W naszej Polityce Prywatności wprowadziliśmy zmiany dotyczące m.in. zasad profilowania i przetwarzania danych osobowych. Zachęcamy do zapoznania się z nimi.

zmarszczki-na-czole-header

Jak zredukować zmarszczki na czole

Pielęgnacja skóry i styl życia redukują zmarszczki na czole

Procesu starzenia nie można zatrzymać, ale wcale nie musimy wyglądać ani czuć się staro. Zobacz jak, korzystając z naszych porad dotyczących odmładzania, zredukować zmarszczki na czole i zachować młody wygląd skóry na dłużej.

Co powoduje zmarszczki na czole?

Poniżej zastanowimy się nad problemem zmarszczek na czole i przedstawimy najważniejsze wskazówki pomagające w pielęgnacji skóry i zachowaniu jej młodego wyglądu.

Dlaczego tworzą nam się zmarszczki na czole?

Po ukończeniu 25 roku życia większość kobiet zadaje sobie pytanie: „Jak przeciwdziałać pojawianiu się zmarszczek”?

W rzeczywistości tym, co najbardziej pomaga przeciwdziałać pojawianiu się zmarszczek jest wiedza o ich przyczynach.

Jednym z głównych czynników powodujących zmarszczki jest słońce. Z wiekiem nasza skóra naturalnie staje się bardziej sucha.

Promienie słoneczne dodatkowo zmniejszają ilość kolagenu w skórze, przez co traci ona elastyczność.

Imprezy trwające do późnej nocy, stres, palenie i niewłaściwe odżywianie (zbyt mała ilość warzyw i białka) także powodują zmarszczki na czole.

Wpływ stresu i mimiki twarzy

zestresowana-kobieta-marszcząca-czoło

To, kiedy zaczniemy się starzeć zdeterminowane jest przez geny, ale przesadna lub częsta mimika twarzy może proces przyspieszyć. Marszczenie i unoszenie brwi angażuje nie tylko skórę. Uczestniczą w nim także mięśnie twarzy zapamiętujące naszą mimikę i tworzące na czole stałe wyżłobienia.

Działanie promieni UVA a zmarszczki

opalona-kobieta-na-plaży

Przebywanie na słońcu jest ważne, gdyż to promienie UV stymulują wytwarzanie witaminy D. Jednak szkodliwe promienie słoneczne mogą powodować także zmniejszenie ilości kolagenu w skórze. Krem przeciwzmarszczkowy NIVEA Q10 PLUS na dzień pomaga chronić Twoją skórę.

Jak przeciwdziałać powstawaniu zmarszczek na czole

Dowiedz się, jak przeciwdziałać powstawaniu zmarszczek na czole dzięki naszym pielęgnującym kremom odmładzającym, odżywczym produktom przeciwsłonecznym i prostym zmianom stylu życia.

Kiedy skóra zaczyna się zmieniać i kiedy powinnaś rozpocząć stosowanie odmładzających praktyk pielęgnacyjnych?

Tuż po dwudziestce skóra wciąż może być tłusta i usiana śladami po nastoletnich wypryskach i zaskórnikach. Ale im bliżej 25 roku życia, tym skóra staje się suchsza.

Choć zazwyczaj oznacza to koniec z pryszczami, może także być początkiem problemów ze zmarszczkami.

Pierwsze oznaki starzenia się skóry uwidaczniają się, gdy spada ilość wytwarzanych antyoksydantów. Dlaczego? Dlatego, że antyoksydanty odpowiadają za neutralizowanie szkodliwego działania wywołanych promieniami UV wolnych rodników, chroniąc w ten sposób przed poparzeniami słonecznymi i tworzeniem się drobnych zmarszczek.

Dbanie o skórę po dwudziestce i stosowanie NIVEA Q10 plus Przeciwzmarszczkowych Pereł Młodości oraz kremów zawierających antyoksydanty, takie jak witamina E pomaga przeciwdziałać powstawaniu zmarszczek na czole.

Chroń skórę, stosując produkty przeciwsłoneczne

kobieta-w-parasolu-przeciwsłonecznym-na-plaży

Krem przeciwzmarszczkowy NIVEA Q10 PLUS na dzień zawiera filtry UVA i UVB chroniące skórę przed poparzeniami i powstawaniem zmarszczek na czole. Ten krem nawilżający z kreatyną, koenzymem Q10 oraz współczynnikiem SPF pomaga także redukować już powstałe zmarszczki oraz widocznie wygładza

Skuteczny krem odmładzający

piękna-kobieta-bez-zmarszczek-na-czole

NIVEA Q10 plus Przeciwzmarszczkowe Perły Młodości to wyjątkowo bogaty krem. Pożegnaj się ze zmarszczkami na czole i ciesz się gładszą, młodziej wyglądającą skórą dzięki naszemu kremowi nawilżającemu wzbogaconemu o kreatynę. Ten skuteczny, choć łagodny krem działa w harmonii z Twoją skórą.

Piękne słowa

audrey-hepburn-cytaty

product-stage-bg

Oto jak produkty odmładzające pomagają redukować zmarszczki na czole

Zobacz także