dziewczyna z kręconymi czarnymi włosami

Joga twarzy

Wszystko, co musisz wiedzieć o ćwiczeniach twarzy i o tym dlaczego warto je dodać do swojej codziennej rutyny.

JOGA TWARZY: ĆWICZENIA NA TWARZ DLA MŁODSZEGO WYGLĄDU

Joga jest dobra dla twojego umysłu, ciała i duszy, ale czy wiesz, że robi cuda również dla twojej twarzy? Zarówno joga twarzy, jak i odpowiednie ćwiczenia mogą sprawić, że Twoja skóra będzie młoda, jędrna i świeża. Dowiedz się, jak trenować twarz za pomocą ćwiczeń stworzonych z myślą o jędrniejszej i bardziej promiennej skórze.

CZY ĆWICZENIA NA TWARZ DZIAŁAJĄ?

Z wiekiem nasza skóra – Twoja twarz może stracić jędrność i zacząć wiotczeć. Twoja twarz zawiera ponad 50 różnych mięśni i w przeciwieństwie do większości reszty ciała, wiele z nich jest rzadko używanych.

Czy ćwiczenia twarzy działają? Wykonując regularne ćwiczenia na twarz, możesz pracować nad mięśniami twarzy, a to dzięki dopływowi tlenu do tychże mięśni oraz twarzy podskutkuje poprawą krążenia krwi. Owocem tych ćwiczeń będzie promienna cera z pięknym zdrowym blaskiem, a dodatkowo pozbawiona napięcia i zwiotczenia. 

Częste wykonywanie ćwiczeń wyszczuplających i ujędrniających twarz sprawi, że Twoja twarz będzie wyglądać dobrze na dłuższą metę. Ponadto regularne ćwiczenia mięśni twarzy poprawiają przepływ krwi i dostarczają komórkom skóry składników odżywczych, co prowadzi do stymulacji ich regeneracji, a w efekcie zapobiega powstawaniu zmarszczek.

 

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, zaleca się wykonywanie rutynowych ćwiczeń twarzy regularnie.


dziewczyna patrząca na lewą stronę

JAK CZĘSTO WYKONYWAĆ ĆWICZENIA NA TWARZ?

Jeśli chcesz szybko zobaczyć rezultat, powinieneś starać się wykonywać ćwiczenia twarzy 3-5 razy w tygodniu, każdorazowo po około 20 minut. Jeśli nie masz 20 minut, spróbuj podzielić czas na 10-minutowe sesje, które można bardziej elastycznie dopasować do harmonogramu codziennych zadań.
dziewczyna robi głupią minę
dziewczyna zasłaniająca oczy

5 KORZYŚCI Z ĆWICZEŃ TWARZY

Ćwiczenia twarzy to świetny sposób, aby Twoja twarz wyglądała i czuła się młodo i świeżo.Twoja twarz składa się z ponad 50 mięśni i tak jak inne mięśnie, silniejsze stają się te, których częściej używasz. Co więcej, może to stymulować napływ nowej krwi do twarzy, którą można uzupełnić. Oto niektóre z korzyści płynących z ćwiczeń twarzy:

Wzmacnia mięśnie twarzy.
Zmniejsza widoczność zmarszczek.
Zwiększa krążenie krwi w mięśniach twarzy.
Uwalnia wszelkie napięcia na twarzy i szyi.
Ujędrnia i napina skórę twarzy.


RÓŻNE ĆWICZENIA NA TWARZ W CELU POPRAWIANIA TWOJEJ CERY

Joga twarzy dla początkujących to ćwiczenia, które możesz wykonywać w dowolnym miejscu: w podróży lub kiedy wypoczywasz w domu.
dziewczyna uśmiechnięta

5 PROSTYCH ĆWICZEŃ NAPINAJĄCYCH TWARZ:

1.OGA TWARZY: BRUZDY NOSOWO-WARGOWE 
Uśmiechnij się jak najszerzej i wciśnij koniuszki palców w fałdy między nosem a ustami. Podnieś mięśnie, wciskając opuszki palców w mięśnie, aby uzyskać opór. Wzmocni to Twoje mięśnie policzkowe i nada Ci pulchne, okrągłe policzki – klasyczny znak młodości.

2.NACIĄGNIJ OBWISŁĄ SZYJĘ 
Twoja szyja jest często jednym z pierwszych miejsc, w których pojawiają się oznaki starzenia. Użyj tych ćwiczeń twarzy dla okolicy żuchwy i szyi. Po prostu przyciśnij czubek języka do podniebienia. Następnie spójrz w górę z brodą do sufitu, uśmiechnij się i przełknij. Kontynuuj to przez 30-60 sekund.

3.WYGŁADZAJ SWOJE CZOŁO
Aby napiąć skórę na czole, najpierw zmarszcz brwi tak mocno, jak to możliwe, próbując zbliżyć brwi do oczu i zbliżyć się do siebie. Następnie zrób odwrotnie i unieś brwi tak wysoko, jak to możliwe, szeroko otwierając oczy. 
Powtórz te ruchy pięć razy.

4.PRACA MIĘŚNI WOKÓŁ UST
Usiądź i przechyl głowę do tyłu. Zaciśnij usta i popchnij je do przodu. Przytrzymaj przez 8-10 sekund i powtórz pięć razy, aby uzyskać gładki obszar ust.


5.DLA UNIESIONYCH MIĘŚNI POLICZKOWYCH 
Zamknij usta i delikatnie się uśmiechnij, wciągnij policzki tak daleko, jak to możliwe. Utrzymaj tę pozycję przez 8-10 sekund przed zwolnieniem i powtórz to ćwiczenie pięć razy.

KREM UJĘDRNIAJĄCY Q10

Jeśli chcesz jeszcze bardziej wzmocnić swoją skórę, wypróbuj NIVEA Q10 Ekstra Odżywienie przeciwzmarszczkowy krem na dzień SPF 15. Dzięki niemu zachowasz bardziej napiętą, młodo wyglądającą skórę. Krem ujędrniajający Q10 wypełniony koenzymem, który pomaga dostarczać energię komórkom, utrzymując je w stymulacji i świeżości.

JOGA TWARZY DLA POCZĄTKUJĄCYCH

WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE WYKONYWANIA ĆWICZEŃ TWARZY WŁAŚCIWY SPOSÓB

- Najskuteczniejszym podejściem jest wykonywanie ćwiczeń twarzy w pozycji leżącej.

- Upewnij się, że masz czyste ręce, zanim dotkniesz twarzy.

- Staraj się wykonywać treningi twarzy o tej samej porze każdego dnia, aby nie zapomnieć i zacząć wypracowywać rutynę.

- Nigdy nie ciągnij ani nie szarp za skórę zbyt agresywnie – może to uwydatnić zmarszczki.

- Połącz ćwiczenia twarzy z ćwiczeniami sercowo-naczyniowymi, aby zapewnić swojej cerze najlepszy możliwy efekt.
kobieta nakłada serum na twarz
kobieta sprawdzająca jej skórę

CZY ĆWICZENIA JOGI NA TWARZ NAPRAWDĘ DZIAŁAJĄ?

Twarz jest jak każdy inny mięsień, aby zobaczyć różnicę, musisz nim popracować. To samo dotyczy jogi twarzy – utrzymanie stałej rutyny ćwiczeń twarzy jest kluczowe, aby była ona korzystna. 
Ćwiczenia jogi twarzy są szczególnie dobre do napinania i odmładzania obszarów twarzy, które są podatne na wczesne oznaki starzenia, takie jak oczy, czoło i policzki. Jeśli możesz, wygospodaruj 15-20 minut jogi twarzy dziennie, a wtedy zauważyć różnicę.

JOGA TWARZY: EFEKTY

Treningi twarzy, które wykorzystują ćwiczenia twarzy dla kobiet i mężczyzn, oferują szereg korzyści, takich jak:
 kobieta portret

1.Większa pewność siebie
Pojawienie się zmarszczek i oznak starzenia może mieć negatywny wpływ na pewność siebie, mimo że jest to piękny i naturalny proces. Napinając skórę, poprzez jogę i treningi twarzy można pomóc sobie walce z pojawiającymi się oznakami starzenia. Ćwiczenia na twarz zwłaszcza dla kobiet mają wpływ na pewność siebie, ponieważ często gdy lubimy swój wygląd, automatycznie czujemy się dobrze.

2.Naturalny lifting twarzy
Lifting twarzy to zabieg kosmetyczny napinający twarz, który pomaga skórze wyglądać młodziej. Joga twarzy jest naturalną alternatywą dla tego zabiegu. Ćwiczenia twarzy pomagają napiąć mięśnie twarzy, co pomaga zmniejszyć widoczność drobnych linii i zmarszczek - tworząc jędrniejszy, bardziej napięty wygląd twarzy.

3.Tańsze niż zabiegi kosmetyczne
Zabiegi kosmetyczne, które pomagają w napinaniu skóry twarzy, mogą być bardzo drogie i inwazyjne – a joga twarzy nic nie kosztuje. Chociaż wyniki nie są tak natychmiastowe, jak chirurgia plastyczna, joga twarzy pozwoli Ci zaoszczędzić dużo pieniędzy i czasu.

4.Ogólne samopoczucie
Podobnie jak tradycyjna joga, joga twarzy może być bardzo kojąca, terapeutyczna i uspokajająca. Zmniejszając stres i poprawiając samoocenę, ćwiczenia jogi twarzy mogą przynieść wspaniałe rezultaty zarówno w zakresie ogólnego samopoczucia fizycznego, jak i psychicznego.


5 ĆWICZEŃ NA TWARZ W OKOLICY OCZU

5 ćwiczeń na twarz w okolicy oczu

1. WALKA CIENKIE ZMIANY POD OCZAMI

Częściowo mrugnij jednym okiem, pozostawiając drugie otwarte. Utrzymaj tę pozycję przez jedną sekundę, jednocześnie upewniając się, że napinasz wszystkie mięśnie wokół oka. Następnie odpuść i powtórz 20-25 razy..

 

2. POZBĄDŹ SIĘ KURZYCH ŁAPEK

To ćwiczenie jest idealne, aby zmniejszyć widoczność drobnych zmarszczek w kącikach oczu. Najpierw rozluźnij twarz, a następnie miej oczy otwarte i podnieś dolne powieki bez poruszania górnych. Przytrzymaj przez 1-2 sekundy przed zwolnieniem i powtarzając 20-25 razy.Przeczytaj więcej o łagodzeniu kurzych łapek.

 

3. STYMULUJ KRĄŻENIE KRWI

Umieść trzy środkowe palce pod każdym okiem i delikatnie pociągnij w dół, aby jeszcze bardziej otworzyć każde oko.Kiedy to robisz, spróbuj zamknąć oczy (pracując wszystkimi mięśniami wokół nich). Przytrzymaj przez okres 8-10 sekund, a następnie odpuść i powtórz pięć razy.

4.  TRENING NA GÓRNE POWIEKI

Rozpocznij opuszkami palców, tak aby delikatnie unieść brwi w górę i na zewnątrz.Następnie użyj mięśni, aby spróbować przeciwdziałać temu ruchowi, popychając brwi z powrotem w dół, przytrzymując przez 8-10 sekund.Powtórz to ćwiczenie pięć razy, aby naturalnie unieść brwi.

 

5. ZAPOBIEGAJ TWORZENIU SIĘ ZMARSZCZEK

Naciśnij dwa palce na skroniach i gwałtownie otwórz i zamknij powieki w mrugającym ruchu przez okres 8-10 sekund. Odpocznij i powtórz to pięć razy.

kobieta z kręconymi włosami, uśmiechnięta

2 MINUTY NA STWORZENIE WŁASNEJ RUTYNY PIELĘGNACYJNEJ

Niezależnie od tego, czy masz jakieś niedoskonałości, czy problemy ze skórą, które naprawdę Cię niepokoją, wypróbuj nasz kreator rutyny, aby uzyskać pomocną rutynę pielęgnacyjną skrojoną na miarę twoich potrzeb.

Co otrzymasz od NIVEA Routine Builder:

  • Spersonalizowana pielęgnacja skóry dla Twojego rodzaju skóry
  • Sugestie dopasowanych produktów
  • Analiza obszaru problemowego
  • Sugestie dotyczące stylu życia

POTRZEBUJESZ TEŻ POMOCY W UJĘDRNIANIU SKÓRY CIAŁA?

Q10 dostarcza energię potrzebną naszym komórkom do prawidłowej regeneracji.Nasz organizm naturalnie produkuje Q10, jednak wraz z wiekiem produkcja tego ważnego koenzymu zmniejsza się. Nasz Q10 Rich Ujędrniający balsam do ciała jest idealny do redukcji oznak starzenia się skóry i cellulitu.Dowiedz się więcej o tym, jak poprawić elastyczność skóry ciała.