Masaż głowy. Co może dać Twoim włosom?

Masaż głowy. Co może dać Twoim włosom?

Szukasz skutecznych sposobów na porost włosów? Wypróbuj masaże głowy! Nie tylko relaksują i odprężają, lecz także poprawiają krążenie krwi i pomagają usuwać ze skalpu martwe komórki naskórka. Jakie są zalety masażu głowy i jak go wykonać?

Masaż głowy – co warto o nim wiedzieć?

Masaż głowy to najprostszy sposób na przyspieszenie wzrostu włosów i poprawę ich kondycji. Jak to możliwe? Poprawia on krążenie krwi i pomaga usunąć martwy naskórek zalegający na skórze głowy i blokujący mieszki włosowe. Dzięki temu pasma szybciej rosną i mniej wypadają.

Masaż głowy na wypadanie włosów można wykonywać przed lustrem lub pod prysznicem podczas mycia pasm – w zależności od Twoich preferencji oraz użytych akcesoriów. Jest on niezwykle prosty do wykonania, a przy tym bardzo przyjemny. Masaż głowy relaksuje, pomaga się odprężyć, a także zmniejsza ból i napięcie karku.

Masaż relaksacyjny to technika powszechna w alternatywnej medycynie. Miłośnicy naturalnych metod leczenia wierzą, że ma on moc usuwania toksyn z organizmu i odblokowywania energii życiowej. Na przykład masaż głowy w ajurwedzie z użyciem oleju ma zwiększać moc umysłu. Twierdzenia o magicznej mocy leczniczej masaży pozostawiamy do Twojej oceny, my natomiast skupiamy się na pozytywnym wpływie masażu głowy na stan Twoich pasm i Twoje samopoczucie.

Sam masaż głowy oczywiście nie jest w stanie całkowicie poradzić sobie z problemem wypadających kosmyków. Oprócz tego musisz stosować dobre kosmetyki do pielęgnacji włosów – szampon, odżywkę czy też produkty do stylizacji. Zawsze dobieraj je do potrzeb Twoich pasm, np. jeśli masz farbowane włosy, sięgaj po szampony do włosów farbowanych.

Masaż głowy – co warto o nim wiedzieć?

Masaż skóry głowy i jego znaczenie

Warto docenić masaż skóry głowy i jego znaczenie dla zdrowia i wyglądu naszych włosów. Wyrastają one w końcu z cebulek umieszczonych w naskórku, dlatego stan skalpu bezpośrednio wpływa na kondycję naszych pasm. Masaż głowy poprawia krążenie krwi i pomaga oczyszczać skórę z martwego naskórka. Dzięki temu mieszki włosowe odblokowują się, a włosy mają szansę lepiej rosnąć. Gdy stan skalpu się poprawia, kosmyki rzadziej wypadają i stają się mocniejsze. Więcej na temat zapobiegania wypadaniu włosów przeczytasz w artykule: Jak powstrzymać wypadanie włosów?

Niektórzy stosują również masaż głowy na ból głowy, gdyż działa on odprężająco i relaksująco, a także zmniejsza napięcie. Możesz wykorzystać do niego olejki eteryczne, np. olejek kamforowy o działaniu rozgrzewającym i przeciwbólowym. Jeżeli jednak borykasz się z częstymi lub silnymi bólami głowy, koniecznie skonsultuj się z lekarzem, aby wykryć przyczynę dolegliwości.

Masaż skóry głowy i jego znaczenie

Masaż głowy – zalety

Dlaczego warto wykonywać masaż głowy? Przede wszystkim skutecznie relaksuje, odpręża i uwalnia od napięć minionego dnia. Niektórym pomaga również się skupić. Ogromną zaletą masażu głowy jest fakt, że poprawia on krążenie krwi. Lepiej ukrwiona skóra głowy dostarcza więcej tlenu i składników odżywczych do cebulek włosa, dzięki czemu odrastają szybciej i są mocniejsze. Poza tym pomaga usuwać martwy naskórek, zanieczyszczenia i resztki kosmetyków zarówno ze skalpu, jak i z pasm. Masaż głowy pobudzający porost włosów w połączeniu z dobrymi kosmetykami sprawia, że kosmyki mniej wypadają, szybciej rosną i są zdrowsze, piękniejsze i mocniejsze. Masaż głowy przy migrenie pomoże Ci się zrelaksować i zmniejszyć ból. Warto wykonywać zarówno masaże relaksacyjne głowy, jak i masaże na porost włosów. Obydwa rodzaje sprawią Ci przyjemność.

Masaż głowy na porost włosów

Masaż głowy na porost włosów warto wykonywać regularnie, gdy zmagamy się z nadmiernym wypadaniem kosmyków lub gdy są one cienkie, rzadkie i słabe. Możesz wykonać masaż głowy u fryzjera lub samodzielnie w domu. Po jego wykonaniu pamiętaj o nałożeniu ulubionej odżywki do włosów. Możesz także masować skalp z odżywką nałożoną na pasma. Doskonale sprawdzi się np. Mleczna odżywka pielęgnująca NIVEA Hairmilk do włosów o strukturze cienkiej z naturalnymi proteinami mleka, która wypełnia ubytki w strukturze włosów i chroni je przed zniszczeniami. Kolejną świetną opcją jest Odżywka NIVEA Repair & Targeted Care z Systemem Inteligentnej Odbudowy. Formuła z płynną keratyną i pantenolem chroni i niezwykle skutecznie regeneruje pasma oraz odbudowuje je.

Oczywiście, masaż skóry głowy na łysienie nie jest w stanie przywrócić nam utraconych włosów i w kilka dni wyczarować bujnej czupryny. Jeśli kosmyki wypadają Ci garściami, koniecznie skonsultuj się z lekarzem lub trychologiem, aby zbadać przyczynę problemu. Przeczytaj również artykuł: Jak przyspieszyć porost włosów?

Masaż głowy – zalety

Masażer do głowy – jakie urządzenie?

Masaż głowy możesz wykonywać zarówno dłońmi, jak i za pomocą specjalnego przyrządu. Oto niektóre urządzenia do masażu głowy:

● masażer do głowy „pająk” z metalowymi „nogami”,

● silikonowa szczotka z wypustkami do masażu głowy,

● szczotka z naturalnego włosia do masażu głowy,

● elektryczny masażer do głowy,

● zwykła szczotka do włosów.

Masaż głowy na porost włosów

Jak wykonać masaż głowy?

Zanim przystąpisz do masażu głowy, rozczesz dobrze włosy. Możesz przeprowadzić masaż zarówno „na sucho”, np. przed lustrem, jak i w kąpieli lub pod prysznicem. Jak wykonać masaż głowy przy myciu? Zaaplikuj szampon do włosów na zwilżone pasma i spień go.

Następnie palcami lub silikonową szczotką masuj skalp, wykonując okrężne ruchy. Oto, jak robić masaż głowy krok po kroku:

  • Zacznij od czoła – pierwsze miejsce warte masażu znajduje się 2 palce od linii włosów, podążając przedziałkiem.
  • Kolejne miejsce, które chcesz dokładnie wymasować znajduje się 4 palce od linii włosów – regularny masaż w tym miejscu wzmocni włosy, nadając im objętości.
  • W szczególności wymasuj czubek głowy – jest to najwyżej położone miejsce Twojego ciała i dopływ krwi do tego obszaru jest utrudniony. Stąd częste wypadanie włosów na czubku głowy. Masaż poprawi krążenie i regularnie wykonywany wzmocni i zagęści kosmyki.
  • Podążaj linią przedziałka do tyłu głowy i zatrzymaj się na potylicy – masując to miejsce możesz także rozmasować szyję i barki, gdzie często mięśnie są spięte.
  • Boki głowy są lepiej ukrwione, jednak nie pomijaj ich w trakcie masażu. Wymasuj obszar wokół uszu i wzdłuż linii włosów wokół głowy.

Masaż głowy podczas mycia włosów to świetny sposób na oszczędzenie czasu i urozmaicenie rutyny pielęgnacyjnej. Masaż głowy pod prysznicem możesz wykonywać także, mając na głowę odżywkę lub wcierkę. Dzięki temu produkt lepiej wniknie we włosy. Jeśli używasz akcesoriów lub urządzeń do masażu, pamiętaj, aby umyć je po każdym użyciu.

Masaż głowy masażerem elektrycznym lub „pająkiem” powinno się wykonywać na suchych włosach. Możesz robić to przed lustrem, na kanapie, fotelu czy nawet w łóżku. Warto zapamiętać, że masaż głowy krok po kroku powinno się wykonywać od czoła w stronę karku, nie odwrotnie. Postępuj delikatnie, aby nie uszkodzić naskórka i nie spowodować bólu głowy!

Masaż skóry głowy a efekty

Pamiętaj, że na efekty masażu skóry głowy trzeba trochę poczekać. Kluczem do sukcesu jest regularność. Wykonuj zabieg co najmniej 2 razy w tygodniu lub nawet codziennie przez kilka minut i stosuj dobre kosmetyki do pielęgnacji pasm. Efektem masażu głowy na porost włosów będą gęstsze, mocniejsze i zdrowsze kosmyki. Więcej na temat wzmacniania włosów dowiesz się z artykułu: Jak wzmocnić włosy? Pielęgnacyjne rady. Natomiast póki Twoje kosmyki nie urosną, sięgaj po kosmetyki zwiększające objętość pasm, dzięki którym będą prezentować się naprawdę imponująco. Świetnie sprawdzi się np. Pianka do włosów NIVEA Volume Care. Formuła z witaminą B3 i pantenolem nie tylko dodaje włosom objętości, lecz także wzmacnia je i pielęgnuje.

Masażer do głowy – jakie urządzenie?