W NIVEA dbamy o Twoje dane osobowe, dlatego chcielibyśmy Cię poinformować, że w naszej polityce wprowadziliśmy zmiany. Zapraszamy Ciebie do zapoznania się z nimi.

0143_HC_pielęgnacja_i_stylizacja_cienkich_włosów_header

Cienkie włosy: pielęgnacja i fryzury

Wskazówki i porady, jak uzyskać powalająco piękne włosy

Kwestia dotyczy 0,02 milimetra: taka jest właśnie różnica pomiędzy średnicą włosa normalnego (0,07 milimetra) i włosa cienkiego. Ponad jedna trzecia kobiet marzy o mocniejszych włosach. Stosując właściwą pielęgnację i stylizację, możesz sprawić, że Twoje cienkie włosy będą wyglądać świetnie.

Dlaczego mam cienkie włosy?

Cienkie włosy są zazwyczaj cechą dziedziczną. Dotyczy to szczególnie blondynów i blondynek. Cienkie włosy bardziej przylegają do skóry głowy, przez co szybko wyglądają na przetłuszczone i oklapłe. Zaradzą temu właściwe produkty pielęgnacyjne.

Łagodząca pielęgnacja cienkich włosów

Delikatne i cienkie włosy najlepiej pielęgnować, stosując szampon nadający objętość. Takim przykładem jest NIVEA Szampon do włosów Volume Care.

NIVEA Szampon do włosów Volume Care delikatnie oczyszcza i odżywia, jednocześnie nie obciążając włosów. Odżywka z tej samej serii uzupełnia codzienną pielęgnację. Oba produkty zawierają drobinki diamentów, które zapewniają więcej blasku i niezwykle lekką objętość. Ich formuła z płynną keratyną również zauważalnie wygładza włosy.

Do stylizacji idealna jest z kolei NIVEA Pianka do włosów Volume Care. Nakłada się ją po umyciu włosów. Zapewnia ona 24-godzinne utrwalenie i objętość bez sklejania.

Posiada ona formułę, która aktywuje się pod wpływem ciepła (np. suszarki). Jej działanie poprawia wchłanianie przez włosy prowitaminy B4 oraz witaminy B3. Daje tym samym efekt odżywienia. Co więcej, ochronna formuła keratynowa sprawia, że włosy są zdrowe i lśniące.

Poprawne stosowanie odżywki

0143_HC_pielęgnacja_i_stylizacja_cienkich_włosów__intro_1

Pamiętaj, aby używać szamponu oszczędnie. Ilość odpowiadająca wielkości orzecha włoskiego jest wystarczająca przy włosach sięgających do ramion.

0143_HC_pielęgnacja_i_stylizacja_cienkich_włosów_intro_2

Fryzury z cienkich włosów mogą być równie atrakcyjne i ciekawe, co włosów gęstych i puszystych. Świetnie do nich pasują tzw. bob albo paź z grzywką.

FRYZURY DLA CIENKICH WŁOSÓW

Jak zagęścić włosy? Jeśli wykonasz zabieg falowania, w przeciwieństwie do trwałej ondulacji, usztywnisz strukturę włosów. Da to w konsekwencji większą objętość. Pamiętaj, by nie poddawać włosów jednocześnie zabiegom koloryzacji i falowania włosów. Bardzo ważne jest też podcinanie końcówek. Najlepiej robić to co 4 do 6 tygodni. Przy właściwej pielęgnacji i cięciu włosy cienkie zyskają większą objętość.

NIVEA Pianka do włosów Diamond Volume Care pozwoli utrzymać efekt objętości. Buduje ona na powierzchni włosów siatkę polimerów, która podwaja objętość dzięki efektowi unoszenia podczas suszenia suszarką.

Właściwy kolor – dodatkowa objętość

Koloryzacja włosów sprawi, że delikatne i cienkie włosy będą wydawać się pełniejsze.

Cieplejsze odcienie na włosach brązowych albo rozjaśnione pasemka na włosach jasnych dodadzą fryzurze puszystości. Koloryzacja usztywnia także osłonkę włosa. To sprawia, że delikatne i cienkie włosy są dużo łatwiejsze do ułożenia. Włosy powinien jednak farbować profesjonalista, by ich struktura pozostała możliwie najmniej obciążona. Dodatkowo powinnaś wybrać właściwy szampon do włosów farbowanych, jak Colour Care & Protect z odżywką z tej samej serii.

0143_HC_pielęgnacja_i_stylizacja_cienkich_włosów_intro_3

Pragniesz, aby Twoje delikatne i cienkie włosy nabrały objętości? Zwracaj większą uwagę na warstwy wspierające włosy. Krótsze kosmyki wspierają te dłuższe. Dlatego włosy są „wypychane” do góry i nabierają widocznej objętości.

Cienkie włosy też mogą wyglądać bajecznie!

Wskazówki jak dbać o cienkie włosy

  • Nawet jeżeli masz cienkie włosy, regularnie używaj odżywki, aby zapewnić końcówkom odpowiednie nawilżenie. Upewnij się, że nakładasz odpowiednią ilość i wmasuj odżywkę tylko na długości włosów.
  • Wybierz właściwą szczotkę. Średniej wielkości płaska szczotka sprawi, że delikatne i cienkie włosy nabiorą blasku i objętości. Aby je podnieść przy nasadzie, susz je na dużej, okrągłej szczotce.
  • Jeżeli Twoje włosy szybko wyglądają na przetłuszczone, wybierz specjalny szampon. NIVEA Szampon do włosów Balanced & Fresh Care dokładnie oczyszcza skórę głowy i zapewnia długotrwałą świeżość. Pożegnaj się z tłustymi włosami raz na zawsze!

0143_HC_pielęgnacja_i_stylizacja_cienkich_włosów_section_2