TESTUJ NOWE PRODUKTY NIVEA! Dzięki newsletterowi NIVEA dowiesz się o najnowszych testowaniach, konkursach i promocjach!

krem-a-serum

Krem do twarzy, a serum. Co wybrać? - NIVEA

Krem do twarzy a serum. Co wybrać?

Krem do twarzy to podstawa pielęgnacji. Czasem jednak sam krem nie wystarcza, a skóra daje Ci znać, że potrzebuje czegoś więcej. Wtedy warto zastosować serum NIVEA.

                                                                                                                                                                ZMARSZCZKI

Pierwsza zmarszczka może pojawić się wcześniej, niż nam się wydaje – zwłaszcza w okolicach oczu. Na ich pojawianie się duży wpływ ma styl naszego życia. Stres, zanieczyszczenia powietrza, papierosy, zła dieta. Im więcej takich czynników, tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia pierwszych zmarszczek.

Ze względu na różnorodność stylu życia, jakie prowadzimy, pojawianie się zmarszczek należy rozpatrywać indywidualnie. Z drugiej strony już w wieku 30 lat należy sprawdzać kosmetyki przeciwzmarszczkowe. Na półce z różnymi preparatami warto wygospodarować miejsce na serum. Czym różni się ono od zwykłego kremu?

krem-a-serum

KREM NA ZMARSZCZKI

W codziennej pielęgnacji stanowi dodatkową „warstwę ochronną” skóry. Jego formuła często odpowiada przede wszystkim za nawilżenie skóry oraz dostarcza skórze niezbędnych składników odżywczych.

W różnych porach dnia skóra wykazuje zapotrzebowanie na inne składniki. Dlatego krem ujędrniający do twarzy na dzień często zawierają antyoksydanty i filtry UV. Chronią one przed szkodliwymi promieniami słońca i przed mrozem, wiatrem czy deszczem. Z kolei kremy na noc są dostosowane do intensywniejszej „pracy” skóry podczas snu. To wtedy nasza skóra wymaga większego odżywienia i regeneruje zniszczenia, które dokonały się za dnia. Kremy na noc powinny być więc bogate w składniki odżywcze i lipidy. To one odpowiadają za odbudowę skóry podczas snu.

SERUM NAWILŻAJĄCE I PRZECIWZMARSZCZKOWE

Od kremu różni się przede wszystkim większą zawartością i skoncentrowaniem substancji aktywnych. To one głęboko wnikają w skórę. Konsystencja serum z reguły jest lżejsza od kremu (przypomina emulsję lub żel). Działanie serum dzięki odpowiednim składnikom jest bardziej intensywne niż kremu. Jego „tajemnicą” jest m.in. kwas hialuronowy i koenzym Q10.

Najpopularniejszym serum NIVEA są Q10 Plus Przeciwzmarszczkowe Serum Perły Młodości. Posiadają one największą, skoncentrowaną ilość koenzymu Q10 w linii NIVEA Q10 plus. Jest to czynnik naturalnie występujący w skórze. Pełni on kluczową rolę w procesie metabolizmu i regeneracji komórek. Jego działanie m.in. obniża liczbę wolnych rodników i chroni włókna kolagenowe. Niestety z wiekiem skórze ubywa koenzymu Q10. Stosowanie Przeciwzmarszczkowego Serum Perły Młodości NIVEA Q10 Plus uzupełnia naturalny poziom koenzymu Q10 w skórze.

krem-a-serum

Badania pokazały, że stosowanie serum Pereł Młodości przez 4 tygodnie wyraźnie zwiększa poziom koenzymu w skórze. Podnosi ono skuteczność redukcji zmarszczek, chroniąc przed działaniem wolnych rodników.

To formuła, która została opatentowana przez markę NIVEA. Jej działanie zapewnia o 50% lepszą redukcję zmarszczek niż kiedykolwiek wcześniej. Dzięki niej skóra jest bardziej jędrna, elastyczna, gładka i miękka w dotyku, a także widocznie udoskonalony i młodszy wygląd skóry*

O ile serum i krem różnią się od siebie, o tyle świetnie mogą ze sobą współpracować. Serum NIVEA Perły Młodości idealnie komponuje się z pozostałymi produktami z linii NIVEA Q10 plus i świetnie nadaje się jako baza pod makijaż - jeżeli nałożysz serum i krem w ten sposób, uzyskasz głębokie i wygładzające działanie oraz warstwę ochronną skóry w jednym.

* Badanie aparaturowe potwierdzające skuteczność redukcji zmarszczek przeprowadzone w grupie kobiet w wieku 35-55 lat stosujących SERUM PERŁY MŁODOŚCI Q10 PLUS wraz z kremem Q10 na dzień przez 4 tygodnie.