Łojotokowe zapalenie skóry nie powinno być mylone ze skórą łojotokową, która cechuje się po prostu zwiększoną produkcją sebum. W tym pierwszym przypadku masz do czynienia z przewlekłym schorzeniem skórnym, w tym drugim natomiast z rodzajem skóry.
To nic innego jak tłusta cera (czyli przeciwieństwo tej suchej), która wymaga po prostu specjalnej pielęgnacji mającej na celu unormowanie produkcji łoju, zmniejszenie świecenia się twarzy i ograniczenie czynników mogących powodować powstawanie zmian trądzikowych. ŁZS trzeba skonsultować z dermatologiem, który przepisze leki mające na celu zaleczenie zmian chorobowych. Łojotoku nie musisz leczyć, bo ze skórą nie dzieje się nic złego. O ile będziesz ją właściwie oczyszczać i stosować kosmetyki dla skóry tłustej, nie będzie sprawiać Ci problemów ani wymagać wizyty u lekarza. O tym, jak powinna wyglądać pielęgnacja takiej skóry, przeczytasz w naszym artykule Cera tłusta – jak dbać o skórę łojotokową?.
Czego będziesz potrzebować, by właściwie zadbać o cerę borykającą się z nadmiarem sebum? Przede wszystkim zadbaj o właściwe kosmetyki do oczyszczania twarzy – najlepiej dwuetapowe, które usunie zarówno pozostałości kosmetyków, jak i łój zatykający ujścia porów. Zaprzyjaźnij się również z peelingiem do twarzy, który zadba o ich dogłębne oczyszczenie, a tym samym zapobiegnie zatykaniu porów, które mogłoby skutkować powstawaniem wyprysków. Pamiętaj, że skóra łojotokowa potrzebuje nawilżenia. Jeśli ją przesuszysz, pobudzisz gruczoły do produkcji łoju i problem powróci. Korzystaj więc regularnie z kremów nawilżających do cery tłustej.
Udostępnij
Korzystając z tej funkcji, zgadzasz się na to, że dane te mogą być również przekazywane do krajów trzecich poza Europejskim Obszarem Gospodarczym bez odpowiedniego poziomu ochrony danych (zwł. USA). Istnieje możliwość, że władze mogą uzyskać dostęp do tych danych. Możesz wycofać swoją zgodę w dowolnym momencie, ze skutkiem na przyszłość. Więcej informacji: Polityka Prywatności.