q10 power

Serum do twarzy a krem. Co wybrać? - NIVEA

Najlepsze kremy i serum odżywczo-regenerujące do twarzy

Krem do twarzy to podstawa pielęgnacji. Czasem jednak sam krem nie wystarcza, a skóra daje Ci znać, że potrzebuje czegoś więcej. Wtedy warto zastosować serum do pielęgnacji twarzy NIVEA.

ZMARSZCZKI

Pierwsze zmarszczki mogą pojawić się wcześniej, niż nam się wydaje – zwłaszcza w okolicach oczu. Na ich pojawianie się duży wpływ ma styl naszego życia. Stres, zanieczyszczenia powietrza, papierosy, zła dieta. Im więcej takich czynników, tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia pierwszych zmarszczek.

Ze względu na różnorodność stylu życia, jakie prowadzimy, pojawianie się zmarszczek należy rozpatrywać indywidualnie. Z drugiej strony już w wieku 30 lat należy sprawdzać kosmetyki przeciwzmarszczkowe. Na półce z różnymi preparatami warto wygospodarować miejsce na serum do twarzy. Czym różni się ono od zwykłego kremu?

q10 power

CZYM RÓŻNI SIĘ KREM OD SERUM DO TWARZY?

Kremy w codziennej pielęgnacji stanowi dodatkową „warstwę ochronną” skóry. Ich formuła często odpowiada przede wszystkim za nawilżenie skóry oraz dostarcza skórze niezbędnych składników odżywczych.

W różnych porach dnia skóra wykazuje zapotrzebowanie na inne składniki. Dlatego krem ujędrniający do twarzy na dzień często zawierają antyoksydanty i filtry UV. Chronią one przed szkodliwymi promieniami słońca i przed mrozem, wiatrem czy deszczem. Z kolei kremy na noc są dostosowane do intensywniejszej „pracy” skóry podczas snu. To wtedy nasza skóra wymaga większego odżywienia i regeneruje zniszczenia, które dokonały się za dnia. Kremy na noc powinny być więc bogate w składniki odżywcze i lipidy. To one odpowiadają za odbudowę skóry podczas snu.

SERUM DO PIELĘGNACJI TWARZY - NAWILŻAJĄCE I PRZECIWZMARSZCZKOWE

Serum do pielęgnacji twarzy od kremu różni się przede wszystkim większą zawartością i skoncentrowaniem substancji aktywnych, na przykład kwasu hialuronowego, czy koenzymu Q10. To one głęboko wnikają w skórę. Konsystencja serum do twarzy z reguły jest lżejsza od kremu (przypomina emulsję lub żel). Działanie serum do twarzy dzięki odpowiednim składnikom jest bardziej intensywne niż kremu.

Najpopularniejszym serum do twarzy od NIVEA są Przeciwzmarszczkowe Perły Młodości Q10 POWER. Posiadają one największą, skoncentrowaną ilość koenzymu Q10 w linii NIVEA Q10 POWER. Jest to czynnik naturalnie występujący w skórze. Pełni on kluczową rolę w procesie metabolizmu i regeneracji komórek. Jego działanie m.in. obniża liczbę wolnych rodników i chroni włókna kolagenowe. Niestety z wiekiem skórze ubywa koenzymu Q10. Stosowanie Przeciwzmarszczkowego serum do twarzy w perłach uzupełnia naturalny poziom koenzymu Q10 w skórze.

Q10 perły

Badania pokazały, że stosowanie serum do twarzy Pereł Młodości przez 4 tygodnie wyraźnie zwiększa poziom koenzymu w skórze. Podnosi ono skuteczność redukcji zmarszczek, chroniąc przed działaniem wolnych rodników.

To formuła, która została opatentowana przez markę NIVEA. Jej działanie zapewnia o 50% lepszą redukcję zmarszczek niż kiedykolwiek wcześniej. Dzięki niej skóra jest bardziej jędrna, elastyczna, gładka i miękka w dotyku, a także widocznie udoskonalony i młodszy wygląd skóry*

Dodatkowo NIVEA oferuje teraz nowe serum do pielęgnacji twarzy: 10-dniową kurację przeciwzmarszczkową Q10 POWER, która posiada najwyższe stężenie Kreatyny w linii NIVEA Q10 POWER i daje widoczne efekty już po 10 dniach stosowania

O ile serum do pielęgnacji twarzy i krem różnią się od siebie, o tyle świetnie mogą ze sobą współpracować. Serum NIVEA Perły Młodości idealnie komponuje się z pozostałymi produktami z linii NIVEA Q10 POWER i świetnie nadaje się jako baza pod makijaż - jeżeli nałożysz serum do twarzy i krem w ten sposób, uzyskasz głębokie i wygładzające działanie oraz warstwę ochronną skóry w jednym.

* Badanie aparaturowe potwierdzające skuteczność redukcji zmarszczek przeprowadzone w grupie kobiet w wieku 35-55 lat stosujących SERUM PERŁY MŁODOŚCI Q10 PLUS wraz z kremem Q10 na dzień przez 4 tygodnie.