TESTUJ NOWE PRODUKTY NIVEA! Dzięki newsletterowi NIVEA dowiesz się o najnowszych testowaniach, konkursach i promocjach!

Cera dojrzała Header

Pielęgnacja cery dojrzałej

Zachowaj młody wygląd

Nasza skóra zmienia się wraz z wiekiem. Staje się bardziej wymagająca i potrzebuje więcej uwagi. Odpowiednio o nią dbając, możesz znacznie zredukować pierwsze oznaki starzenia, takie jak linie mimiczne i zmarszczki.

Cera dojrzała: pierwsze oznaki

Piękna skóra i młody wygląd – kto o tym nie marzy? Jednak z upływem czasu skóra traci elastyczność i jędrność. Aby zapewnić cerze dojrzałej promienne piękno, zapobiegaj oznakom starzenia, stosując specjalny krem odmładzający.

Chroń skórę przed słońcem!

słońcem

Szkodliwe promienie UV są jedną z głównych przyczyn powstawania zmarszczek i przebarwień w cerze dojrzałej. Dlatego zawsze powinnaś używać kremu do twarzy z filtrem przeciwsłonecznym. Tutaj dowiesz się więcej na temat ochrony przed słońcem.

W jaki sposób powstaje cera dojrzała?

  • Od dwudziestego roku życia skóra zaczyna tracić nawilżenie
  • Po trzydziestce skóra produkuje mniej lipidów – na czole pojawiają się drobne linie i pierwsze zmarszczki. 
  • U czterdziestolatków skóra staje się cieńsza, traci jędrność i elastyczność. Cera dojrzała objawia się w pierwszej kolejności w okolicy oczu i ust. Z wiekiem aktywność komórek spada i procesy regeneracyjne skóry spowalniają. 
  • Z powodu utraty kolagenu w skórze objętość cery dojrzałej widocznie się obniża po pięćdziesiątym roku życia. 
  • W wieku sześćdziesięciu lat skóra traci gęstość i grubość. Pojawiać się też zaczynają przebarwienia spowodowane wiekiem.

Cera dojrzała – pozostań piękna!

Nasza skóra zmienia się wraz z wiekiem. Oczywiście nie możemy zatrzymać tego procesu, ale możemy z nim walczyć, stosując właściwą pielęgnację. Cera dojrzała jest szczególnie wymagająca i ma specjalne potrzeby pielęgnacyjne. NIVEA opracowała linię produktów do skóry dojrzałej, które pomagają zachować młody wygląd i zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się skóry.

Kremy zawierające na przykład koenzym Q10 plus oraz wysoce skuteczną kreatynę pomagają redukować drobne zmarszczki. Linia NIVEA Cellular Anti-Age dzięki innowacyjnej formule stymuluje naturalny proces odnowy skóry.

Tchnij w swoją skórę nowe życie

Proces starzenia się skóry jest indywidualny i zależny od wielu czynników wewnętrznych i zewnętrznych. Jednak zasadniczo można powiedzieć, że od skończenia 25 – 30 lat powinnaś nawilżać i chronić skórę przy pomocy wysokiej jakości produktów przeciwzmarszczkowych.

Makijaż – na pomoc cerze dojrzałej

Makijaż

Cera dojrzała staje się piękna dzięki właściwemu makijażowi. Stosując krem wyrównujący koloryt uzyskasz jednolitą cerę. Podkreśl oczy i dobrze zadbaj o usta – balsam do ust z kolorem będzie idealny.

Składniki dla cery dojrzałej

  • Kremy z olejkiem arganowym i wapniem intensywnie nawilżają i zapewniają super nawodnienie, którego tak potrzebuje sucha cera dojrzała. 
  • Wapń i wyciągi pełne substancji odżywczych spełnią specjalne wymogi, jakie stawia cera dojrzała: wapń jest znany ze swoich właściwości wzmacniających. Ekstrakt z pereł jest pełny cennych minerałów.
  • Q10 jest składnikiem naturalnie występującym w skórze, którego stężenie spada wraz z wiekiem. Stosując właściwy krem przeciwzmarszczkowy, skutecznie przywracasz właściwy poziom Q10 w skórze.
  • Linia NIVEA Cellular Anti-Age z kwasem hialuronowym i ekstraktem z magnolii została opracowana, aby sprostać wyzwaniom, jakie stawia cera dojrzała. Jego formuła zawierająca kwas hialuronowy i ekstrakt z magnolii poprawia naturalną zdolność skóry do wchłaniania wody oraz zwiększa odporność komórek na stres oksydacyjny.

Maseczki do twarzy – świeżość i nawilżenie

Maseczki do twarzy

Cera dojrzała potrzebuje naturalnej pielęgnacji, którą zapewnisz, używając produktów z własnej kuchni. Środek do mycia twarzy sporządzony z mleka migdałowego zmniejszy pierwsze oznaki drobnych linii, a maseczka z białek jaj zapewni skórze odświeżenie.