mleczna-pielegnacja-kleopatra

Mleczna pielęgnacja,   czyli poczuj się jak Kleopatra!

Pielęgnacja
O rutynie pielęgnacyjnej, jaką przed wiekami stosowała egipska królowa, krążyły legendy. Przetrwały one do teraz, bo Kleopatra zachwycała pięknym, młodym wyglądem i nienaganną skórą, co jest przecież marzeniem każdej kobiety.

Mleczna regeneracja

Będące kiedyś wyrazem luksusu słynne kąpiele w mleku, dziś są dość popularnym sposobem na uzyskanie miękkiej i gładkiej skóry. Rytuał Kleopatry ma w swojej ofercie wiele salonów SPA, ale taką przyjemność możesz sobie przygotować również w zaciszu domowej łazienki. Co więcej, mleczna pielęgnacja nie musi dotyczyć tylko Twojej skóry: dzięki specjalnym mlecznym produktom, także Twoje włosy mogą mieć udział w tej prawdziwie „królewskiej uczcie”.


Co takiego sprawia, że od zarania dziejów mleku przypisuje się wręcz cudowne właściwości, zarówno zdrowotne, jak i pielęgnacyjne? Przede wszystkim fakt, że jest ono bogate w proteiny, witaminy, wapń i wiele innych, drogocennych pierwiastków, co czyni je wartościowym, naturalnym źródłem piękna. Potwierdzają to badania naukowe - wynika z nich, że proteiny mleka mają zbawienny wpływ na skórę i włosy,  wspomagają proces regeneracji i poprawiają urodę. Jeśli więc Twoja skóra potrzebuje nawilżenia i odnowy, a Ty chwili niepowtarzalnego relaksu i wyciszenia... zanurz się w ciepłej kąpieli z dodatkiem mleka, soli morskiej, oliwy z oliwek (lub miodu)... Możesz też dodać kilka płatków róż lub skórek pomarańczy, by cieszyć zmysły niepowtarzalnym aromatem. Skóra Twojego ciała zyska gładkość i miękkość, a Ty chwilę wspaniałego relaksu i sposobność, by nabrać dystansu do codziennych spraw.


Mleczną drogą... do pięknych włosów

 

Na przygotowywanie mlecznych kąpieli a’la Kleopatra możesz nie zawsze znajdować czas. Na szczęście, ze zbawiennych właściwości mlecznej pielęgnacji możesz korzystać każdego dnia, dzięki nowej linii produktów do włosów NIVEA Hairmilk. To mleczne szampony i odżywki do zniszczonych włosów, które tchną w Twoje włosy nowe życie i sprawią, że będą one miękkie, odbudowane, nawilżone, sprężyste i zdrowe. Takie, o jakich marzy każda kobieta.


Piękno inspirowane Kleopatrą


Każda z nas chce wyglądać pięknie, mieć promienną cerę, gładką skórę i lśniące włosy. Wzorując się na ikonie ponadczasowego piękna i wiecznej młodości, warto więc w swojej codziennej rutynie pielegnacyjnej uwzględnić mleko, lub produkty kosmetyczne zawierające proteiny mleka. Kto jak kto, ale Kleopatra doskonale wiedziała, jak zachować zdrowy, młodzieńczy wygląd i wspaniałe samopoczucie. Jej legenda trwa przecież do dziś.

Nasze rekomendacje dla Ciebie