Jaki olejek do opalania wybrać?

Czym odznacza się najlepszy olejek do opalania? W jaki sposób chroni przed szkodliwym działaniem promieni słońca? Sprawdź i ciesz się swobodną zabawą w słońcu i dbaj o skórę również w trakcie opalania - olejek do opalania NIVEA zapewnia niezawodną ochronę i wspiera naturalny proces opalania.

Czym różnią się olejki do opalania z filtrem od balsamów i mleczek?

Olejek do opalania NIVEA różni się od kremu i balsamu do opalania NIVEA przede wszystkim konsystencją: swobodnie wypływa z opakowania i łatwiej aplikuje się go na skórę. Olejek do opalania doskonale sprawdza się w przypadku osób, które po pierwsze kochają olejki i cenią intensywną pielęgnację, a po drugie nie chcą rezygnować z odpowiedniej ochrony skóry przed szkodliwym działaniem promieni UV.

Olejek do opalania 4

Olejek do opalania od NIVEA

Olejek do opalania zapewni naturalnie wyglądającą opaleniznę

Olejek do opalania w spray'u zapewni Ci jedwabiście gładką skórę i długotrwałą opaleniznę. Specjalna formuła z wyciągiem z olejku jojoba pomaga osiągnąć naturalny efekt pięknie opalonej skóry bez konieczności stosowania samoopalaczy. Jeśli marzysz o pięknej i równej opaleniźnie i nie chcesz rezygnować z niezawodnej ochrony sięgnij po olejek do opalania. Olejki występują w zakresach ochrony SPF 6, SPF 20 i SPF 30. Jaki olejek do opalania wybierany jest najczęściej? Nie jest to raczej produkt, po który sięgają osoby chcące pełnej ochrony przed słońcem. Częściej wybierany jest przez tych, którzy chcą się ładnie opalić, ale mają przy tym na względzie swoje zdrowie i ochronę skóry.

Olejek do opalania 1

Naturalny olejek do opalania – co to znaczy?

Hasło "naturalne olejki do opalania" wzbudza nieco kontrowersji. Dawno już obalony został mit, jakoby smarowanie ciała zwykłymi olejami roślinnymi miało być dobrym i bezpiecznym sposobem na zdrową i piękną opaleniznę (wiele kobiet wierzyło, że np. olej używany do smażenia, użyty jako olej do opalania przyspiesza opaleniznę). Olej nie zapewnia ochrony przed promieniowaniem UV, więc używanie go zamiast kosmetyków do opalania grozi poparzeniem słonecznym.

Niemniej istnieją naturalne oleje, które mają lekką zdolność ochrony UV. To np. olejek marchewkowy i z pestek malin. W niektórych źródłach można spotkać się z informacjami, że olej z pestek malin zapewnia ochronę na poziomie 30-50 SPF. Niestety, badania są różne, a nie wszystkie dotyczyły czystego oleju z malin, dlatego nie można wierzyć w aż tak wysoką skuteczność tego surowca. Z pewnością działa ochronnie, ale nie mamy danych o jego dokładnej skuteczności. Podobnie mówi się o oleju z nasion marchwi (rzekomo SPF 30-40), stąd też olej z pestek malin czy olejek marchewkowy mogą stanowić jeden ze składników bardziej złożonych kompozycji kosmetyków do opalania, co jest akurat dobrym rozwiązaniem, bo pozwala zmniejszyć zawartość filtrów chemicznych. To, co czysto naturalne w przypadku fotoprotekcji nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Olejek do opalania brązujący

Jesteś posiadaczką skóry, która trudno się opala i co sezon zadajesz sobie pytanie, jak opalić się na brązowo? W kontekście brązowej opalenizny i opisanego wyżej olejku marchewkowego, warto powiedzieć o Karotenowym olejku do opalania w sprayu SPF 6 NIVEA SUN. To właśnie przykład produktu, w którym wykorzystano ekstrakt karotenowy i który może okazać się pomocny, jeśli szukasz sposobu na to, jak się opalić na brązowo. Pamiętaj tylko o tym, że jest to produkt zapewniający niską ochronę, więc nie sięgaj po niego w bardzo słoneczne dni i gdy masz wrażliwą, bardzo jasną cerę.

Dlaczego olejki do opalania z karotenem zapewniają brązową opaleniznę? Bo beta-karoten ma zdolność barwienia skóry. Produkty z jego dodatkiem chronią przed szkodliwym działaniem słońca (beta-karoten obfituje w przeciwutleniacze), dodatkowo nadając skórze subtelny złocisty odcień.

Przezroczysty olejek do opalania w sprayu jest łatwy w aplikacji i szybko się wchłania. Jedwabista formuła nadaje przyjemne uczucie gładkości. Bezpośrednio po aplikacji wodoodporny olejek chroni skórę przed szkodliwymi promieniami UV, filtrując promienie UVA/UVB.

olejek do opalania 2

 

Suchy olejek

Dla wielu osób problem z olejkiem do opalania jest taki, że pozostawia na skórze tłustą warstwę, do której lepi się piasek z plaży. Rozwiązaniem dla nich może być tzw. suchy olejek do opalania. W olejku tego rodzaju tradycyjne oleje mineralne zastąpione są substancjami z grupy tzw. suchych emolientów. Suchy olejek zachowuje konsystencję olejku, ale po zaaplikowaniu na skórę z łatwością się wchłania i chroni skórę przed słońcem w sposób niemal że nie wyczuwalny. Na podobnej zasadzie zostały opracowane formuły olejków do opalania NIVEA SUN - Olejek Protect&Bronze jest lekki i nie pozostawia wrażenia tłustości.




Jaki olejek do opalania? NIVEA SUN Protect&Bronze

Czas przyjrzeć się bliżej olejkom do opalania NIVEA Protect&Bronze. Olejek występuje w dwóch wariantach: SPF 20 oraz SPF 30: Olejek do opalania w sprayu SPF 20 NIVEA SUN Protect&Bronze i Olejek do opalania w sprayu SPF 30 NIVEA SUN Protect& Bronze. Jak sama nazwa wskazuje, są to olejki opracowane z myślą o osobach, które chcą się atrakcyjnie i zdrowo opalać. Osiągnięcie takiej opalenizny jest możliwe z jednej strony dzięki średnio wysokiej ochronie przeciwsłonecznej, z drugiej natomiast - dzięki zawartości naturalnego ekstraktu pro-melanin, który pobudza procesy opalania się skóry. Opalanie przyspiesza m.in. znajdujący się w olejku ekstrakt z lukrecji. Dzięki niemu opalenizna jest równiejsza, bardziej złocista i pojawia się szybciej.

Oprócz tego, że olejek chroni przed działaniem promieni słonecznych, dodatkowo wspiera procesy ochronne skóry dzięki zawartości antyoksydantu. Olejek nadaje się do każdego rodzaju skóry i jest wodoodporny. Niemniej należy go aplikować po każdej kąpieli, by zagwarantować sobie stały poziom ochrony podczas zabaw na słońcu.

1. Jak opala się skóra?

Ochrona przed słońcem – ważne informacje

Co oznacza natychmiastowa ochrona olejków do opalania?

Już od momentu aplikacji produkty NIVEA SUN zapewniają natychmiastową ochronę przed oparzeniami słonecznymi i przedwczesnym starzeniem skóry. „Natychmiastowa ochrona” oznacza, że ochrona przed promieniowaniem UVA i UVB rozpoczyna się bezpośrednio po aplikacji produktu i nie trzeba czekać ani minuty, aż produkt się uaktywni i zacznie chronić skórę. Po aplikacji olejku do opalania można natychmiast cieszyć się słońcem. Należy jednak pamiętać, aby nałożyć produkt jeszcze przed wyjściem na dwór, ponieważ już w drodze na plażę nasz organizm narażony jest na silne działanie promieni UV. 

Aplikacja produktu chroniącego przed słońcem

Olejki do opalania - tak jak i inne kosmetyki do opalania - należy ponownie aplikować co dwie godziny i zawsze zaraz po kąpieli, ponieważ pot, woda i zabawa powodują jego zmywanie. Bardzo ważne jest, abyś używała właściwej ilości produktu. Tylko w ten sposób zapewnisz sobie ochronę zgodną z określonym wskaźnikiem ochrony przeciwsłonecznej. Pamiętaj również, by już na samym początku wybrać wskaźnik ochrony przeciwsłonecznej, który będzie chronił Twoją skórę przez cały dzień.

Olejek do opalania 3

Najlepszy olejek do opalania dla Ciebie

Pytasz o dobry olejek do opalania? Z pewnością możemy polecić Ci wybór jednego z trzech naszych olejków. Pytasz o najlepsze olejki do opalania? Tego nie można stwierdzić jednoznacznie, bo każdy z nas ma inne potrzeby i preferencje. Najlepszy będzie dla Ciebie ten, który będzie odpowiadał Twojej karnacji (a więc będzie miał wystarczająco wysoki wskaźnik SPF), indywidualnej tolerancji skóry na słońce, sposobowi i czasowi przebywania na słońcu oraz preferencjom związanym z konsystencją produktu. Chodzi po prostu o to, by olejek był dla Ciebie na tyle wygodny i przyjazny w użyciu, byś używała go chętnie i odpowiednio często.