nivea-creme-header

Produkt niezbędny

Wszystko, co musisz wiedzieć o Krem NIVEA
Krem NIVEA towarzyszy nam od ponad wieku, lecz uczucie, jakim darzą go kobiety na całym świecie marzące o gładkiej skórze pozostaje tak samo silne jak sto lat temu.

Historia Kremu NIVEA

Krem NIVEA ma bardzo ciekawą historię – dowiedz się więcej o jego unikalnej formule i o tym, co sprawia, że jest tak wyjątkowy.

Unikatowa formuła

Przez lata ściśle strzeżona formuła Kremu NIVEA niemal nie uległa zmianie.

Ten pierwszy na świecie krem na bazie emulsji typu woda w oleju znany jest ze swojej lekkiej konsystencji, która łatwo wchłania się w skórę. Zawarta w nim substancja Eucerit głęboko nawilża skórę i stymuluje wytwarzanie przez nią lipidów.

Specjalna formuła zawierająca pantenol sprawia, że Krem NIVEA działa łagodząco i kojąco na podrażnioną skórę. Wyjątkowe właściwości kojące kremu pomagają także zmniejszyć zaczerwienienie i przyspieszają proces regeneracji skóry.

Krem NIVEA ma już 100 lat!

W 2011 roku Krem NIVEA obchodził swoje setne urodziny – to już 100 lat dostarczania skórze wszystkich niezbędnych składników. To nasz ulubiony klasyk wśród kosmetyków!

5 powodów, dla których Krem NIVEA jest tak wyjątkowy

  • Dostępny w wielu rodzajach tubek i puszek idealnie dostosowuje się do Twoich potrzeb.G55
  • Pielęgnuje i posiada bardzo naturalną formułę – idealną dla osób preferujących naturalne produkty do pielęgnacji.
  • Jego formuła prawie nie uległa zmianie w ciągu 100 lat istnienia kremu.
  • Rewelacyjnie nawilża twarz i całe ciało.
  • Istnieje także osobna wersja opracowana specjalnie dla mężczyzn – dlatego, chłopcy, to koniec wymówek!

Kto stworzył Krem NIVEA?

Jednym z twórców Kremu NIVEA był Dr Oscar Troplowitz, który w 1890 roku odkupił od Paula C. Beiersdorfa znajdujące się w Hamburgu laboratorium. Pomagający mu w pracy Profesor Paul Gerson Unna, wspomniał doktorowi o cudownym emulgatorze zwanym Eucerit.

Krem NIVEA: Krótka historia

Krem NIVEA w formie, w jakiej znamy go dziś stworzony został w 1911 roku, co doprowadziło do powstania marki NIVEA. Był to pierwszy na świecie krem na bazie stałej mieszanki oleju i wody nadający się do masowej produkcji.

Pierwsze kremy produkowane na bazie substancji Eucerit (innowacyjnego emulgatora), gliceryny i niewielkiej ilości kwasu cytrynowego, były aromatyzowane olejkiem różanym i konwaliowym.

Pomimo  sukcesu wygląd puszki Kremu NIVEA został kompletnie zmieniony już po 14 latach od wprowadzenia na rynek: fantazyjny wzór został zastąpiony prostym, lecz charakterystycznym logo, bardzo zbliżonym do tego, które znamy dzisiaj.

Przez kilka kolejnych dekad, w czasach drastycznych zmian zachodzących na świecie, Krem NIVEA zdobywał coraz większą popularność i stabilną pozycję na rynku. Teraz, po ponad 100 latach, ludzie na całym świecie wciąż uwielbiają klasyczny krem, któremu kiedyś zaufali ich dziadkowie.

Rewelacyjne produkty NIVEA zapewniające gładką skórę

Najlepsze sposoby stosowania Kremu NIVEA

Krem NIVEA to produkt uniwersalny, stosowany przez różnych ludzi na różne sposoby.

Jak Krem NIVEA może pomóc skórze

Krem NIVEA zapewnia skórze wszystkie składniki, których potrzebuje, by pozostała czysta, świeża i gładka. 

To bogaty w składniki odżywcze, zmysłowy krem idealny do stosowania jako intensywny krem na noc, wyrównujący poziom nawilżenia w czasie snu. Jednocześnie jest nie mniej skuteczny w ciągu dnia: wystarczy nałożyć cieńszą warstwę, by skóra pozostała nawilżona przez cały dzień, nawet gdy masz na sobie makijaż. 

Jednak Krem NIVEA nie tylko zapewnia intensywne nawilżenie suchej skóry, lecz także przywraca jej warstwę ochronną, nie przepuszczając szkodliwych czynników zewnętrznych powodujących wysuszenie oraz łuszczenie się skóry. Dzięki temu skóra pozostaje miękka i gładka na dłużej.

Przywracający wspomnienia zapach Kremu NIVEA

Zapach Kremu NIVEA od dawna uznawany jest za klasyk. Na początku XX wieku dostęp do syntetycznych zapachów był bardzo ograniczony, dlatego cudowny zapach Krem NIVEA powstał przede wszystkim na bazie olejków eterycznych, dzięki czemu dla wielu osób jest aromatem wyjątkowym

Zobacz także