płyn do higieny intymnej

Jaki płyn do higieny intymnej?

3 PROPOZYCJE NIVEA

Prawidłowa higiena miejsc intymnych zaczyna się od dobrania odpowiednich kosmetyków. W następnej kolejności zwróć uwagę na sposób mycia, temperaturę wody, a także inne elementy. Jak dbać o miejsca intymne i z pomocą jakich produktów? Przeczytaj artykuł.

Prawidłowe dbanie o higienę intymną – specyfika miejsc intymnych

płyn nivea

Specyfika miejsc intymnych wymaga stosowania pewnych zasad jeśli chodzi o ich mycie i pielęgnację. Przede wszystkim należy pamiętać, że zbyt częste mycie miejsc intymnych, zwłaszcza z zastosowaniem inwazyjnych i niedostosowanych kosmetyków, może mieć negatywny wpływ na ich stan.

 

Powinnaś dbać o nie z użyciem odpowiednich płynów do higieny intymnej, najlepiej podczas kąpieli pod prysznicem. Dlaczego? Miejsca intymne mają swoją własną, naturalną barierę ochronną, na którą składają się bakterie, także te zakwaszające (pałeczek Doederleina), śluz oraz złuszczone komórki nabłonka. Mycie miejsc intymnych zbyt często może doprowadzić do zniszczenia tej naturalnej ochrony.

 

Zrezygnuj z długich, gorących kąpieli – zwłaszcza podczas miesiączki – i zamień je na jeden, maksymalnie dwa prysznice dziennie w ciepłej, ale nie gorącej wodzie. Do mycia miejsc intymnych nie stosuj gąbek czy myjek. Będzie lepiej, jeśli rozprowadzisz żel do higieny intymnej dłonią. Pamiętaj, aby myć się ruchem od przodu do tyłu – dzięki temu nie przeniesiesz bakterii z okolic odbytu do pochwy.


Czym nie pielęgnować miejsc intymnych i dlaczego?

Przede wszystkim zrezygnuj z mydła oraz ze zwykłych żeli pod prysznic. Wynika to z kilku rzeczy. Po pierwsze, miejsca intymne odznaczają się kwasowym pH na poziomie 4,5. Źródłem tego pH są wspomniane wcześniej zakwaszające bakterie, które produkują kwas mlekowy. Mycie więc miejsc intymnych produktami zasadowymi, jak mydła, albo o neutralnym pH, jest niekorzystne.
Po drugie, w klasycznych żelach pod prysznic stosuje się często substancje zapachowe. O ile nie mają one wpływu na skórę ciała, o tyle miejsca intymne są o wiele bardziej delikatne i podatne na podrażnienia. Stosowanie zwykłych żeli może skutkować nawet reakcją alergiczną. Dlatego też płyny do higieny intymnej są absolutną koniecznością.

Jaki powinien być płyn do higieny intymnej?

higiena intymna nivea

Płyn do higieny intymnej dla mężczyzn i kobiet powinny mieć odpowiednie, dostosowane do potrzeb delikatnej skóry miejsc intymnych właściwości. Na jakie elementy warto zwrócić uwagę?

 

  • Działanie grzybobójcze i przeciwzapalne, zapewniane na przykład przez zawartość kwasu mlekowego, który naturalnie występuje w obszarze miejsc intymnych.
  • Działanie natłuszczające i nawilżające
  • Działanie kojące i łagodzenie podrażnienia
  • Działanie regenerujące błonę śluzową

 

Poza tym pamiętaj, aby wybrany przez Ciebie  żel do higieny intymnej dla mężczyzn lub kobiet miał odpowiednie, kwasowe pH. Wystrzegaj się produktów o silnym zapachu czy z barwnikami w składzie. Mogą podrażnić a nawet uczulać delikatną skórę miejsc intymnych.


3 żele do higieny intymnej od NIVEA

Przejdźmy to naszych typów, jeśli chodzi o płyny i emulsje do higieny intymnej. W NIVEA zdajemy sobie sprawę, jak ważny jest skład produktów do higieny intymnej – dlatego wybierając nasze żele do higieny intymnej, możesz mieć pewność, że sięgasz po kosmetyk o łagodnej, delikatnej formule, która nie podrażnia miejsc intymnych.

 

W naszej ofercie znajdziesz trzy sprawdzone emulsje do higieny intymnej NIVEA:

  • NIVEA Intimo Sensitive z ekstraktem z rumianku i z pantenolem, który odznacza się niebywałą łagodnością; produkt ten idealnie nadaje się do skóry wrażliwej;
  • NIVEA Intimo Mild z olejkiem jojoba oraz ekstraktem z rumianku; o delikatnej formule;
  • NIVEA Intimo Fresh z aloesem, o odświeżającym zapachu białej herbaty.

 

Wszystkie nasze płyny do higieny intymnej mają oczywiście odpowiednie pH, a to dzięki zastosowaniu kwasu mlekowego. Wybierz produkt o najbardziej odpowiadających Ci właściwościach albo wypróbuj je wszystkie, aby sprawdzić, który sprawdza się u Ciebie najlepiej.

 

 

Szukasz więcej informacji na temat prawidłowej pielęgnacji miejsc intymnych? Interesuje Cię odpowiedzi na pytania związane z dbaniem o miejsca intymne u kobiet i mężczyzn? Koniecznie przeczytaj nasz artykuł Higiena intymna w 8 pytaniach i odpowiedziach, w którym odpowiadamy na najczęściej pojawiające się wątpliwości!

 

Odpowiednia pielęgnacja miejsc intymnych pozwoli Ci uchronić się przed infekcjami oraz innymi przykrymi problemami. Pamiętaj, aby trzymać się kilku podstawowych zasad, które zaprezentowaliśmy w tym tekście i aby sięgać po produkty odpowiednie dla delikatnych i podatnych na podrażnienia miejsc intymnych.

zel do higieny nivea