jak prawidłowo zrobić demakijaż oczu

Olejki do demakijażu – nowy wymiar oczyszczania!

ODKRYJ, JAK DZIAŁA OCZYSZCZAJĄCY OLEJEK DO TWARZY

Czy skóra po zmyciu makijażu może być jedwabiście gładka? Tak! Dzięki oczyszczającym olejkom do twarzy nie tylko skutecznie usuniesz makijaż i zanieczyszczenia, ale także dostarczysz skórze wyjątkowej gładkości. Zobacz, jak działają olejki do demakijażu i jak je stosować.

Jak zmywać makijaż prawidłowo?

Demakijaż twarzy jest bardzo ważny. Nigdy go nie pomijaj, nawet jeśli wróciłaś do domu późno i jedyne o czym marzysz, to położyć się spać. Nie zmywając make-upu popełniasz najcięższy z grzechów wobec cery. Pozostawianie makijażu na noc prowadzi do zatykania się porów, namnażania bakterii, powstawaniu niedoskonałości, a nawet, jeśli dość często powtarzasz ten błąd, do przedwczesnej utraty jędrności skóry.

 

Na szczęście jest wiele sposobów na to, jak szybko, łatwo i skutecznie usunąć makijaż. Płyny micelarne, żele do twarzy, mleczka, dwufazowe płyny do demakijażu, toniki… znamy je wszystkie. W tym artykule chcemy przedstawić Ci jeszcze jeden sposób, który być może okaże się idealny dla Ciebie – demakijaż olejkami!

demakijażu twarzy

Jak działa oczyszczający olejek do twarzy?

Co do demakijażu

Kosmetyki do makijażu, które nakładamy na twarz mają tłuste formuły – dlatego nie zmyjemy ich samą wodą. Potrzebujemy kosmetyku, który rozpuści warstwę makijażu i pozwoli na jej skuteczne usunięcie ze skóry. Olejki do demakijażu sprawdzają się w tej roli znakomicie! Ponieważ również są tłuste, z łatwością radzą sobie z kosmetykami kolorowymi – w końcu tłuszcz najlepiej rozpuszcza się w tłuszczu!

 

Jednak rozpuszczenie makijażu to nie wszystko – należy go także usunąć ze skóry. W przypadku płynów micelarnych właśnie do tego służy nam wacik. Zbieramy warstwę podkładu i tuszu na płatek kosmetyczny, pozostawiając skórę oczyszczoną. W przypadku olejków, korzystanie z wacika nie jest konieczne. Oczyszczające olejki do twarzy NIVEA mają rewolucyjną formułę, dzięki czemu po dodaniu wody zmieniają się w mleczną konsystencję, którą z łatwością zmyjesz z twarzy za pomocą wody.


Demakijaż oczu olejkiem oczyszczającym

Czy olejki do twarzy sprawdzą się także przy demakijażu oczu? Zdecydowanie!

Olejki doskonale radzą sobie nawet z najbardziej wodoodpornym makijażem i tuszem do rzęs. Dodatkowo, dzięki temu, że nie używasz wacika, a raczej delikatnie wmasowujesz kosmetyk w powiekę, nie narażasz delikatnych okolic oczu na nadmierne tarcie.

 

Podstawowa zasada prawidłowego demakijażu oczu brzmi: bądź delikatna! Skóra wokół oczu nie cierpi pocierania. Każdy agresywny demakijaż przyczynia się do powstawania i pogłębiania zmarszczek pojawiających się w tej strefie. Olejki do twarzy redukują konieczność pocierania, a nawet dają ci okazję do masażu twarzy.

co do demakijażu twarzy

Olejek do mycia twarzy – kto może je stosować?

olejki do demakijażu

Jeśli posiadasz cerę suchą lub normalną, sięgnij po Odżywczy olejek oczyszczający NIVEA. Formuła z naturalnym olejkiem makadamia skutecznie zmywa makijaż twarzy i oczu, a także usuwa zanieczyszczenia pozostawiając Twoją skórę idealnie czystą i jedwabiście gładką. Nie podrażnia skóry i nie niszczy bariery hydrolipidowej, a dodatkowo odżywia skórę.

 

Do cery wrażliwej polecamy Łagodzący olejek oczyszczający do twarzy i oczu NIVEA, wzbogacony naturalnym olejkiem z pestek winogron. Kosmetyk łączy skuteczność cennych olejków z delikatnością mleczka oczyszczającego, dzięki czemu jest łagodny dla skóry i nie podrażnia jej.

Posiadaczki cery mieszanej i tłustej również mogą sięgnąć po jeden z olejków. Niezależnie od typu skóry, cera może być wrażliwa, więc jeśli zmagasz się z objawami wrażliwości przy cerze mieszanej, Łagodzący olejek będzie dla Ciebie lepszym wyborem. Cera tłusta po zastosowaniu olejku może wymagać dodatkowego zmatowienia, które możesz uzyskać stosując tonik do cery tłustej lub żel do mycia twarzy przeznaczony do tego typu cery.


Jak stosować olejek do demakijażu?

Demakijaż olejkami do twarzy NIVEA jest bardzo prosty – wykonasz go w trzech prostych krokach: 1. Nałóż olejek na suche dłonie i wmasuj kosmetyk w suchą skórę twarzy – w tym czasie olejek rozpuści makijaż. Zawsze stosuj kosmetyk przy zamkniętych oczach. 2. Dodaj odrobinę wody – dzięki formule oil-to-milk olejek zmieni się w mleczną konsystencję, tworząc miękką, białą „piankę” na Twojej skórze. 3. Zmyj twarz wodą – nie potrzebujesz wacika, po prostu usuń pozostałości spłukując je wodą. Następnie osusz twarz ręcznikiem. Gotowe!

Jak wykonać demakijaż Olejkiem do twarzy NIVEA? – obejrzyj tutorial!


Czym zmywać makijaż? Inne kosmetyki

płyn micelarny

Czym zmywać makijaż? Tak, jak już wspomnieliśmy – opcji jest wiele! Nie ma jednej „idealnej” recepty na prawidłowy demakijaż, a to z jednego ważnego powodu: każda z nas jest inna i ma inne potrzeby. Niektórym z nas do uczucia czystości wystarczy przetarcie twarzy płatkiem nasączonym płynem micelarnym czy mleczkiem, inne z kolei wolą oczyszczanie z użyciem wody – za pomocą żelu, czy też przedstawionego dzisiaj olejku do demakijażu. To całkowicie normalne i oba podejścia mogą zapewnić nam czystą skórę – przypomnimy Ci, jak stosować najpopularniejsze z nich.

 

Płyn micelarny

 

Spośród kosmetyków do demakijażu twarzy warto wymienić np. płyn micelarny. Demakijaż płynem micelarnym wymaga użycia płatka kosmetycznego lub rękawiczki, którą nasączymy kosmetykiem.  Micele zawarte w płynie działają jak magnes, zamykając w sobie cząsteczki makijażu i brudu, a za pomocą wacika usuwamy je ze skóry. Dzięki temu podkład, tusz czy eyeliner można zmyć łagodnie i bez pocierania. Płyn micelarny do cery wrażliwej MicellAIR jest płynem bez zapachu i nie wymaga zmywania. Pozostawia skórę idealnie czystą, bez tłustego filmu.

Mleczko do demakijażu

Tradycyjnym kosmetykiem do demakijażu jest mleczko. W ofercie NIVEA znajdziesz jednak jego unowocześnioną, udoskonaloną wersję – mleczko micelarne i tonik z wodą różaną w jedynym z serii MicellAIR. W odróżnieniu od tradycyjnego mleczka, nie wymaga użycia osobnego toniku. Nie narusza naturalnego płaszcza hydrolipidowego skóry (to zasługa dodatku wody różanej). Mleczko ma też sporo wspólnego z płynem micelarnym. Podobnie jak on, zawiera oczyszczający kompleks MicellAIR.

 

Chusteczki do demakijażu


Poza domem i w podróży świetnie sprawdzą się natomiast chusteczki do demakijażu. Profesjonalne chusteczki do demakijażu NIVEA MicellAIR doskonale radzą sobie także z wodoodpornym makijażem – nawet z tuszem do rzęs. Chusteczki są skuteczne i łagodne jednocześnie.

czym zmywać makijaż oczu
olejki do demakijażu oczu

Kosmetyki do demakijażu oczu

Popularnym kosmetykiem do demakijażu oczu jest płyn dwufazowy. NIVEA Glow Happy Shake jest łagodny i bezpieczny dla każdego, nawet dla osób noszących soczewki kontaktowe. Ciekawą alternatywą dla takiego płynu jest żel do demakijażu oczu.

Żel nie zawiera substancji oleistych, ma micelarną formułę z kwasem hialuronowym, więc świetnie nawilża delikatną skórę wokół oczu.

 

Jeśli jesteś jednak zwolenniczką tradycyjnych rozwiązań, postaw na mleczko do demakijażu oczu. Mleczko NIVEA Visage zawiera wyciąg z rumianku i prowitaminę B5. Nie tylko usuwa makijaż, ale też pielęgnuje rzęsy! To bardzo ważne, bo codzienny makijaż i demakijaż mocno obciążają włoski.


Azjatyckie sposoby oczyszczania olejkami

Demakijaż japoński

Obecnie demakijaż japoński jest bardzo modny. Tak zwany japoński rytuał oczyszczania twarzy składa się z kilku kroków, a każdy z nich wymaga użycia innych kosmetyków i akcesoriów. Może Ci się wydawać, że taki sposób na demakijaż jest zbyt czasochłonny – jeśli dotąd usuwałaś makijaż jednym kosmetykiem, nic dziwnego. Jednak zwolenniczki japońskiego demakijażu twierdzą, że kto raz spróbuje tej metody, ten nie będzie chciał wrócić do poprzednich praktyk. Uczucie czystości, jakie daje japoński rytuał oczyszczania, jest nie do porównania. Poza tym skóra odwdzięcza się promiennością i lepszym zdrowiem.

W pierwszym kroku wykorzystuje się olejki do demakijażu twarzy. Oil Cleansing Method (OCM) zakłada, że cząsteczki tłuszczu zawarte w kosmetykach do makijażu wiążą się z cząsteczkami olejku (podobne przyciąga podobne), dzięki czemu makijaż przestaje przylegać tak mocno do skóry. Tłusta formuła idealnie rozpuszcza nawet wodoodporny makijaż, dzięki czemu łatwiej jest go usunąć z twarzy – i to bez pocierania! Co ważne – ta metoda wykorzystuje olejek także do masażu twarzy. Moment demakijażu nie musi kojarzyć się nam negatywnie. Masaż twarzy olejkami sprawia, że relaksujemy się i doceniamy tą chwilę dla siebie!

idealny demakijaż
demakijaż twarzy

Drugi krok to oczyszczanie twarzy, bo użycie olejku nie równa się całkowicie czystej skórze. Do tego celu potrzebny jest płyn albo pianka do mycia twarzy. Ponieważ walkę z najtrudniejszym „przeciwnikiem”, a wiec makijażem, masz już za sobą, możesz użyć łagodnego środka myjącego. Kosmetyk możesz spienić w dłoniach lub użyć do tego celu specjalnej siateczkowej chusteczki. Po umyciu twarzy należy opłukać ją wodą.

 

W trzecim kroku przychodzi czas na tonik, który przywróci skórze fizjologiczne pH i zmyje wszelkie pozostałości zanieczyszczeń (jeśli takie zachowały się w dwóch poprzednich krokach). Rytuał może zakończyć się w kroku czwartym, czyli na użyciu odpowiedniego kremu (zwykle kremu na noc, bo demakijaż wykonujemy wieczorem). Musisz jednak wiedzieć, że Japonki stosują jeszcze nawet o trzy kroki więcej! Pomiędzy olejkiem do demakijażu a emulsją myjącą używają dodatkowo delikatnego peelingu, a przed użyciem kremu nakładają jeszcze maseczkę. Cały proces może więc potrwać co najmniej 40 minut!

Koreańskie oczyszczanie

Demakijaż koreański opiera się na tych samych zasadach, co demakijaż japoński. W obu chodzi o to, by skórę oczyszczać etapami, spokojnie, dokładnie, poświęcając zabiegowi sporo czasu. Różnice? Niektórzy zwracają uwagę, że japońscy producenci w jak największym stopniu stawiają na naturę, natomiast koreańskie kosmetyki mają o wiele dłuższe listy ze składem i są bardziej zbliżone do tradycyjnych kosmetyków.

 

Czy to oznacza, że koreański olejek do mycia twarzy jest gorszy od japońskiego? Takie rozstrzygnięcie nie jest szczególnie ważne. Ważna jest sama metoda oczyszczania, która w obu przypadkach jest taka sama. Tak naprawdę można ją określić ogólną nazwą azjatyckiej metody oczyszczania twarzy i stosować z wykorzystaniem rodzimych kosmetyków. Najistotniejsze, by w rytuale tym uwzględnić demakijaż olejem, mycie, tonizowanie i nawilżanie.

kosmetyki do demakijażu oczu

Wszechstronne zastosowanie olejków do mycia twarzy

czym zmywać makijaż

Oczyszczające olejki NIVEA doskonale oczyszczają skórę z makijażu (nawet wodoodpornego), brudu, zanieczyszczeń i sebum, a także sprawiają, że po ich zastosowaniu cera staje się jedwabiście gładka. Olejek oczyszczający do cery suchej NIVEA zawiera naturalny olejek makadamia. Skóra po jego zastosowaniu jest oczyszczona dogłębnie, ale delikatnie, bez podrażnień i ingerencji w barierę hydrolipidową skóry. Olejek oczyszczający do cery wrażliwej zawiera naturalny olejek z pestek winogron, znany z silnie przeciwutleniających właściwości. Olej z pestek winogron hamuje stany zapalne, jest więc w stanie złagodzić podrażnienia skóry wrażliwej o różnorodnym pochodzeniu.

Dzięki masażu twarzy olejkami podczas demakijażu pobudzasz krążenie krwi w skórze i poprawiasz jej kondycję. Regularne masowanie może zachować młody wygląd skóry na dłużej – pamiętaj tylko, aby wykonywać ruchy koliste ku górze!

 

Olejki, tak ważne w azjatyckim rytuale oczyszczania twarzy, szturmem podbijają serca Polek. Wypróbuj propozycje od NIVEA i zobacz, czy rytuał oczyszczania olejkiem przypadnie do gustu także i tobie!