Ciało o skórze dojrzałej

Skóra dojrzała: jak pokonać przedwczesne starzenie

Właściwy nawilżacz do ciała dla skóry dojrzałej
Mniejsza elastyczność, utracone napięcie i uczucie suchości to pierwsze oznaki skóry dojrzałej. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji, Twoja skóra pozostanie jędrna na dłużej i będzie zawsze wyglądała na odżywioną.

Skóra dojrzała? Wypielęgnuj swoją drogę do piękna

Podaruj skórze intensywną pielęgnację, aby pozostała jędrna i zawsze dobrze odżywiona.

Skóra dojrzała: jak właściwie zdiagnozować pierwsze oznaki

  • U kobiet skóra zaczyna starzeć się biologicznie między 25 a 30 rokiem życia. 
  • Pierwsze zauważalne oznaki to często brak elastyczności i utrata nawilżenia. 
  • Skóra zaczyna mieć trudności z magazynowaniem wilgoci, natomiast suchość może powodować naprężenie, a nawet podrażnienie. 
  • Skóra dojrzała traci jędrność i pojawiają się na niej pierwsze przebarwienia – zwłaszcza na dekolcie i ramionach, ponieważ te partie ciała częściej są narażone na działanie promieni UV. 
  • Utrata kolagenu sprawia również, że skóra staje się cieńsza, a produkcja sebum spada. 
  • Gdy skóra traci jędrność, na górnych partiach ud częściej pojawiają się nieestetyczne zagłębienia i cellulit.

Zabiegi pielęgnacyjne dla skóry dojrzałej – zacznij od peelingu

Skóra dojrzała musi zostać przygotowana, aby lepiej wchłaniała produkty kosmetyczne. Dlatego raz w tygodniu zrób sobie peeling. Zabieg ten usunie martwy naskórek i błyskawicznie wygładzi skórę.

Dzięki odpowiedniej pielęgnacji skóra dojrzała pozostanie promienista

Skóra dojrzała ma inne potrzeby pielęgnacyjne niż skóra młoda. Dlatego powinnaś zmienić przyzwyczajenia kosmetyczne i używać właściwych składników.

Potrzebujesz pielęgnacji, ale nie masz zbyt wiele czasu?

NIVEA oferuje produkty kosmetyczne dla skóry dojrzałej

Aby zadbać o to, by skóra była odpowiednio wypielęgnowana, nawilżona i jędrna, stosuj jeden z wielu bogatych w składniki balsamów marki NIVEA. Jednym z naszych bestsellerów jest Balsam ujędrniający do ciała NIVEA Q10 PLUS
Formuła wzmacniająca skórę jest wzbogacona o składniki nawilżające: koenzym Q10, L-karnityna i kreatyna tworzą NIVEA Q10 Energy Complex, który zwiększa poziom energii komórek. Nasz Balsam ujędrniający do ciała NIVEA Q10 PLUS wzmacnia skórę i dodaje jej elastyczności. Bogata formuła tego balsamu intensywnie nawilża skórę i aktywnie zmniejsza jej zwiotczenie.

Idealna pielęgnacja pięknej dojrzałej skóry

Skóra dojrzała jest szczególnie wymagająca

Intensywna pielęgnacja skóry dojrzałej – NIVEA Q10 PLUS Ujędrniający olejek do ciała

Ponieważ skóra dojrzała traci zdolność skutecznego magazynowania wilgoci, często staje się sucha. Pokonaj to, używając tłustego nawilżacza i wygładzaj wygląd skóry. 

Czemu by nie dać szansy NIVEA Q10 PLUS Ujędrniający olejek do ciała od NIVEA? Ten olejek do ciała z koenzymem Q10 oraz olejkiem z awokado intensywnie pielęgnuje skórę, jednocześnie ją wygładzając. Formuła NIVEA z koenzymem Q10 głęboko nawilża skórę, co zostało potwierdzone w testach in-vitro. Twoja skóra stanie się zauważalnie jędrniejsza dopiero po 2 tygodniach. Ponadto olejek szybko się wchłania i nie zostawia tłustej warstwy, a zatem stosując go, wyświadczasz sobie i swojej skórze przysługę. Sama sprawdź, jak skuteczny jest ten znakomity nawilżacz dla skóry dojrzałej.

Czasem to łatwiejsze niż myślisz – by mieć piękną skórę, wystarczy często

Skóra, nie licząc właściwej pielęgnacji, potrzebuje też pozytywnego nastawienia. Stare porzekadło jest prawdziwe: masz tyle lat, na ile się czujesz! Ubieraj się modnie i pozwól, by Twoje wewnętrzne piękno promieniowało na cały świat – to jest ponadczasowa uroda!
Zobacz także