0143_HC_pielęgnacja_i_stylizacja_cienkich_włosów_header

Pielęgnacja i stylizacja – delikatne i cienkie włosy

Wskazówki i porady, jak uzyskać powalająco piękne włosy
Kwestia dotyczy 0,02 milimetra: taka jest właśnie różnica pomiędzy średnicą włosa normalnego (0,07 milimetra) i włosa cienkiego. Ponad jedna trzecia kobiet marzy o mocniejszych włosach. Stosując właściwą pielęgnację i stylizację, możesz sprawić, że Twoje cienkie włosy będą wyglądać świetnie.

Dlaczego mam cienkie włosy?

Zazwyczaj cienkie włosy są cechą dziedziczną – dotyczy to szczególnie osób z włosami blond, które często są cieńsze niż włosy ciemne. Z drugiej strony blondyni mają znacznie więcej włosów. Cienkie włosy bardziej przylegają do skóry głowy, przez co szybko wyglądają na przetłuszczone i oklapłe. Zaradzą temu właściwe produkty pielęgnacyjne.

Łagodząca pielęgnacja cienkich włosów

Delikatne i cienkie włosy najlepiej pielęgnować, stosując szampon nadający objętość, na przykład NIVEA Szampon do włosów Volume Care

Delikatnie oczyszcza i odżywia on włosy, jednocześnie ich nie obciążając. Odżywka z tej samej serii NIVEA Odzywka do włosów Volume Care uzupełnia codzienną pielęgnację włosów. Oba produkty zawierają drobinki diamentów, które zapewniają lśniące włosy i niezwykle lekką objętość. Lekka, transparentna formuła z płynną keratyną zauważalnie wygładza włosy, nie powodując ich obciążania. 

Do stylizacji możesz użyć pianki NIVEA Pianka do włosów Volume Care, którą nakłada się po umyciu włosów. Zapewnia ona 24-godzinne utrwalenie i objętość bez sklejania włosów. 
Specjalna formuła jest aktywowana termicznie i poprawia wchłanianie przez włosy prowitaminy B4 oraz witaminy B3, optymalizując tym samym efekt odżywienia. Co więcej, ochronna formuła keratynowa sprawia, że włosy są zdrowe i lśniące.

Poprawne stosowanie odżywki

Pamiętaj, aby używać szamponu oszczędnie – niewielka ilość odpowiadająca wielkości orzecha włoskiego jest zupełnie wystarczająca przy włosach sięgających do ramion. Fryzury pasujące świetnie do włosów cienkich to bob sięgający brody albo paź z grzywką.

Fryzury pasujące świetnie do włosów cienkich to bob sięgający brody albo paź z grzywką.

Sekret leży w cięciu

Delikatne i cienkie włosy wyglądają lepiej dzięki odpowiedniej fryzurze. Zabieg falowania włosów, w przeciwieństwie do trwałej ondulacji, nie daje może burzy loków, ale usztywnia strukturę włosów. Daje to w konsekwencji większą objętość. Poproś o radę swojego fryzjera i nie poddawaj włosów jednocześnie zabiegom koloryzacji i falowania włosów. Bardzo ważne jest jednak podcinanie końcówek – najlepiej robić to co cztery do sześciu tygodni. Przy właściwej pielęgnacji i cięciu, które zawsze wygląda ładnie i świeżo, włosy będą też miały większą objętość. 

Produkty, które pozwolą utrzymać efekt objętości: Pianka taka jak NIVEA Pianka do włosów Diamond Volume Care buduje na powierzchni włosów siatkę polimerów, która podwaja objętość dzięki efektowi unoszenia podczas suszenia suszarką.

Właściwy kolor – dodatkowa objętość

Koloryzacja włosów sprawi, że delikatne i cienkie włosy będą wydawać się pełniejsze i nada im objętości:

Cieplejsze odcienie na włosach brązowych albo rozjaśnione pasemka na włosach jasnych dodadzą fryzurze puszystości. Koloryzacja usztywnia także osłonkę włosa, co sprawia że delikatne i cienkie włosy są dużo łatwiejsze do ułożenia. Twoje włosy powinien jednak farbować profesjonalista, by ich struktura pozostała możliwie najmniej obciążona. Włosy farbowane należy pielęgnować właściwymi produktami, na przykład szamponem Colour Care & Protect oraz odżywką z tej samej serii.
Pragniesz, aby Twoje delikatne i cienkie włosy nabrały objętości? Zwracaj większą uwagę na warstwy wspierające włosy. Krótsze kosmyki wspierają te dłuższe, co oznacza, że włosy są „wypychane” do góry i nabierają widocznej objętości.

Cienkie włosy też mogą wyglądać bajecznie!

Wskazówki jak dbać o cienkie włosy

  • Nawet jeżeli masz cienkie włosy, regularnie używaj odżywki, aby zapewnić końcówkom odpowiednie nawilżenie. Upewnij się, że nakładasz odpowiednią ilość i wmasuj odżywkę tylko na długości włosów.
  • Wybierz właściwą szczotkę: średniej wielkości płaska szczotka sprawi, że delikatne i cienkie włosy nabiorą blasku i objętości. Aby podnieść włosy przy nasadzie, susz je na dużej, okrągłej szczotce.
  • Jeżeli Twoje włosy szybko wyglądają na przetłuszczone, wybierz specjalny szampon, taki jak NIVEA Szmpon do włosów Balanced & Fresh Care, który dokładnie oczyszcza skórę głowy i zapewnia długotrwałe poczucie świeżości. Pożegnaj się z tłustymi włosami raz na zawsze!

Rozpraw się z cienkimi włosami z pomocą tych produktów

Nasze rekomendacje dla Ciebie