nadmierna-potliwość-header

Nie stresuj się potem

Najlepsze produkty i sposoby zwalczające nadmierną potliwość
Niezależnie od tego, czy masz potliwe dłonie, czy pocisz się na całym ciele, istnieją skuteczne antyperspiranty stworzone specjalnie dla Ciebie. Tutaj znajdziesz najlepsze wskazówki, jak poradzić sobie z nadmiarem potu.

Czym jest hiperhydroza?

Hiperhydroza jest terminem medycznym oznaczającym nadmierną potliwość. Każdy z nas się poci – w przypadku większości osób oznacza to litr potu dziennie. Jednak u osoby cierpiącej na hiperhydrozę może to być 100 mg potu w ciągu pięciu minut.

Piękne słowa

Jak zniwelować zapach potu

Czy wiesz, że pot sam w sobie nie ma zapachu? Zapach pojawia się, tylko kiedy pot wyprodukowany przez gruczoły w mieszkach włosowych zostanie rozłożony przez bakterie.

Jedną z najskuteczniejszych sposobów walki z zapachem potu jest zahamowanie jego wydzielania. Wieczorne zastosowanie antyperspirantu, na przykład NIVEA Stress Protect, daje produktowi czas na działanie i stworzenie bariery ochronnej.

Osoby pocące się obficie powinny powtórzyć aplikację antyperspirantu po porannym prysznicu, aby zapobiec pojawieniu się lepkości pod pachami.

Eliminowanie stresu i techniki relaksacyjne pomagają obniżyć ilość wydzielanego potu. Regularne golenie lub krótkie przycinanie włosków zapewni, że bakterie nie będą miały na czym się namnażać i tym samym zminimalizuje powstawanie zapachu.

Jeżeli chodzi o postępowanie po spoceniu się, wietrzenie butów i pranie odzieży w wysokiej temperaturze ze środkiem przeciwbakteryjnym pomaga usunąć zapachy i bakterie.

Nadmierna potliwość: przyczyny

Istnieje błędne przekonanie, że obfite pocenie się jest związane z brakiem higieny. Oczywiste jest, że trzeba zapewnić skórze odpowiednią pielęgnację i usuwać brud i pot z porów, jednak hiperhydroza nie zależy tylko od higieny osobistej.

Nadmierna potliwość może być spowodowana inną chorobą lub stanowić główne schorzenie.

Otyłość, nadciśnienie czy cukrzyca mają wpływ na ilość wydzielanego potu. Zmiany hormonalne, a także działania uboczne leków także mogą zwiększać potliwość.

Jeżeli hiperhydroza jest powodowana innym schorzeniem, nadmierna potliwość ustanie po jego wyleczeniu. Osoby obficie się pocące tylko z powody hiperhydrozy powinny po prostu zwalczać jej objawy.

Kontroluj pot za pomocą antyperspirantów

Zachowaj kontrolę

Nadmierna potliwość łatwo może stać się przyczyną zdenerwowania. Dobra wiadomość jest taka, że istnieje wiele sposobów walki z nadmiarem potu i odzyskanie pewności siebie. Tutaj znajdziesz porady, jak zmienić styl życia oraz jak wybrać najlepszy antyperspirant.

Porady, jak zapobiegać nadmiernej potliwości

Jeżeli chodzi o najlepszą porę dnia na mycie, opinie na ten temat są podzielone. Bez względu na to, czy kąpiesz się rano, czy wieczorem, ważne jest, aby myć się codziennie, skupiając się na potliwych obszarach lub miejscach powstawania zapachu.

Kiedy jesteś w ruchu, wygodny antyperspirant w kulce, taki jak NIVEA Dry Comfort, jest świetnym towarzyszem, który zapewnia uczucie świeżości przez cały dzień – na zajęciach fitness, całonocnej imprezie lub przez długie godziny spędzone w biurze.

Zobacz także