cera-tlusta

Cera tłusta - pielęgnacja twarzy - NIVEA

Cera tłusta - pielęgnacja twarzy

Cera tłusta jest problematyczna i wymaga specjalnej pielęgnacji. Poznaj zasady dbania o tłustą skórę razem z NIVEA.
JAK PIELĘGNOWAĆ SKÓRĘ TŁUSTĄ?

Przede wszystkim delikatnie ją oczyszczaj. Stosuj specjalne produkty do cery tłustej: żele i płyny, a po oczyszczeniu, nałóż tonik. Przy cerze tłustej jest on szczególnie ważny. W zbyt wysokim pH i w towarzystwie łoju bardzo łatwo rozwijają się bakterie. Unikaj natomiast preparatów z dużą ilością alkoholu czy innych składników wysuszających. Skóra zareaguje jeszcze większą produkcją sebum. A to spowoduje osłabienie bariery ochronnej i skłonność do podrażnień. Staraj się także systematycznie stosować peelingi przeznaczone do cery tłustej. Złuszczanie ułatwi wchłaniane kremów i sprawi, że skóra będzie promienna.  

 

Absolutnie nie zapominaj o kremach – skóra tłusta potrzebuje głębokiego nawilżenia, witamin i antyoksydantów. Rano sięgaj po produkty nawilżająco-matujące. Wieczorem – po głęboko nawilżające. Doskonałą odpowiedzią na potrzeby skóry tłustej jest linia NIVEA do pielęgnacji cery tłustej i mieszanej. W produktach z tej serii zastosowano formułę Hydra IQ, która jest odpowiedzialna za właściwe nawilżanie. Natomiast wyciąg z alg reguluje wydzielanie łoju. 


JAKA JEST GŁÓWNA PRZYCZYNA NADMIERNEJ PRODUKCJI SEBUM?

Intensywna produkcja sebum jest wynikiem nadmiernej pracy gruczołów łojowych. Dzieje się tak w przypadku osób z tłustym typem cery. Najczęściej ma się ją od urodzenia aż przez całe życie. Nadmierna produkcja łoju bywa także problemem okresowym. Najczęściej w czasie dojrzewania, kiedy do gruczoły łojowe pobudzane są przez „szalejące” hormony. Do zbyt dużej produkcji sebum prowadzić mogą też inne czynniki. Przyjmowane leki, zła dieta, stosowanie niewłaściwych kosmetyków.  

 

JAK RADZIĆ SOBIE ZE "ŚWIECĄCĄ SIĘ" SKÓRĄ?

Problem ze „świecącą się skórą”? Spokojnie, nie podejmuj żadnych drastycznych kroków. Każde nadmierne przesuszenie obróci się przeciwko Tobie. A skóra zareaguje wzmożoną produkcją sebum. Istnieją więc dwa wyjścia. Ograniczenie produkcji łoju i/lub pochłanianie jego nadmiaru, czyli matowienie. Idealnie sprawdzi się w tym przypadku wyciąg z alg, który ograniczy produkcję sebum. I wiesz co? Znajduje się on w linii NIVEA do cery tłustej i mieszanej.