0122-HC-jak-radzić-sobie-z-suchą-skórą-głowy-header

Jak radzić sobie z suchą skórą głowy

Piękne włosy i zdrowa skóra głowy: proste porady
Swędzenie skóry głowy oraz jej naprężenie mogą być spowodowane nadmiernym wysuszeniem. Skóra traci nawilżenie przede wszystkim zimą, gdy wystawiona jest na niskie temperatury i wysuszone ogrzewaniem powietrze. Porady NIVEA dotyczące pielęgnacji pomogą przywrócić równowagę skóry głowy.

Jak powstaje sucha skóra głowy?

Złożoność skóry głowy

W głębszych warstwach skóry głowy stale tworzą się nowe komórki. Zdrowa skóra głowy o prawidłowym krążeniu zapewnia najlepsze warunki dla osiągnięcia pięknych włosów.

Skóra głowy, tak jak i reszta naszej skóry, składa się z kilku warstw: Podczas gdy w jej głębszych warstwach wytwarzane są nowe komórki skóry, w tych powierzchniowych stare komórki są stale ścierane.

Pewne okoliczności mogą prowadzić do uszkodzenia tego systemu, powodując swędzenie, wysuszenie, uczucie naprężenia i powstawanie łupieżu. Inne czynniki, takie jak nadmiar słońca albo słona lub chlorowana woda pozbawiają skórę głowy nawilżenia i prowadzą do powstawania łupieżu.

Wysuszenie skóry głowy mogą powodować także zła dieta, znaczący poziom stresu i zbyt częste prysznice. Sucha skóra głowy może też być obciążeniem genetycznym. Jednak gdy swędzenie staje się nie do zniesienia, koniecznie skonsultuj się z lekarzem, gdyż przyczyną może być grzybica, wszawica lub roztocza. Nie martw się jednak. W dzisiejszych czasach tego typu problemy rozwiązuje się szybko i bezboleśnie.

Sprawdź: jak sprawić, by sucha skóra głowy i łupież odeszły do lamusa?

  • Unikaj zbyt gorącej wody pod prysznicem, gdyż pozbawia ona skórę głowy jej naturalnego natłuszczenia i nawilżenia.
  • Wiatr, niska temperatura i wysuszone ogrzewaniem powietrze także mogą prowadzić do uszkodzenia skóry głowy.
  • Jeśli sucha skóra głowy nie daje Ci spokoju, stosuj delikatny szampon, taki jak NIVEA Hydro Care, gdyż w przypadku tego problemu stosowanie specjalistycznych szamponów przeciwłupieżowych może prowadzić do zaburzenia naturalnej równowagi skóry głowy.
  • Częste suszenie gorącym powietrzem może stanowić poważne obciążenie nawet dla zdrowej skóry głowy. Dlatego raz na jakiś czas spróbuj obejść się bez suszarki i wysusz włosy naturalnie.
  • Aby sucha skóra głowy odpoczęła i by stymulować wytwarzanie sebum, możesz przez parę dni nie myć włosów. Jeśli cierpisz na obfity łupież, musisz pamiętać o codziennym myciu włosów, które pozwoli zwiększyć skuteczność szamponu.

Osiąganie równowagi: zdrowa i odżywiona skóra głowy

Jeśli skóra głowy utraci naturalną równowagę, włosy należy myć i odżywiać w sposób delikatny, pozwalający na przywrócenie równowagi. Szampon Hydro Care z wyciągiem z aloesu i lilii wodnej dostarcza włosom intensywnego nawilżenia, nie przeciążając ich.

Naturalna pielęgnacja skóry głowy

Naturalne składniki, takie jak aloes, sprawiają, że sucha skóra głowy odzyskuje poziom nawilżenia i witalności, sprawiając, że w niedługim czasie znów poczujesz się dobrze we własnej skórze.

Szampony zapewniające zdrową skórę głowy

Zobacz także