9 kosmetyków do stylizacji włosów każdego typu!

9 kosmetyków do stylizacji włosów każdego typu!

Twoje włosy codziennie mogą wyglądać pięknie i zdrowo, a Ty możesz się cieszyć wymarzoną fryzurą. Pomogą Ci w tym kosmetyki do stylizacji włosów, które warto mieć w swoim domu. Przedstawiamy absolutny must have kosmetyków do włosów!

Kosmetyki do stylizacji włosów kręconych

Jeśli masz piękne loki, to wiesz, że wymagają szczególnej pielęgnacji. Dla nich przeznaczone są kosmetyki do stylizacji włosów kręconych, które podkreślają skręt loków czy fal. Gama kosmetyków do stylizacji włosów tego typu wciąż się poszerza. Jednym z nowszych produktów jest primer, który pozwala zadbać o włosy jeszcze przed stylizacją. Jak sama nazwa mówi to kosmetyk, którego używamy najpierw, zanim sięgniemy po piankę czy lakier. NIVEA® Curl Primer ma działanie wygładzające i nawilżające oraz chroni włosy przed wysoką temperaturą. Z pomocą primera dokonujemy więc wstępnego porządku na naszej głowie, co jest szczególnie ważne w stylizacji włosów kręconych.

Kolejnym kosmetykiem, który powinnaś mieć w swojej łazience, jest pianka do włosów. Trudno przecenić jej zalety: usztywnia włosy, unosi je od nasady, nadaje im pożądanego wyglądu. Pianka NIVEA Curl z pielęgnującym suchym olejkiem pomoże Ci okiełznać Twoje piękne loki. Dzięki innowacyjnej formule utrwala skręt włosów, nie wysusza ich i nie skleja.

9 kosmetyków do stylizacji włosów każdego typu!

Kosmetyki do stylizacji włosów falowanych

Stylizacja włosów falowanych zasadniczo nie różni się od pielęgnacji włosów kręconych. Jest jeszcze jeden kosmetyk, który pomoże Ci uzyskać pożądany efekt fryzury. Na pewno znasz lakiery do włosów, a czy wiesz, że ciekawą alternatywą dla nich są spraye do włosów? Ich zaletą jest dwukrotnie wydłużony czas schnięcia, dzięki czemu masz jeszcze większy wpływ na swoją fryzurę. Do ujarzmienia włosów falowanych przyda się modelujący spray NIVEA Curl, który nie tylko utrwali fryzurę, ale także podkreśli piękny układ Twoich fal.  Po spryskaniu włosów możesz im nadać pożądaną objętość i kształt. Włosy są wilgotne i podatne na układanie, dlatego masz nieograniczone możliwości. Na koniec spryskaj włosy ponownie dla utrwalenia fryzury.


Kosmetyki do stylizacji włosów farbowanych

Włosy farbowane wymagają nawilżenia i regeneracji. Dla nich zalecana jest pianka, która nie tylko ma wszystkie zalety tego produktu, czyli usztywnia i unosi włosy, ale również regeneruje i zapewnia ochronę koloru. Taka jest na przykład pianka do włosów NIVEA Color Care & Protect.

Amatorka perfekcyjnie ułożonych włosów nie wyobraża sobie dnia bez użycia lakieru do włosów. Zaletą tego kosmetyku jest to, iż utrwala włosy na wiele godzin (czasem na cały dzień), dodaje objętości, pozwala uzyskać bardzo konkretny kształt fryzurze. Większość lakierów posiada kilka stopni utrwalenia fryzury, które zawsze zaznaczone są na opakowaniu. Im wyższa cyfra, tym lakier bardziej utrwala. Pamiętaj, jednak, że nie zawsze musisz wybierać lakier o najwyższej mocy, ponieważ czasem może on nadmiernie obciążać delikatne pasma. Jeśli chcesz utrwalić lakierem włosy farbowane, sięgnij po lakier do włosów NIVEA Color Care & Protect o formule wzbogaconej o pantenol i witaminę B3. Ten kosmetyk zabezpieczy Twój kolor i wzmocni włosy, jednocześnie ich nie wysuszając. Wspaniały efekt uzyskasz używając lakieru do włosów NIVEA Diamond Gloss Care, który oprócz utrwalenia, nada Twoje fryzurze wyjątkowego blasku, a wszystko to dzięki formule z diamentowym pyłem.

9 kosmetyków do stylizacji włosów każdego typu!

Kosmetyki do układania włosów cienkich

Fryzura z włosów cienkich szczególnie szybko traci fason, bo cienkie pasma rozsypują się i trudno je utrzymać razem. Dlatego w stylizacji włosów cienkich powinnaś postawić przede wszystkim na utrwalenie. Wybierz lakier do włosów NIVEA Vital Care, który przeznaczony jest przede wszystkim do włosów cienkich i delikatnych, ponieważ w sposób zauważalny je pogrubia. Nie skleja włosów, nie obciąża ich i na długo zapewnia im świeży wygląd.

Do włosów pozbawionych objętości i cienkich użyj modelującego sprayu do włosów NIVEA Volume z innowacyjną formułą 0% alkoholu etylowego oraz dodatkiem suchego olejku. Kosmetyk zauważalnie uniesie włosy, doda im optycznej gęstości i zapewni odpowiednią pielęgnację.

9 kosmetyków do stylizacji włosów każdego typu!

Kosmetyki do stylizacji włosów suchych

Jeśli Twoje pasma są przesuszone, sięgnij po piankę regenerującą do włosów NIVEA® Care & Hold, która nie tylko nada włosom sprężystości, ale również, dzięki specjalnej formule, zadba o ich nawilżenie.

Zwróć uwagę również na kremy do włosów. Podobnie jak kremy do twarzy, dbają one o odpowiednie nawilżenie i odżywienie. Pomogą Ci ujarzmić odstające kosmyki i nadać im gładkiego wyglądu, a to ważne, ponieważ włosy suche często są połamane i mają różną długość.

 


Kosmetyki do stylizacji włosów krótkich

Twoja krótka fryzura również wymaga uwagi i kosmetyków do stylizacji. W ich wyborze kieruj się dwiema zasadami: po pierwsze, zawsze pamiętaj o ochronie przed wysoką temperaturą. Zwłaszcza, jeśli stosujesz suszarkę lub prostownicę w tworzeniu idealnej fryzury. Primery do włosów NIVEA zapewniają ochronę do 220°C, dlatego zawsze warto zacząć od nich pielęgnację. Druga zasada dotyczy wyboru konkretnego kosmetyku – tu kieruj się, jak w przypadku włosów długich, kondycją włosa.