W NIVEA dbamy o Twoje dane osobowe, dlatego chcielibyśmy Cię poinformować, że w naszej polityce wprowadziliśmy zmiany. Zapraszamy Ciebie do zapoznania się z nimi.

0132_HC_techniki_zaplatnia_najpiękniejszych_warkoczy_header

Warkocze: najpiękniejsze techniki zaplatania

Seksowniejsze niż kiedykolwiek wcześniej

Korony, kukiełki, baranki, warkocze dobierane – sploty we włosach wyglądają modnie i klasycznie. Tutaj znajdziesz porady dotyczące odpowiedniej fryzury dla włosów o każdej długości.

Techniki zaplatania pięknych warkoczy dla wszystkich

Warkocz francuski – ponadczasowa klasyka

Jest to prawdopodobnie najlepiej znana i najpopularniejsza wersja warkocza – francuski warkocz lub splot. Tutaj w prosty sposób opiszemy, jak zapleść taki warkocz:

Zacznij od zaczesania włosów do tyłu, po czym podziel górną warstwę na trzy pasma o równej grubości. Lakier do włosów Diamond Gloss nada warkoczowi cudowny połysk.
Podzielone części należy zapleść bezpośrednio na głowie, umieszczając prawe pasmo nad środkowym, potem lewe nad środkowym, a następnie raz jeszcze przenosząc prawe pasmo nad środkowym. W ten sposób utworzysz podstawę splotu.

Aby Twój francuski warkocz spływał wzdłuż górnej części głowy, do skrajnych pasm dodaj po jednym kosmyku luźnych włosów i zapleć je. Następnie powtarzaj tę czynność, używając wszystkich włosów na głowie, aż wszystkie zostaną splecione. Jeżeli dodatkowe kosmyki będziesz dodawać równomiernie, warkocz zyska szczególnie równy wygląd.

Gdy dojdziesz do szyi, zapleć warkocz w normalny sposób i zwiąż go wstążką.

Pięć rzeczy, o których należy pamiętać podczas używania lakieru do włosów

  1. Lakier do stylizacji powinien być dopasowany do Twojego rodzaju włosów
  2. Uwaga: Gdy ujście się zatyka, lakier jest aplikowany nierównomiernie
  3. Nie spryskuj włosów zbyt obficie, gdyż bardzo szybko zmatowieją
  4. Podczas spryskiwania nie przestawaj przesuwać sprayu
  5. Nigdy nie używaj lakieru do włosów w połączeniu z wysoką temperaturą (prostownicami!) – wysuszy to całkowicie Twoje włosy

0132_HC_techniki_zaplatania_najpiękniejszych_warkoczy_intro_1

Warkocz wodospad – wyszukana elegancja

Podziel włosy na trzy równe pasma z przodu głowy. Następnie spleć te trzy pasma w normalny sposób, lecz na drugim etapie pozwól jednemu kosmykowi luźno opaść. Zamiast podnosić luźny kosmyk, dobierz nowy kosmyk i wpleć go w splot, dokładnie tak jak w przypadku warkocza francuskiego.

Powtarzaj tę czynność, aż zapleciesz wszystkie włosy wokół głowy, po czym zepnij warkocz spinką. Wskazówka: Wcześniej użyj lokówki, tak aby końcówki włosów łagodnie falowały do wewnątrz.

Warkocz holenderski – ma w sobie to coś

Ten rodzaj splotu uda Ci się zrobić, jeśli Twoje włosy sięgają co najmniej ramion. Najpierw zaczesz wszystkie włosy do tyłu i podziel je na wysokości czoła na trzy równe pasma. Jeśli masz już doświadczenie w zaplataniu warkoczy, zapomnij na chwilę o wszystkich przyzwyczajeniach. Musisz wiedzieć, że pasm w warkoczu holenderskim nie przeplata się nad sobą, lecz pod sobą.

Zacznij od umieszczenia skrajnie lewego pasma pod pasmem środkowym a następnie tak samo przepleć prawe pasmo pod środkowym. Powtarzaj tę czynność, dodając po kilka kosmyków z górnej warstwy włosów, aż splot będzie gotowy na wysokości szyi. Następnie zwiąż go cienką wstążką i utrwal za pomocą Lakieru do włosów Ultra Strong. Wskazówka: ta technika splatania włosów pozwala stworzyć piękny jednostronny warkocz, który przykuje wzrok na eleganckim przyjęciu.

Fryzury z warkoczami dla włosów o każdej długości

Krótkie, długie, proste i kręcone – tutaj znajdziesz wskazówki dotyczące zaplatania warkoczy dla Twojego rodzaju włosów.

Lśniące i błyszczące: spraw, by Twoja fryzura wyglądała jeszcze lepiej!

0132_HC_techniki_zaplatania_najpiękniejszych_warkoczy_section_2_1

Jeśli chcesz, by Twój warkocz lśnił, użyj wcześniej maseczki nawilżającej (może to być na przykład Odżywka Long Care & Repair ). Dzięki niej włosy szybko zyskają zdrowy wygląd i nieodparty blask. Nałóż produkt na całej długości włosów, unikając nasady.

Warkocze przy długich włosach

Jeśli nosisz długie włosy, bez trudu wyczarujesz szereg różnych rodzajów warkoczy. Możesz upleść pojedynczy warkocz albo stworzyć artystyczną fryzurę – możliwości są praktycznie nieograniczone. Na długich włosach szczególnie pięknie wyglądają klasycznie zaplatana korona, którą można wystylizować jak wieńczący głowę wieniec laurowy, a także modny warkocz kłos lub warkocz holenderski. Dyskretnego szyku dodadzą również upięcia z warkoczykami, szerokimi lub wąskimi. W codziennej stylizacji modne są szczególnie luźne warkocze. 

Warkocze przy włosach krótkich

Istnieje również wiele różnych wersji zaplatania warkoczy dla włosów krótkich: idealnie sprawdzają się tu na przykład osobne pasma warkoczyków. Najczęściej zaplatane przy samej skórze głowy, podkreślają stylizację i przykuwają wzrok. Ciasno dobierane warkoczyki z boku głowy wyglądają olśniewająco.
 

Modne warkoczyki dobierane to wąziutkie warkocze splatane wzdłuż głowy tuż przy skórze, świetnie wyglądają w połączeniu z innymi splotami, a wyjątkowo atrakcyjne są zakrzywione warkoczyki na szczycie głowy. Wskazówka: ciasno splecione warkoczyki wyglądają naprawdę elegancko, a luźniejsze wersje sprawiają wrażenie mniej formalnych.

Objętość dla cienkich włosów 

Włosy cienkie i proste: do tego rodzaju włosów idealnie pasują warkoczyki dobierane, plecione tylko z części włosów. Idealne są również korony albo wysokie koki, ponieważ można łatwo zbudować ich objętość i stworzyć efekt grubych włosów. Użycie pianki (na przykład NIVEA Vital Care albo Diamond Volume Care) zapewni większą objętość, wzmocni włosy i ułatwi wykonanie modnych splotów.

Wskazówki dotyczące zaplatania włosów kręconych


Jeśli masz gęste, kręcone włosy, idealne dla Ciebie okażą się luźne uczesania z warkoczami. Doskonałe będą nisko i z boku zaplecione warkoczyki, które podkreślą górną część głowy, a także warkocze o różnych długościach splotu. Użycie maski (na przykład NIVEA Long Care & Repair) nada włosom zdrowy wygląd i blask.

Jak łatwo zaplatać warkocze

Wskazówki dotyczące pielęgnacji i stylizacji fryzur z warkoczami

Chcesz uzyskać kilka prostych porad, które ułatwią zaplatanie warkoczy? Oto triki, dzięki którym osiągniesz ten efekt bez stresu:

Aby łatwiej zaplatać warkocze, potrzebne są spokój i pewność dłoni. Modne upięcia będą wyglądały najlepiej po nałożeniu na nie pianki do stylizacji, takiej jak NIVEA Vital Care. Również poszczególne pasma zyskają trwałość i zamienią się w uczesanie o pięknej objętości.Warkocz wygląda ładnie, jeśli Twoje włosy są przynajmniej na tyle długie, że można z nich zrobić mały kucyk, z którego nie wypadają żadne kosmyki. Do krótkich schodkowych fryzur najbardziej nadają się natomiast warkoczyki dobierane, zaplatane przy samej skórze głowy.

Fryzura nie musi być idealna! Dlatego do kwestii uczesania podchodź z odrobiną luzu. Zresztą, wersje ze swobodnie spływającymi luźnymi kosmykami są modne! Aby fryzura utrzymała się przez długi czas, koniecznie stosuj lakier do włosów (na przykład NIVEA Extra Strong). W ten sposób zyskasz idealnie utrwaloną fryzurę.