zmarszczki-na-czole-header

Jak zredukować zmarszczki na czole

Pielęgnacja skóry i kremy na zmarszczki na czole

Procesu starzenia nie można zatrzymać, ale przez zmarszczki na czole wcale nie musimy wyglądać ani czuć się staro. Zobacz jak, wybrać właściwy krem na zmarszczki na czole i poznaj nasze porady pielęgnacyjne.

Co powoduje zmarszczki na czole?

Poniżej zastanowimy się nad problemem zmarszczek na czole i przedstawimy najważniejsze wskazówki pomagające w pielęgnacji skóry i zachowaniu jej młodego wyglądu.

Dlaczego tworzą nam się zmarszczki na czole?

Po ukończeniu 25 roku życia większość kobiet zadaje sobie pytanie: Zmarszczki na czole - jak im przeciwdziałać?

W rzeczywistości tym, co najbardziej pomaga na zmarszczki na czole, jest wiedza o ich przyczynach.

Jednym z głównych czynników powodujących zmarszczki na czole jest słońce. Z wiekiem nasza skóra naturalnie staje się bardziej sucha.

Promienie słoneczne dodatkowo zmniejszają ilość kolagenu w skórze, przez co traci ona elastyczność.

Imprezy trwające do późnej nocy, stres, palenie i niewłaściwe odżywianie (zbyt mała ilość warzyw i białka) także powodują zmarszczki na czole.

Wpływ stresu i mimiki twarzy na zmarszczki na czole

zestresowana-kobieta-marszcząca-czoło

To, kiedy zaczniemy się starzeć zdeterminowane jest przez geny, ale przesadna lub częsta mimika twarzy może proces przyspieszyć. Marszczenie i unoszenie brwi angażuje nie tylko skórę. Uczestniczą w nim także mięśnie twarzy zapamiętujące naszą mimikę i tworzące na czole stałe wyżłobienia.

Działanie promieni UVA a zmarszczki na czole

opalona-kobieta-na-plaży

Przebywanie na słońcu jest ważne, gdyż to promienie UV stymulują wytwarzanie witaminy D. Jednak szkodliwe promienie słoneczne mogą powodować także zmniejszenie ilości kolagenu w skórze, a co za tym idzie – powodować powstawanie zmarszczek. Przeciwzmarszczkowy krem na dzień NIVEA® HYALURON CELLULAR FILLER zawiera filtr SPF 15, który pomaga chronić Twoją skórę przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych, a jednocześnie stymuluje produkcję kolagenu w skórze, dzięki czemu pomaga redukować zmarszczki.

Dla wzmocnienia przeciwzmarszczkowego efektu, stosuj także Skoncentrowaną 14-dniową kurację w ampułkach NIVEA HYALURON CELLULAR FILLER. Dzięki innowacyjnej formule z pięciokrotnie większą zawartością kwasu hialuronowego, już w 2 tygodnie widocznie zmniejszy zmarszczki na czole i wzmocni strukturę skóry twarzy.

Zmarszczki na czole - jak im przeciwdziałać?

Wybierz najlepszy, odżywczy krem na zmarszczki na czole i kieruj się prostymi zmianami stylu życia.

Kiedy skóra zaczyna się zmieniać i kiedy powinnaś rozpocząć stosowanie odmładzających praktyk pielęgnacyjnych?

Tuż po dwudziestce skóra wciąż może być tłusta i usiana śladami po nastoletnich wypryskach i zaskórnikach. Ale im bliżej 25 roku życia, tym skóra staje się suchsza - wtedy mogą zacząć powstawać zmarszczki na czole.

Choć zazwyczaj oznacza to koniec z pryszczami, może także być początkiem problemów ze zmarszczkami.

Pierwsze oznaki starzenia się skóry uwidaczniają się, gdy spada ilość wytwarzanych antyoksydantów. Dlaczego? Dlatego, że antyoksydanty odpowiadają za neutralizowanie szkodliwego działania wywołanych promieniami UV wolnych rodników, chroniąc w ten sposób przed poparzeniami słonecznymi i tworzeniem się drobnych zmarszczek.

Dbanie o skórę po dwudziestce i stosowanie NIVEA® HYALURON CELLULAR FILLER Pereł Przeciwzmarszczkowych oraz kremów zawierających antyoksydanty, takie jak witamina E pomaga przeciwdziałać powstawaniu zmarszczek na czole.

Chroń skórę w dzień i w nocy

kobieta-w-parasolu-przeciwsłonecznym-na-plaży

Kremy przeciwzmarszczowe NIVEA® HYALURON CELLULAR FILLER na dzień i na noc to idealny sposób na zmarszczki na czole. Aktywują komórki do produkcji własnego kwasu hialuronowego i kolagenu, widocznie redukując zmarszczki i poprawiając jędrność skóry. Krem na noc wpiera regenerację skóry nocą, kiedy jest najbardziej podatna na wchłanianie składników odżywczych. W efekcie zmarszczki na czole i twarzy są widocznie zredukowane.

Skuteczny krem odmładzający

piękna-kobieta-bez-zmarszczek-na-czole

NIVEA Q10 plus Przeciwzmarszczkowe Perły Młodości to wyjątkowo bogaty krem. Pożegnaj się ze zmarszczkami na czole i ciesz się gładszą, młodziej wyglądającą skórą dzięki naszemu kremowi nawilżającemu wzbogaconemu o kreatynę. Ten skuteczny, choć łagodny krem działa w harmonii z Twoją skórą.

Piękne słowa

audrey-hepburn-cytaty

Zobacz także