Cienkie włosy: pielęgnacja i fryzury


PIELĘGNACJA CIENKICH WŁOSÓW - ODKRYJ WSKAZÓWKI I PORADY

Kwestia dotyczy 0,02 milimetra: taka jest właśnie różnica pomiędzy średnicą włosa normalnego (0,07 milimetra) i włosa cienkiego. Ponad jedna trzecia kobiet marzy o mocniejszych włosach. Stosując właściwą pielęgnację i stylizację, możesz sprawić, że Twoje cienkie włosy będą wyglądać świetnie.

Cienkie włosy - dlaczego je mam?

Cienkie włosy są zazwyczaj cechą dziedziczną. Dotyczy to szczególnie blondynów i blondynek. Cienkie włosy bardziej przylegają do skóry głowy, przez co szybko wyglądają na przetłuszczone i oklapłe. Zaradzą temu właściwe produkty pielęgnacyjne.

Pielęgnacja włosów cienkich bez obciążania

Pielęgnacja włosów cienkich bez obciążania

Pielęgnacja cienkich włosów powinna bazować na łagodnych produktach. Przeciwdziałaj oklapniętym włosom stosując odpowiedni szampon nadający objętość, na przykład. NIVEA Hairmilk Mleczny szampon do włosów cienkich. 

NIVEA Hairmilk Mleczny szampon do włosów cienkich regeneruje cienkie włosy bez obciążania. Sprawia, że włosy są lśniące i sprężyste. Jego formuła zawiera naturalne proteiny mleka i Eucerit dodatkowo wzmacnia włosy od wewnątrz. Dzięki temu, cienkie włosy stają się silniejsze, gładsze i bardziej lśniące.

Do stylizacji idealna jest z kolei NIVEA Pianka do włosów Volume Care. Nakłada się ją po umyciu włosów. Zapewnia ona 24-godzinne utrwalenie i objętość bez sklejania.

Posiada ona formułę, która aktywuje się pod wpływem ciepła (np. suszarki). Jej działanie poprawia wchłanianie przez włosy prowitaminy B4 oraz witaminy B3. Daje tym samym efekt odżywienia. Co więcej, ochronna formuła keratynowa sprawia, że włosy są zdrowe i lśniące.

0143_HC_pielęgnacja_i_stylizacja_cienkich_włosów__intro_1

Pielęgnacja włosów cienkich odżywką

Pamiętaj, aby używać szamponu oszczędnie. Ilość odpowiadająca wielkości orzecha włoskiego jest wystarczająca przy włosach sięgających do ramion.

0143_HC_pielęgnacja_i_stylizacja_cienkich_włosów_intro_2

Cienkie włosy - poznaj sposoby na idealne fryzury

Cienkie włosy to nie koniec świata – jak je zagęścić? Jeśli wykonasz zabieg falowania, w przeciwieństwie do trwałej ondulacji, usztywnisz strukturę włosów. Da to w konsekwencji większą objętość. Pamiętaj, by nie poddawać włosów jednocześnie zabiegom koloryzacji i falowania włosów. Bardzo ważne jest też podcinanie końcówek. Najlepiej robić to co 4 do 6 tygodni. Przy właściwej pielęgnacji i cięciu włosy cienkie zyskają większą objętość.

NIVEA Forming Spray Volume, czyli Modelujący spray dodający objętości od NIVEA
z innowacyjną formułą, pozwoli Ci dodatkowo pielęgnować cienkie włosy. Jego lekki suchy olejek i Eucerit nie wysusza włosów i ułatwia kreowanie fryzury. 


Cienkie włosy mogą być równie atrakcyjne i ciekawe, co włosy gęste i puszyste. Świetnie do nich pasują tzw. bob albo paź z grzywką.

FRYZURY DLA CIENKICH WŁOSÓW

Jak zagęścić włosy? Jeśli wykonasz zabieg falowania, w przeciwieństwie do trwałej ondulacji, usztywnisz strukturę włosów. Da to w konsekwencji większą objętość. Pamiętaj, by nie poddawać włosów jednocześnie zabiegom koloryzacji i falowania włosów. Bardzo ważne jest też podcinanie końcówek. Najlepiej robić to co 4 do 6 tygodni. Przy właściwej pielęgnacji i cięciu włosy cienkie zyskają większą objętość.

NIVEA Pianka do włosów Diamond Volume Care pozwoli utrzymać efekt objętości. Buduje ona na powierzchni włosów siatkę polimerów, która podwaja objętość dzięki efektowi unoszenia podczas suszenia suszarką.

Właściwy kolor – dodatkowa objętość dla cienkich włosów!

Koloryzacja włosów sprawi, że delikatne i cienkie włosy będą wydawać się pełniejsze.

Cieplejsze odcienie na włosach brązowych albo rozjaśnione pasemka na włosach jasnych dodadzą fryzurze puszystości. Koloryzacja usztywnia cienkie włosy i ich osłonkę. To sprawia, że są one dużo łatwiejsze do ułożenia. Włosy powinien jednak farbować profesjonalista, by ich struktura pozostała możliwie najmniej obciążona. Dodatkowo powinnaś wybrać właściwy szampon do włosów farbowanych, jak NIVEA Szampon Pielęgnujący Color Protect.

Pragniesz, aby Twoje delikatne i cienkie włosy nabrały objętości? Zwracaj większą uwagę na warstwy wspierające włosy. Krótsze kosmyki wspierają te dłuższe. Dlatego włosy są „wypychane” do góry i nabierają widocznej objętości.

 

0143_HC_pielęgnacja_i_stylizacja_cienkich_włosów_intro_3

Pragniesz, aby Twoje delikatne i cienkie włosy nabrały objętości? Zwracaj większą uwagę na warstwy wspierające włosy. Krótsze kosmyki wspierają te dłuższe. Dlatego włosy są „wypychane” do góry i nabierają widocznej objętości.


Cienkie włosy też mogą wyglądać bajecznie!

Cienkie włosy - jak o nie dbać?

Pielęgnację cienkich włosów zacznij od regularnego używania odżywki, aby zapewnić końcówkom odpowiednie nawilżenie. Upewnij się, że nakładasz odpowiednią ilość i wmasuj odżywkę tylko na długości włosów.

Cienkie włosy wymagają też wybrania właściwej szczotki. Średniej wielkości płaska szczotka sprawi, że delikatne i cienkie włosy nabiorą blasku i objętości. Aby je podnieść przy nasadzie, susz je na dużej, okrągłej szczotce.

Jeżeli Twoje włosy szybko wyglądają na przetłuszczone, wybierz specjalny szampon. NIVEA Szampon do włosów Balanced & Fresh Care dokładnie oczyszcza skórę głowy i zapewnia długotrwałą świeżość. Pożegnaj się z tłustymi włosami raz na zawsze!

0143_HC_pielęgnacja_i_stylizacja_cienkich_włosów_section_2

product-stage-bg

Porady dla Ciebie