Pielęgnacja grzywy

Od włosów tłustych, poprzez suche, po te z łupieżem - mamy dla Was wskazówki, jak pielęgnować każdą męską grzywę.

PIELĘGNACJA GRZYWY

Nie oszukujcie się, panowie, może i wiecie wszystko na temat wielu „męskich spraw” i czynności, ale w temacie szamponów do włosów nie każdy z Was jest równie dobrze zorientowany. I całe szczęście! Są lepsze rzeczy, którymi można sobie zająć głowę, jak piłkarskie statystyki czy to, jak odpalić gaźnik. Ale specjalnie dla Was przygotowaliśmy podstawową dawkę wiedzy na ten temat, więc nie musicie dłużej szukać. Na początek warto wiedzieć, że nie każdy musi używać szamponu codziennie. Owszem, możesz, a jeśli masz włosy z silną skłonnością do przetłuszczania, wręcz absolutnie powinieneś. W każdym razie większość szamponów jest bardzo łagodna i używanie ich codziennie nie stanowi problemu, ale nie jest to dla każdego koniecznością. A skoro już mowa o szamponie, kostka mydła się do nich nie zalicza, należy stosować produkty opracowanie specjalnie do określonego typu włosów. First things first, while not everyone needs to shampoo daily, you can, and if you have oily hair in particular, you absolutely should. Most shampoo is very mild and using it regularly isn’t an issue. That said, bar soap isn’t shampoo, so be sure to use a product specifically formulated for your hair type.

WŁOSY SUCHE

Jeśli Twoje włosy wydają Ci się nieco zbyt suche, koniecznie powinieneś zacząć używać odżywki, produkty typu 2 w 1 też powinny załatwić sprawę. Co ważne, szukaj produktów, na których jest wyraźnie napisane „nawilżanie”. Działa to zarówno u facetów z krótkimi, jak i z długimi włosami.

BIAŁE PŁATKI

Spokojnie, nie zawsze muszą oznaczać łupież. Wypróbuj nawilżający szampon i odżywkę, a jeśli to nie pomoże, wtedy stosuj codziennie szampon przeciwłupieżowy. Powinno zadziałać.

WŁOSY TŁUSTE

Zakładamy, że włosy myjesz codziennie, ale jeśli nie, lepiej zacznij. Co do szamponu, dodaj do rutynowych zabiegów na włosy szampon stworzony specjalnie do włosów przetłuszczających się lub używaj go w razie potrzeby.

WŁOSY DŁUGIE

Więcej włosów oznacza więcej wysiłku. Koniecznie powinieneś codziennie je odżywiać, na szczęście możesz z powodzeniem używać kosmetyków Twojej lepszej połowy, chyba że pachną jak lawenda i stokrotki, w tym wypadku lepiej poszukaj czegoś na własną rękę. Chyba że lubisz lawendę i stokrotki, nie oceniamy.