4. W czasie ciąży kobieta powinna również zrezygnować z forsujących treningów. W tym okresie życia, traktuj jazdę na rowerze jako sposób na rekreację. Wybieraj krótkie, przyjemne trasy, spokojne miejsca, ale jednocześnie niezbyt oddalone od ludzi – byś w razie czego łatwo mogła poprosić o pomoc.
5. Nie przesadzaj z prędkością jazdy. Po pierwsze, im szybciej jedziesz, tym zwiększa się ryzyko groźnego upadku z roweru, po drugie – jest to bardziej obciążające dla Twojego organizmu. Twoje tętno w trakcie tej aktywności nie powinno przekraczać 140 uderzeń na minutę, chyba, że przed ciążą byłaś dość dobrze wytrenowana, wówczas możesz jeździć nawet z tętnem 150-160 uderzeń na minutę.
6. Wybierz wygodne siodełko do jazdy, najlepiej żelowe – na rynku z łatwością można już znaleźć modele przeznaczone właśnie dla przyszłych mam, dzięki którym jazda na rowerze w ciąży stanie się o niebo przyjemniejsza.
7. Pamiętaj, że w czasie ciąży Twój brzuch rośnie, a co za tym idzie – zmienia się położenie Twojego środka ciężkości. Zwracaj więc uwagę, jak reaguje na to rower. Jeśli poczujesz, że nie panujesz już nad pojazdem – czas odpuścić rowerowe wycieczki.
8. Zainwestuj w koszyk lub sakwy rowerowe. Zrezygnuj z jeżdżenia z plecakiem na plecach – nie obciążaj niepotrzebnie kręgosłupa w trakcie tej aktywności fizycznej.
9. Każda kobieta powinna także pamiętać o tym, by każda jazda na rowerze w ciąży zakończyła się ostrożnym zejściem z roweru.
Udostępnij
Korzystając z tej funkcji, zgadzasz się na to, że dane te mogą być również przekazywane do krajów trzecich poza Europejskim Obszarem Gospodarczym bez odpowiedniego poziomu ochrony danych (zwł. USA). Istnieje możliwość, że władze mogą uzyskać dostęp do tych danych. Możesz wycofać swoją zgodę w dowolnym momencie, ze skutkiem na przyszłość. Więcej informacji: Polityka Prywatności.