W NIVEA dbamy o Twoje dane osobowe, dlatego chcielibyśmy Cię poinformować, że w naszej polityce wprowadziliśmy zmiany. Zapraszamy Ciebie do zapoznania się z nimi.

0122-HC-jak-radzić-sobie-z-suchą-skórą-głowy-header

Jak pozbyć się łupieżu i suchej skóry głowy - NIVEA

Jak pozbyć się łupieżu i suchej skóry głowy

Swędzenie skóry głowy oraz jej naprężenie mogą być spowodowane nadmiernym wysuszeniem. Skóra traci nawilżenie przede wszystkim zimą, gdy wystawiona jest na niskie temperatury i wysuszone ogrzewaniem powietrze. Porady NIVEA dotyczące pielęgnacji pomogą przywrócić równowagę skóry głowy.

Jak powstaje sucha skóra głowy?

Złożoność skóry głowy

0122-HC-jak-radzić-sobie-z-suchą-skórą-głowy-intro-image-1

W głębszych warstwach skóry głowy stale tworzą się nowe komórki. Zdrowa skóra głowy o prawidłowym krążeniu zapewnia najlepsze warunki dla osiągnięcia pięknych włosów.

Skóra głowy składa się z kilku warstw. Podczas gdy w jej głębszych warstwach wytwarzane są nowe komórki, w tych powierzchniowych stare komórki są stale ścierane.

Pewne okoliczności mogą prowadzić do uszkodzenia tego systemu, powodując swędzenie, wysuszenie, naprężenie i łupież. Inne czynniki, takie jak nadmiar słońca albo słona/chlorowana woda, pozbawiają skórę głowy nawilżenia.

Swędzenie głowy i świąd skóry może powodować także zła dieta, stres i zbyt częste prysznice. Sucha skóra głowy może też być obciążeniem genetycznym. Jednak gdy swędzenie staje się nie do zniesienia, koniecznie skonsultuj się z lekarzem. Przyczyną może być też grzybica, wszawica lub roztocza. Nie martw się jednak. W dzisiejszych czasach tego typu problemy rozwiązuje się szybko i bezboleśnie.

Jak pozbyć się łupieżu i suchej skóry?

  • Unikaj zbyt gorącej wody pod prysznicem. Pozbawia ona skórę głowy jej naturalnego natłuszczenia i nawilżenia.
  • Wiatr, niska temperatura i wysuszone ogrzewaniem powietrze także mogą prowadzić do uszkodzenia skóry głowy.
  • Stosuj delikatny szampon do suchej skóry głowy. Wybierz NIVEA Hydro Care, gdyż w przypadku stosowanie specjalistycznych produktów może prowadzić do zaburzenia równowagi skóry.
  • Częste suszenie gorącym powietrzem może stanowić poważne obciążenie nawet dla zdrowej skóry głowy. Dlatego raz na jakiś czas spróbuj obejść się bez suszarki i wysusz włosy naturalnie.
  • Przez kilka dni nie myj włosów. Skóra wtedy odpocznie i będzie wytwarzać sebum. Z kolei jeśli cierpisz na obfity łupież, pamiętaj o codziennym myciu włosów. To pozwoli zwiększyć skuteczność szamponu.

Jak nawilżyć skórę głowy?

0122-HC-jak-radzić-sobie-z-suchą-skórą-głowy-intro-image-2

Jeśli skóra głowy utraci naturalną równowagę, włosy należy myć i odżywiać w sposób delikatny. To pozwoli na przywrócenie jej równowagi. Szampon nawilżający skórę głowy Hydro Care z wyciągiem z aloesu i lilii wodnej dodatkowo je nawilży.

Naturalna pielęgnacja skóry głowy

Naturalne składniki, takie jak aloes, sprawiają, że sucha skóra głowy odzyskuje poziom nawilżenia i witalności.

Gładkie i lśniące

0122-HC-jak-radzić-sobie-z-suchą-skórą-głowy-section-2-1

Swędzenie skóry głowy może ustąpić po pielęgnacji naturalnymi składnikami. To m.in. oliwa z oliwek czy olejek kokosowy. Wetrzyj kilka kropel w skórę głowy i nie spłukuj. Taki zabieg pozwoli Ci uzupełnić poziom naturalnego natłuszczenia, nawilżyć oraz odżywić włosy.