kobieta używająca kremu z aloesu

Aloes na twarz

Dowiedz się o korzyściach płynących z aloesu dla skóry oraz o tym, jak można go stosować na ciele, ustach i twarzy w leczeniu trądziku.

Aloes na twarz – korzyści dla skóry

Aloes jest stosowany w pielęgnacji skóry od pokoleń. To fantastyczny produkt, który ma wiele wspaniałych zalet, dlatego jest tak popularny na całym świecie. Dowiedz się więcej o tym, jak wykorzystać liście aloesu i jak używać aloes na twarz.
kobieta

Czym w ogóle jest aloes?

Aloes to roślina i składnik często używany w pielęgnacji skóry, który pochodzi z długich, kolczastych liści. W tych pulchnych liściach znajduje się żel Aloe Vera, który ma wiele wspaniałych właściwości o wielu możliwościach. Patrząc na produkty do pielęgnacji skóry, być może zastanawiasz się – czy aloes jest dla niej dobry? Krótko mówiąc, tak! Oto aloes – właściwości tej rośliny są dla skóry zbawiennne:

1) Przeciwutleniacz

jeśli coś ma właściwości przeciwutleniające, to znaczy, że dobrze zwalcza szkodliwe związki w naszym organizmie, zwane „wolnymi rodnikami”. Przykładami tych związków są toksyny, infekcje i alkohol.

2) Działanie Antybakteryjne

aloes to środek antybakteryjny. W pielęgnacji skóry prawdopodobnie zauważysz produkty, takie jak chusteczki do twarzy, produkty oczyszczające i peelingi, które zawierają składniki antybakteryjne, takie jak aloes. 

3) Działanie przeciwzapalne

zapalenie to zwykle zaczerwienienie, obrzęk lub ból w ciele. W przypadku skóry może to dotyczyć trądziku lub kontaktowego zapalenia skóry. Środek przeciwzapalny zwykle łagodzi te objawy. 
 

To mało prawdopodobne, aby ktokolwiek miał przy sobie roślinę do bezpośredniego wydobywania żelu. Na szczęście dostępnych jest wiele produktów, takich jak balsamy, kremy do stosowania miejscowego i balsamy do ust, które zapewniają te same wspaniałe właściwości aloesu dla skóry.

Aloes na twarz – efekty

Aloes ma wiele zalet dla skóry, pod warunkiem, że nie masz na niego uczulenia. Można go stosować na wiele różnych dolegliwości.

Oparzenie słoneczne

Jeśli spędzasz zbyt dużo czasu na słońcu i Twoja skóra jest poparzona, możesz odczuwać duży ból. Właściwości przeciwzapalne aloesu mogą pomóc ukoić skórę, a także pomóc w jej nawilżeniu – co jest szczególnie przydatne, jeśli skóra łuszczy się w wyniku oparzeń słonecznych.

 

Leczenie ran

Niezależnie od tego, czy Twoja skóra została spalona, skaleczona lub zraniona w inny sposób, aloes jest dobrze znany jako świetny środek do naprawy skóry. Badania sugerują, że naturalnie występujące substancje chemiczne w żelu z aloesu pomagają stymulować nowy wzrost skóry, a to znacznie przyspiesza gojenie ran.

 
kobieta nakładająca krem ​​Nivea na kolano
kobieta nakłada krem ​​Nivea na twarz

Działanie przeciwstarzeniowe

Wraz z wiekiem nasza skóra traci kolagen. Jest to białko, który sprawia, że nasza skóra czuje się pełna i jędrna, więc gdy nasz organizm produkuje go mniej, stajemy się bardziej podatni na powstawanie zmarszczek.

Aloes może pomóc w walce z tym problemem, ponieważ zawiera sterol, który pobudza organizm do produkcji kolagenu i kwasu hialuronowego, a te pomagają utrzymać nawilżenie skóry. To oczywiście nie zatrzyma całkowicie zmarszczek, ale może drastycznie poprawić strukturę skóry.

Rozjaśnia przebarwienia i cienie pod oczami

Czasami cienie pod oczami lub przebarwienia na skórze mogą być spowodowane odwodnieniem skóry.


kobieta trzymająca butelkę Nivea Body Lotion
Aloes na twarz – efekty

Na suche usta

Każdy od czasu do czasu doświadcza suchej skóry. Niezależnie od tego, czy po prostu zapomniałeś/łaś użyć codziennego kremu nawilżającego, czy masz suche plamy na skórze (takie jak w przypadku egzemy), aloes może szybko pomóc w rozwiązaniu problemu.

Aby nie dopuścić do pojawienia się suchej skóry, najlepiej codziennie nawilżać ciało. Nawilżacze z aloesu, takie jak Balsam do ciała NIVEA Aloe Vera, pomagają szybko nawilżyć skórę i utrzymać ją nawilżoną do 48 godzin.

kobieta trzymająca balsam do ust Nivea z aloesem
Aloes na twarz – efekty

Na usta

Bez względu na to, czy przygryzałeś/łaś wargi, czy popękały z powodu zimna i mroźnej pogody, suche usta mogą być dość irytujące. Nawilżenie wymaga pielęgnacji, ponieważ skóra ust jest zupełnie inna niż reszta ciała.
Pielęgnujący peeling do ust aloes delikatnie złuszcza usta, usuwając suchą skórę, podczas gdy aloes pomaga uzupełnić utraconą wilgoć, pozostawiając je miękkie.

Aloes na twarz – efekty

Na ręce

Codziennie mamy pełne ręce roboty. Bez odpowiedniej pielęgnacji skóra na naszych dłoniach i palcach może stać się sucha i popękana, co bywa bardzo bolesne!

 Stosowanie odżywczego kremu przeznaczonego specjalnie dla dłoni może naprawdę pomóc utrzymać je w doskonałej kondycji. Krem do rąk Soothing Care utrzymuje nawilżenie dłoni do 24 godzin, a także szybko się wchłania, dzięki czemu można go nakładać, nawet gdy jesteś w podróży.


Aloes na twarz - efekty

Podobnie jak w przypadku używania aloesu w innych miejscach ciała, możesz użyć aloesu na twarz. Myślisz, że intensywnie nawilżające właściwości aloesu mogą być zbyt silne dla twarzy? Pamiętaj, że stosowany oszczędnie stanowi świetny sposób na problematyczne obszary twarzy, takie jak:

- Egzema (atopowe zapalenie skóry)
- Trądzik różowaty
- Trądzik
- Skóra uszkodzona przez słońce

Jeśli masz do czynienia z przewlekłą chorobą skóry, przed nałożeniem jakichkolwiek produktów na twarz dobrze jest skonsultować się z dermatologiem. Chociaż aloes jest delikatnym środkiem, wrażliwa skóra nadal może na niego reagować. Dlatego najlepiej upewnić się wcześniej, że nie pogorszysz przypadkiem stanu swojej skóry.

kobieta z kremem do twarzy

Aloes na trądzik

Jeśli zajmujesz się leczeniem trądziku, prawdopodobnie spotkałeś/łaś już wiele produktów zawierających aloes. W rzeczywistości wiele dostępnych bez recepty leków i kremów na trądzik go zawiera. Składnik ten może być stosowany w lekach przeciwtrądzikowych i przyjmowany doustnie.

Udowodniono, że aloes pomaga w usuwaniu trądziku. Jego dokładne działanie nie jest do końca znane, ale niektórzy wierzą, że aloes ma moc wspomagania leczenia skóry od wewnątrz, a nie od zewnątrz, jak robią to kremy do stosowania miejscowego. Aloes może pomóc w łagodnych i umiarkowanych przypadkach trądziku. Nie ma badań świadczących o tym, że pomaga zwalczać jego cięższe przypadki. 

Ponieważ trądzik jest bardzo szczególnym rodzajem schorzenia skóry (powodowanym przez zatykające się mieszki włosowe), najlepiej skonsultować się z dermatologiem lub innym lekarzem przed rozpoczęciem stosowania aloesu na trądzik lub zmianą rutyny pielęgnacji skóry .