NAJPIERW SKÓRA

Dla NIVEA skóra jest zawsze priorytetem. Od ponad 100 lat prowadzimy wnikliwe badania nad ludzką skórą, poszukując dla niej jak najlepszych, najbardziej bezpiecznych i najbardziej skutecznych formuł pielęgnacyjnych. Jako jeden z wiodących ekspertów w świecie pielęgnacji, dysponując najbardziej zaawansowanymi centrami badań nad skórą, mamy na uwadze dobro człowieka oraz skupiamy się na trosce o zdrowie i piękno ludzkiej skóry, a nasza dbałość o środowisko jest logiczną konsekwencją strategii zrównoważonego rozwoju i naszego zaangażowania w tworzenie bezpiecznej, delikatnej i skutecznej pielęgnacji.

W NIVEA ZNAMY SIĘ NA PIELĘGNACJI SKÓRY...

Skórę badamy od ponad 100 lat, przeprowadzamy 2000 badań naukowych rocznie i zatrudniamy ponad 1000 ekspertów NIVEA w samym tylko dziale badań i rozwoju. Posiadamy dogłębną wiedzę na temat pielęgnacji skóry i rozumiemy jej wpływ na dobre samopoczucie człowieka. W samym 2018 roku do produkcji kosmetyków NIVEA lub do dalszego rozwoju produktów NIVEA na całym świecie, użyliśmy ponad 1900 opatentowanych przez nas technologii. Sięgamy o wiele dalej niż oczekują tego prawne regulacje, nigdy nie poprzestajemy na podstawowym przestrzeganiu przepisów - wszystko po to, by mieć pewność, że nawet najbardziej wrażliwa skóra będzie miała wsparcie poprzez troskliwy dotyk pielęgnacji od NIVEA. Dlatego lista naszych kryteriów bezpieczeństwa dotyczących składników i produktów jest znacznie bardziej rygorystyczna niż jakiekolwiek przepisy prawa.

... I JĄ KOCHAMY

Zgodnie z naszymi najwyższymi standardami dotyczącymi zdrowia i bezpieczeństwa skóry, w naszych produktach znajdują się składniki, które zapewnią skórze zdrowie i piękno: zawsze poszukujemy możliwie najlepszych i najbardziej zrównoważonych rozwiązań. W niektórych przypadkach to właśnie składniki wyprodukowane przez człowieka są lepsze dla skóry i dla naszej planety niż ich odpowiedniki pochodzące ze źródeł naturalnych. Przykładowo olejki eteryczne - w wersji naturalnej mogą podrażniać skórę, a nawet wywoływać reakcje alergiczne. Z kolei nasze syntetyczne olejki eteryczne są delikatne nawet dla skóry wrażliwej, a na dodatek nie są szkodliwe - ani dla nas, ani dla naszego środowiska.

NIVEA, jako pionier nowoczesnej pielęgnacji, od ponad stu lat pomaga ludziom poczuć się pięknie i komfortowo we własnej skórze. Miliony konsumentów na całym świecie obdarzają nas swoim zaufaniem i uwielbiają nasze produkty. Stale dążymy do tego, by nasi konsumenci mieli pewność, że troszczymy się o nich, oferując zawsze najlepszą pielęgnację. Dlatego nieustannie zmieniamy i udoskonalamy nasze formuły. Wierzymy w pielęgnację, która zapewnia skórze wszystko, czego jej potrzeba do zdrowia i ochrony.

Nasze składniki dzielimy na substancje „Istotne” i „Wyjątkowe”. „Istotne” składniki to "codzienni bohaterowie" w świecie kosmetyków. Ich rolą jest zapewnianie podstawowych funkcji produktu, pomagają też naszym produktom pielęgnować Twoją skórę w jak najlepszy, niezawodny sposób. Jako substancje konsystencjotwórcze, zapewniające trwałość emulsji, sprawiają, że nasze produkty są gładkie, miłe w dotyku i łatwe w aplikacji. Jako konserwanty zapewniają świeżość Twoich kosmetyków NIVEA, dzięki czemu możesz je bezpiecznie stosować przez długi czas.

 

Składniki „Wyjątkowe” to nasi "superbohaterowie", którzy zapewniają naszym produktom dodatkowe, specjalne korzyści. Niektóre z nich – jak na przykład Q10 – są odkryciami NIVEA, które zrewolucjonizowały świat kosmetyków. Wszystkie z nich pomagają naszym produktom zapewnić dodatkową, specjalną pielęgnację, poprzez wzmacnianie naturalnych funkcji skóry. Tylko tyle i aż tyle.

Niezależnie od tego, czy „Istotny”, czy „Wyjątkowy” każdy składnik, który umieszczamy w naszych produktach, został rygorystycznie przetestowany w zakresie znacznie przekraczającym wymagania prawne. Wszystko po to, by każdy z naszych produktów spełniał jak najwyższe standardy, a zaufanie, którym darzysz produkty NIVEA, było uzasadnione.

Chcesz się dowiedzieć więcej na temat naszych składników? Odkryj tajniki poszczególnych składników oraz grup składników, dowiedz się, czym są, jak działają oraz dlaczego NIVEA ich używa.


NASZE WYJĄTKOWE SKŁADNIKI

Poznaj naszych superbohaterów, dzięki którym NIVEA jest wyjątkowa! Nasze składniki troszczą się o Twoją skórę w szczególny sposób. Wzmacniają i chronią naturalną równowagę skóry, przeciwdziałają widocznym sygnałom starzenia się oraz wzmacniają skuteczność naszych produktów:

Eucerit

Co to jest Eucerit?

IW pewnym sensie Eucerit jest fundamentem nowoczesnej kosmetyki oraz całej marki NIVEA. Ten odkryty ponad wiek temu emulgator stał się kluczowym składnikiem naszego kultowego NIVEA Creme. Eucerit łączy oleiste i wodniste składniki zawarte w kosmetykach. Jest substancją naturalnie wytwarzaną z lanoliny.

Q10

Co to jest Q10?

Koenzym Q10 jest cząsteczką produkowaną przez ludzki organizm. Jest kluczowym elementem dla metabolizmu komórek. Jako "energizer" wspomaga wzrost, zdrowie i regenerację naszych komórek. Q10 jest również silnym antyoksydantem, który zwalcza wolne rodniki, wysoce reaktywne cząsteczki, które uszkadzają komórki na wielu płaszczyznach, m. in. na poziomie DNA, białek czy lipidów.

KREATYNA

Co to jest kreatyna?

Kreatyna jest organicznym związkiem chemicznym produkowanym przez wątrobę, nerki oraz trzustkę. Odgrywa ona kluczową rolę w dostarczaniu energii do naszych organów, działając jak akumulator, który wiąże, przenosi i uwalnia energię.

SŁODKI OLEJEK MIGDAŁOWY

Co to jest słodki olejek migdałowy?

Słodki olejek migdałowy jest tłoczony na zimno z dojrzałych pestek migdałów - słodkich, obranych owoców drzewa migdałowego - a następnie rafinowany. Złoty olejek o łagodnym, słodko-orzechowym aromacie jest stosowany w medycynie i pielęgnacji skóry od wielu stuleci.


ISTOTNE SKŁADNIKI

Czynniki mieszające

Aby zapewnić jak najlepsze łączenie różnych składników, a tym samym ich możliwie najlepsze wchłanianie przez skórę (np.woda i olejek):

Aby krem, balsam czy żel po nałożeniu na skórę zapewniał przyjemne uczucie i wygląd:

  • Modyfikator reologiczny
  • Rozpuszczalniki
  • Agent perłowy
  • Silikony
  • Środki zmętniające

Produkty do mycia

 

Aby uwolnić skórę od zanieczyszczeń i/lub pozbyć się martwego naskórka:
  • Substancje powierzchniowo czynne
  • Czynniki peelingujące

Prep Care

Aby przygotować i zapewnić skórze jak najlepszą pielęgnację, na idealnym poziomie pH:

Filtry UV

Aby chronić skórę przed potencjalnie szkodliwymi promieniami słonecznymi

Zapachy

Aby produkt dobrze wyglądał, pachaniał i smakował (pielęgnacja ust)

Konserwanty

Konserwanty

Aby produkty zachowały świeżość i były bezpieczne dla skóry