cera-tlusta

Cera tłusta i jej pielęgnacja – porady od NIVEA

Tłusta cera nie musi być problemem! Nie jest sekretem, że cera tłusta wymaga specjalnej pielęgnacji. Jednak nie traktuj jej jak przeciwnika – zadbaj o nią, a zobaczysz, że wcale nie jest tak problematyczna, jak mogło Ci się wydawać! Poznaj zasady pielęgnacji tłustej cery razem z NIVEA.

Tłusta cera wymaga oczyszczenia

Jak pielęgnować cerę tłustą? Przede wszystkim delikatnie ją oczyszczaj. Stosuj specjalne produkty do cery tłustej: żele, np. Żel do mycia twarzy od NIVEA, a po oczyszczeniu, nałóż tonik, np. NIVEA Tonik Odświeżający . Przy skórze tego typu jest on szczególnie ważny. W zbyt wysokim pH i w towarzystwie łoju bardzo łatwo rozwijają się bakterie.

Unikaj natomiast preparatów z dużą ilością alkoholu czy innych składników wysuszających. Cera tłusta zareaguje wówczas jeszcze większą produkcją sebum. A to spowoduje osłabienie bariery ochronnej i skłonność do podrażnień.

Staraj się także systematycznie stosować peelingi wspierające naturalną odnowę skóry dla oczyszczonej i matowej cery, np. NIVEA Oczyszczający peelig ryżowy. Złuszczanie ułatwi wchłaniane kremów i sprawi, że skóra będzie promienna.  

tłusta skóra


Kremy do pielęgnacji cery tłustej

krem do tłustej cery

Absolutnie nie zapominaj o kremach – tłusta cera potrzebuje głębokiego nawilżenia, witamin i antyoksydantów. Rano sięgaj po produkty nawilżająco-matujące, np. NIVEA Matujący krem nawilżający na dzień, który – dzięki swej lekkiej konsystencji – szybko się wchłania, intensywnie nawadniając skórę i pozbawiając ją nadmiaru sebum. Sprawi, że cera tłusta zyska jednocześnie nawilżenie i matowy look.

Wieczorem stosuj kosmetyki głęboko nawilżające, np. NIVEA Regenerujący krem na noc, który przyspieszy proces regeneracji skóry, odświeży i wygładzi ją, zapewniając Ci uczucie komfortu.  Oba produkty to idealne kremy do pielęgnacji cery tłustej.


Dlaczego cera tłusta wytwarza tyle sebum?

Intensywna produkcja sebum jest wynikiem nadmiernej pracy gruczołów łojowych. Dzieje się tak w przypadku osób, których problemem jest tłusta cera. Najczęściej ma się ją od urodzenia aż przez całe życie.

Nadmierna produkcja łoju bywa także problemem okresowym. Najczęściej w czasie dojrzewania, kiedy do gruczoły łojowe pobudzane są przez „szalejące” hormony.

Do zbyt dużej produkcji sebum prowadzić mogą też inne czynniki. Przyjmowane leki, zła dieta, stosowanie niewłaściwych kosmetyków.  

świecąca cera


Świecąca, tłusta cera – jak eliminować błyszczenie?

prawidłowy demakijaż twarzy

Problem ze „świecącą się skórą”? Spokojnie, nie podejmuj żadnych drastycznych kroków. Każde nadmierne przesuszenie obróci się przeciwko Tobie. A skóra zareaguje wzmożoną produkcją sebum.

Istnieją więc dwa wyjścia. Ograniczenie produkcji łoju i/lub pochłanianie jego nadmiaru, czyli matowienie. Idealnie sprawdzi się w tym przypadku wyciąg z alg, który ograniczy produkcję sebum. I wiesz co? Znajduje się on w Żelu do mycia twarzy NIVEA oraz w Płynie micelarnym NIVEA URBAN SKIN .

Porady dla Ciebie