witamina e i aloes

Składniki, które załatwią sprawę: witamina E i aloes

POZNAJ NIEKTÓRE Z NAJBARDZIEJ IMPONUJĄCYCH DZIEŁ MATKI NATURY

Nie martw się, nie spodziewamy się, że zaraz staniesz się ekspertem w dziedzinie najnowszych i najlepszych trendów w pielęgnacji skóry. Jesteśmy pewni, że to akurat domena Twojej najlepszej przyjaciółki. Ale nie zmienia to faktu, że z pewnością warto wiedzieć, których składników należy szukać w produktach pielęgnacyjnych.

składniki, które załatwią sprawę: witamina e i aloes

WITAMINA E

Dzięki swojej nieskończenie długiej liście zalet witaminę E uważa się za cudowny specyfik, a szczególnie doceniana jest w żywieniu oraz w pielęgnacji skóry i włosów. Poza właściwościami nawilżającymi, wykazuje działanie przeciwutleniające, łagodząc podrażnienia i zaczerwienienia skóry.. Ma także niezwykłe właściwości przeciwstarzeniowe – udowodniono, że wygładza zmarszczki i drobne bruzdy.

Poza bezpośrednim działaniem poprzez produkty kosmetyczne możesz i powinieneś jeść produkty spożywcze bogate w witaminę E. Znajdziesz ją w wielu orzechach, owocach, warzywach i olejach. Migdały, słodkie ziemniaki, awokado są nie tylko smaczne, ale właśnie dzięki nim uzupełnisz jej poziom.

ALOES

Egipcjanie nazywali go „rośliną nieśmiertelności” i mimo że wciąż nie wymyślono cudownej formuły, która zapewni wieczne życie, właściwości aloesu są zadziwiające i jest jednym z najważniejszych składników, których należy szukać w produktach do pielęgnacji skóry.

Za legendarną reputacją aloesu stoją między innymi jego właściwości łagodzące oparzenia słoneczne, ale również skutecznie walczy z problemami skórnymi – jest jak szwajcarski scyzoryk w pielęgnacji skóry. Dzięki wysokiemu stężeniu przeciwutleniaczy, takich jak beta-karoten, witaminy C i E, aloes poprawia naturalną jędrność skóry i sprawia, że zachowuje ona długo zdrowy wygląd.

Jeśli więc przyglądasz się etykietkom, szukaj na nich właśnie tych dwóch cudownych składników.