zapachowy zel nivea

Żel pod prysznic z glinką

5 ARGUMENTÓW ZA TYM KOSMETYKIEM

Glinki powstawały w głębi ziemi przez miliony lat. Stosowano je już w starożytności, zarówno jako leki, jak i kosmetyki. Współczesny świat odkrył je na nowo i dzisiaj są jednym z popularniejszych składników kosmetycznych – odkryj ich działanie!

Glinka kaolinowa

Glinka kaolinowa – zwana także glinką białą, chińską lub porcelanową – to niezwykle wszechstronna substancja. Stosuje się ją zarówno wewnętrznie, pijąc rozpuszczoną w wodzie glinkę, jak i zewnętrznie. Jako składnik kosmetyków obecna jest kremach, maseczkach, pudrach, produktach do włosów czy też w żelach pod prysznic. Powodów jest wiele, a wszystkie zalety białej glinki trudno zliczyć. Dlatego też powstały żele pod prysznic z glinką od NIVEA! Poznaj pięć ważnych argumentów, dlaczego warto na nie zwrócić uwagę!

1. Biała glinka to składnik naturalnego pochodzenia

Rozróżniamy różne rodzaje glinek – mamy pełną jonów żelaza dwuwartościowego glinkę zieloną, absorbującą serum glinkę czerwoną, pełną tlenku żelaza glinkę żółtą, kojącą i ściągającą skórę glinkę różową, idealną dla cery tłustej glinkę niebieską, matującą i redukującą nadmiar sebum glinkę ghassoul (zwana także glinką marokańską) i w końcu najpopularniejszą glinkę kosmetyczną – białą. Wszystkie te rodzaje glinek różnią się od siebie delikatnie właściwościami, co wynika z obecności w nich różnych minerałów. Jednakże wszystkie je łączy niesamowita moc naturalnego pochodzenia. Niezwykłe bogactwo składników aktywnych we wszystkich rodzajach glinek kosmetycznych sprawia, że producenci na całym świecie sięgają po nie podczas tworzenia swoich kosmetyków.

 

Powiedzmy trochę więcej o samej glince kaolinowej. Jak wspomnieliśmy, jest to najpopularniejszy rodzaj glinki w kosmetyce. Wynika to przede wszystkim z faktu, że jest uznawana za najlepszą, jako że jest najstarszą z całej rodziny glinek oraz zawiera najwięcej składników mineralnych. Ogólnie uznaje się, że im jaśniejsza glinka, tym starsza, a co za tym idzie lepsza – a jaki kolor jest jaśniejszy niż biel?

zel z glinka nivea


2. Glinka kaolinowa ma właściwości bakteriobójcze i lecznicze

zel pod prysznic

Glinkę kaolinową znajdziesz w wielu specyfikach – także lekach i suplementach. Niektórzy piją glinkę, co pomagać ma na wiele obszarów. Biała glinka działać ma w przypadku zaparć i zatruć pokarmowych, usuwać z organizmu toksyny, czy też niwelować nieprzyjemny zapach z ust.

 

Stosuje się ją w leczniczych zamiarach także zewnętrzne – nakładana w formie okładów na skórę ma łagodzić bóle stawów, a kąpiel z dodatkiem chińskiej glinki redukować ma potliwość i łagodzić objawy grzybicy stóp.

 

Glinka ma tak wiele zastosowań przede wszystkim ze względu na swoje właściwości bakteriobójcze. Antyseptyczna glinka porcelanowa hamuje i powstrzymuje przyszły rozwój bakterii, zarówno gnilnych, jak i fermentacyjnych. Ta właściwość ma ogromne znaczenie nie tylko dla właściwości leczniczych białej glinki, ale i kosmetycznych.


3. Glinka porcelanowa świetnie oczyszcza skórę

Właśnie antyseptyczne właściwości glinki kaolinowej pozwalają na głębsze i lepsze oczyszczanie skóry – także w znaczeniu zmywaniu z jej powierzchni toksyn, wypychanych przez ujścia potowe i pory. Oczyszczające i ściągające właściwości białej glinki docenią zwłaszcza osoby o tłustej skórze. Glinka redukuje produkcję sebum i pozostawia skórę odświeżoną i piękną.

 

4. Chińska glinka wygładza skórę

 

Dodatkowo biała glinka kosmetyczna świetnie wygładza skórę. Po skorzystaniu z kosmetyków z glinką, takich jak maseczka, peeling czy żel pod prysznic, skóra jest wyraźnie rozjaśniona, naprężona i gładka.

 

nivea zel


5. Żel pod prysznic z glinką NIVEA dostępny jest w rożnych wariantach zapachowych

zel pod prysznic z glinka

Teraz możesz zadbać z pomocą białej glinki nie tylko o swoją twarz, ale i całe ciało za pomocą damskich żeli pod prysznic!

W ofercie NIVEA znajdziesz żele pod prysznic z glinką w trzech wariantach: żel pod prysznic NIVEA Clay Fresh Ginger & Basil o niezwykle odświeżającym zapachu imbiru i bazylii, żel pod prysznic NIVEA Clay Fresh Hibiscus & White Sage o kobiecym zapachu białej szałwii i hibiskusa oraz żel pod prysznic NIVEA Clay Fresh Blue Agave & Lavender zmysłowo pachnący lawendą i niebieską agawą. Każdy z nich zapewni Ci nie tylko głębokie oczyszczenie skóry, ale także cudowny zapach, który zamieni Twoją kąpiel w błogie chwile odprężenia i relaksu.

 

Więcej na ich temat znajdziesz w naszym wpisie Glinka kaolinowa w żelach pod prysznic NIVEA.

 

Jak widzisz, argumenty za stosowaniem białej glinki są solidne – to świetny składnik naturalnego pochodzenia, który działa na wielu polach i pomaga przy różnorodnych problemach. W przypadku żeli pod prysznic z glinką możesz oczekiwać przede wszystkim oczyszczonej i gładkiej skóry.