top bądź mistrzem swiata w goleniu

Bądź mistrzem świata w goleniu

Poznaj tajniki i zostań mistrzem świata w goleniu.

Bądź mistrzem świata w goleniu

Opanuj zarost dzięki paru trikom i zobacz jak innym golibrodom robi się łyso. Kluczem do idealnego golenia jest właściwie przygotowana skóra. Pominięcie tego etapu oznacza zacięcia, podrażnienia, wrastające włoski i nieregularny efekt końcowy. A biorąc pod uwagę fakt, że będziesz golił się około 20 .000 razy w życiu, warto osiągnąć mistrzostwo i nauczyć się, jak robić to właściwie.

#1 OCZYSZCZENIE

Zaserwuj też swojej twarzy kontakt pierwszego stopnia z  żelem oczyszczającym. Pod wpływem ścierania skóry włoski się podniosą, przez co będą łatwiejsze do ścięcia. Złuszczenie martwego naskórka ograniczy też stopień stępienia ostrzy.

#2 GOLENIE

Wybór pomiędzy pianką, kremem a żelem to kwestia osobistych preferencji.
Jeśli masz twardy zarost, wybierz kosmetyki do niego dedykowane, takie jak PIANKA DO GOLENIA TWARDEGO ZAROSTU NIVEA MEN.
Zapewnią one więcej nawilżenia, poprawią poślizg ostrza i  zmniejszą ryzyko zawarcia z maszynką braterstwa krwi.

Perfekcyjna technika:

Aby starannie się ogolić, napnij fragment skóry, naciągając go ręką i poprowadź ostrze jednym pewnym ruchem, zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów. Nie gól się krótkimi przerywanymi pociągnięciami, ani nie prowadź ostrza wielokrotnie po tym samym fragmencie skóry - to zwiększy podrażnienie. Efekt nie jest satysfakcjonujący? Jeszcze raz nanieś preparat do golenia na wybrany obszar i ponownie przejedź po nim maszynką - tym razem możesz golić się pod włos, jeśli jest to absolutnie konieczne.

ENERGETYZUJĄCY ŻEL DO GOLENIA ACTIVE ENERGY

#3 PO GOLENIU

Golenie jest uciążliwe dla skóry. Dlatego pielęgnacja po goleniu  jest równie ważna jak przygotowanie skóry do tej czynności. Spłucz twarz chłodną wodą, pomoże to zamknąć pory. Następnie sięgnij po łagodzący produkt po goleniu. Nie powinien on zawierać alkoholu, by nie podrażniać i nie wysuszać skóry.  Łagodzące wody po goleniu NIVEA MEN z powodzeniem zdezynfekują ogoloną skórę, bez  niebezpieczeństwa pieczenia skóry. Balsamy po goleniu  zaś przyniosą jej ukojenie, zredukują zaczerwienienia i  nawilżą.