Sun Protection for Your Skin Type

ochrona przeciwsłoneczna dla każdego typu skóry

Uważaj, słońce nie rozróżnia kolorów

Ochrona przeciwsłoneczna dla każdego typu skóry

#1 JASNA KARNACJA

Lepiej, żebyś zawarł rozejm z promieniowaniem UV i po prostu zaczął smarować kremem wszystkie części ciała, które będą narażone na działanie słońca. Im wyższy wskaźnik SPF, tym lepiej (możesz wybrać coś z naszej oferty balsamów do opalania SPF 50). Naprawdę. I to, że niebo jest zachmurzone, wcale nie oznacza, że promieniowanie UV na Ciebie nie naciera. Owszem, naciera i wtedy szczególnie weź ochronę skóry na poważnie – na przykład przy pomocy naszego sprayu NIVEA SUN Protect & Moisture, który aplikuje się łatwo i wygodnie. Ponadto, kiedy jesteś na słońcu, zawsze staraj się nosić koszulkę, kapelusz i okulary przeciwsłoneczne, a w czasie najgorętszych części dnia najlepiej zrób sobie przerwę w cieniu. Parasol słoneczny też nie zaszkodzi.

#2 ŚNIADA CERA

Osoby o śniadej karnacji mają trochę więcej szczęścia, ponieważ są mniej podatne na oparzenia słoneczne. Ale wciąż powinny trochę się wysilić, by uchronić skórę przed oparzeniami. Jeśli sam masz śniadą karnację, możesz zrobić kilka rundek po mieście bez żadnego kremu, ale kiedy dotrzesz na plażę, gdzie planujesz rozłożyć się na kilka godzin plackiem na piasku, lepiej żebyś się posmarował i kilka razy powtórzył tę czynność. Mając tak przyzwoitą ilość pigmentu, możesz stosować kremy o niższych SPF, ale nie niższych niż SPF 15. Także Twoje oczy mogą odczuć bolesne skutki wylegiwania się na słońcu, więc pamiętaj o okularach przeciwsłonecznych.

#3 CIEMNA SKÓRA

Ciemna skóra zawiera naturalny filtr SPF na poziomie ok. 13 i filtruje dwa razy więcej promieniowania UV niż skóra osób o jasnej karnacji. Wspaniale, prawda? Ale to nie oznacza, że jeśli masz bardzo ciemną skórę, jesteś całkowicie odporny na oparzenia słoneczne. Nadal powinieneś podejmować pewne kroki, by chronić skórę. Owszem, możesz się zawahać przed użyciem kremów, które pozostawiają na Twojej mahoniowej skórze długotrwałe, białe ślady, ale naprawdę istnieją produkty, które lepiej się wkomponują. Wypróbuj nasz NIVEA SUN Protect & Bronze, więc nie szukaj więcej wymówek. Filtr SPF 20 powinien załatwić sprawę.