery w ciągu dnia oraz oczywiście chroni przed słońcem.

filtr do twarzy


Nie tylko krem z filtrem - jak powinna wyglądać ochrona przed słońcem?

krem do twarzy z filtrem

Ochrona przed słońcem potrzebna jest nam przede wszystkim latem, ewentualnie zimą, jeśli ferie spędzamy na słonecznym stoku narciarskim. Zarówno latem jak i zimą, gdy na ziemi leży śnieg, należy używać okularów przeciwsłonecznych. Skórze filtrów dostarczają kosmetyki, natomiast oczom okulary. Pamiętaj, że prawdziwe filtry przeciwsłoneczne mają tylko dobrej jakości okulary, najlepiej kupione u optyka!

 

A jak chronić skórę przed słońcem? Używając balsamy do opalania z filtrami UVA i UVB, jednak nie tylko przed opalaniem i spędzaniem czasu na plaży, ale przed każdym wakacyjnym wyjściem na słońce. Idziesz na spacer? Na wycieczkę rowerową? Wychodzisz w góry? Latem we wszystkich tych sytuacjach  odsłonięte części ciała powinnaś smarować kremem z filtrem.

 

W polskim klimacie wystarczająca jest ochrona na poziomie 15-30 SPF, jednak gdy wyjeżdżasz na egzotyczne wakacje, balsam do opalania SPF 50+ to podstawa.  Tak wysoka ochrona niezbędna jest także w przypadku dzieci, które mają wrażliwszą na słońce skórę. Dobrze, by kosmetyk do opalania dla dziecka był wodoodporny, jak np. balsam ochronny na słońce dla dzieci kids swim&play SPF 50+.

Co nas chroni przed słońcem oprócz kosmetyków? Skuteczną barierę przed promieniami słońca z reguły stanowi ubranie. Gdy jest gorąco, masz go na sobie niewiele, dlatego tak ważne, by dodatkowo ochraniać najwrażliwsze części ciała. Na pewno wiesz o konieczności noszenia nakrycia głowy. A co z karkiem? Żeby nie był wystawiony na działanie słońca, powinnaś nosić chustki na głowę albo kapelusz z szerokim rondem. Rondo zapewni Ci dodatkowo ochronę twarzy przed słońcem. Poza tym zawsze kiedy czujesz, że czas już nałożyć nową warstwę balsamu z filtrem, ale akurat nie masz na to możliwości, zarzuć na odsłonięte części ciała np. cienkie pareo. Materiał zablokuje znaczną część promieni słońca.

 

Ochronę skóry przed słońcem zapewni Ci także… chowanie się w cieniu! To bardzo ważne, by w upalne dni podczas spędzania czasu na świeżym powietrzu, co jakiś czas odpoczywać w zacienionym miejscu. Na plaży, gdzie o cień może być trudno, zawsze miej ze sobą parasol przeciwsłoneczny.

 

Czy teraz jesteś już przekonana o konieczności stosowania kremów z filtrami na co dzień? Mamy nadzieję, że tak, bo promieniowanie słoneczne to główny winowajca przyspieszonego starzenia się skóry. Wybierz zatem swój krem do twarzy z filtrem i ciesz się słońcem bez obaw o zdrowie swojej skóry!

krem uv