krem-a-serum

Krem do twarzy a serum

                                                                                                                                                                ZMARSZCZKI

Pierwsza zmarszczka może pojawić się wcześniej, niż nam się wydaje – zwłaszcza w okolicach oczu. Na ich pojawianie się duży wpływ ma styl naszego życia. Stres, zanieczyszczenia powietrza, papierosy, zła dieta – im więcej takich niekorzystnych czynników, tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia pierwszych zmarszczek. 
Ze względu na różnorodność stylu życia, jakie prowadzimy, pojawianie się zmarszczek należy rozpatrywać indywidualnie. Z drugiej strony już w wieku ok. 30 lat należy zapoznać się z kosmetykami, które pomogą je zwalczyć. Na półce z różnymi preparatami warto wygospodarować miejsce na przeciwzmarszczkowe serum. Czym różni się ono od zwykłego kremu?

KREM

W codziennej pielęgnacji stanowi dodatkową „warstwę ochronną” skóry. Jego formuła często odpowiada przede wszystkim za nawilżenie skóry oraz dostarcza skórze niezbędnych składników odżywczych.


Kremy na dzień i na noc różnią się od siebie, ponieważ w różnych porach dnia skóra wykazuje zapotrzebowanie na inne składniki. Kremy na dzień często zawierają antyoksydanty i filtry UV, chroniące przed szkodliwymi promieniami słońca oraz m.in. przed złymi warunkami atmosferycznymi, jak mróz, wiatr czy deszcz. Kremy na noc powinny być z kolei dostosowane do intensywniejszej „pracy” skóry podczas snu. To wtedy nasza skóra zgłasza organizmowi większe zapotrzebowanie na odżywienie, ponieważ regeneruje zniszczenia, które dokonały się za dnia. Kremy na noc powinny być więc bardziej bogate w składniki odżywcze i lipidy, które odpowiadają za odbudowę skóry podczas snu.

SERUM


Od kremu różni się przede wszystkim większą zawartością i skoncentrowaniem substancji aktywnych, które głęboko wnikają w skórę. Jego konsystencja z reguły jest lżejsza od kremu (przypomina emulsję lub żel). Działanie serum dzięki odpowiednim składnikom jest bardziej intensywne niż kremu. Jego „tajemnicą” jest m.in. kwas hialuronowy i koenzym Q10.


Najpopularniejszym serum NIVEA są Q10 Plus Przeciwzmarszczkowe Serum Perły Młodości – posiadają one największą, skoncentrowaną ilość koenzymu Q10 spośród wszystkich produktów z linii NIVEA Q10 plus. Jest to czynnik naturalnie występujący w skórze, który pełni kluczową rolę w procesie metabolizmu i regeneracji komórek. Jego działanie m.in. obniża liczbę wolnych rodników i chroni włókna kolagenowe. Stosowanie Przeciwzmarszczkowego Serum Perły Młodości NIVEA Q10 Plus uzupełnia naturalny poziom koenzymu Q10 w skórze, którego z wiekiem nam ubywa.

Badania naukowe pokazały, że stosowanie serum Pereł Młodości NIVEA przez 4 tygodnie wyraźnie zwiększa poziom tego koenzymu w skórze i podnosi skuteczność redukcji zmarszczek, chroniąc ją przed działaniem wolnych rodników. Oznacza to również, że ta opatentowana przez markę NIVEA formuła zapewnia o 50% lepszą redukcję zmarszczek niż kiedykolwiek wcześniej, skórę bardziej jędrną, elastyczną, gładką i miękką w dotyku, a także widocznie udoskonalony i młodszy wygląd skóry*

O ile serum i krem różnią się od siebie, o tyle świetnie mogą ze sobą współpracować. Serum NIVEA Perły Młodości idealnie komponuje się z pozostałymi produktami z linii NIVEA Q10 plus i świetnie nadaje się jako baza pod makijaż - jeżeli nałożysz serum i krem w ten sposób, uzyskasz głębokie i wygładzające działanie oraz warstwę ochronną skóry w jednym.

* Badanie aparaturowe potwierdzające skuteczność redukcji zmarszczek przeprowadzone w grupie kobiet w wieku 35-55 lat stosujących SERUM PERŁY MŁODOŚCI Q10 PLUS wraz z kremem Q10 na dzień przez 4 tygodnie.