nawilżenie-header

Jak wybrać odpowiednie nawilżenie skóry?

Dlaczego nawilżanie jest sekretem zdrowej skóry

Najlepszy krem nawilżający jest nieodłączną częścią codziennej pielęgnacji skóry. Dowiedz się więcej na temat idealnych produktów!

Dlaczego nawilżanie skóry jest tak ważne?

Codzienne nawilżenie jest konieczne dla pięknej skóry. Dowiedz się, jak funkcjonuje skóra i dlaczego nawilżenie jest tak ważne.

Czy najlepszy krem nawilżający może uzależnić skórę?

kobieta-aplikująca-krem-nawilżający

Nawet najlepszy krem nawilżający nie może uzależnić skóry. Wiele osób wierzy w ten mit, jednak prawda jest taka, że regularnie stosując krem nawilżający po prostu zapobiegasz wysuszaniu skóry.

Dlaczego nawilżanie skóry każdego dnia jest tak ważne

Skóra jest narażona na szkodliwe czynniki przez cały dzień. Od zimnej i wietrznej pogody po nieprzyjazną klimatyzację – skóra stale traci wodę, która musi być na bieżąco uzupełniana.

Najprostszym sposobem na nawilżenie skóry jest tu użycie dobrego kremu nawilżającego. Stosując odżywczy krem na skórę twarzy i ciała każdego dnia, nie tylko utrzymujesz nawilżenie skóry, ale także tworzysz barierę zatrzymującą szkodliwe substancje.

Najlepszy krem nawilżający jest niezbędną częścią pielęgnacji i musi być używany regularnie, aby przynieść zamierzony efekt. Codzienne stosowanie sprawi, że skóra będzie zdrowsza i mniej napięta, a dodatkowo zapewnia znakomitą bazę pod podkład – dlatego po prostu wrzuć do torebki krem nawilżający od NIVEA, na przykład Odżywczy krem NIVEA Care 3w1 i zawsze miej go pod ręką.

Nwilzenie skóry: Jak działa krem nawilżający?

Najlepszy krem nawilżający, takie jak NIVEA Soft mix me, działają dostarczając wodę do skóry i zapobiegając jej wysuszeniu, tworzą barierę ograniczającą odparowywanie wody z powierzchni skóry i chronią ją przed szkodliwymi czynnikami środowiskowymi. 

Co więcej, dobry krem nawilżający jest kluczowy dla gładszej i promiennej cery.

Czy potrzebuję innego kremu nawilżającego do twarzy i do ciała?

ładna-brunetka

Skóra twarzy jest cieńsza i wrażliwsza. Dlatego jest bardziej narażona na czynniki zewnętrzne i wymaga specjalnych produktów, takich jak Odżywczy krem nawilżający NIVEA, aby pozostawała zdrowa i piękna.

Nawilżenie - jak nasza skóra je utrzymuje?

uśmiechnięta-brunetka

Woda jest utrzymywana w głębszych warstwach skóry i transportowana do wewnątrz i na zewnątrz przez mikroskopowe kanaliki. Skóra potrafi zgromadzić więcej wody, jeżeli ta sieć ma właściwą strukturę.

Nawilżanie skóry twarzy - co należy wiedzieć?

Skóra na twarzy jest cieńsza i bardziej delikatna niż skóra na ciele – stosowanie kremów do twarzy jest niezwykle ważne.

Nawodniona twarz to zadowolona twarz

kobieta-nakładająca-krem-nawilżający-przy-lustrze

Najlepszy krem nawilżający stosowany każdego dnia zapewni cerze gładkość i miękkość, ale też ułatwi nakładanie makijażu, poprawi elastyczność skóry, a nawet zniweluje pierwsze oznaki starzenia.

Znajdź najlepszy krem nawilżający dla Twojej cery

Aby znaleźć najlepszy krem nawilżający do twarzy dla Twojej cery, musisz znać jej rodzaj.

Pielęgnacja ciała: Jak ważne jest nawilżenie

Nie zapominaj, że skóra na ciele też potrzebuje nawodnienia – najlepszy krem nawilżający do ciała napoi spragnioną skórę i zapewni jej gładkość.

Nawilżenie - dlaczego skóra na ciele tego potrzebuje?

Skóra jest największym organem ciała i potrzebuje uwagi tak samo jak twarz. Pomimo że jest mniej wrażliwa, musi radzić sobie z większym wysiłkiem każdego dnia. Zmiany w otoczeniu, zanieczyszczenia i chemikalia sprawiają, że skóra staje się matowa i brakuje jej nawilżenia.

Jeżeli pracujesz na powietrzu lub spędzasz dużo czasu na zewnątrz uprawiając sport, potrzebny Ci bardziej intensywne nawilżenie, na przykład krem, który zniweluje suchość skóry spowodowaną niekorzystnymi warunkami.

Oszczędzaj czas podczas pielęgnacji: nawilżanie skóry pod prysznicem

uśmiechnięta-kobieta-pod-prysznicem

Balsamy do ciała pod prysznic od NIVEA nawadniają skórę już pod prysznicem. Nałóż balsam po prostu na mokrą skórę, spłucz, osusz się jak zwykle i gotowe.

Najlepsze porady, jak nawilżać ciało

  • Zwracaj szczególną uwagę na miejsca suche, takie jak kolana i łokcie.
  • Krem nawilżający delikatnie wmasowuj w ciało ruchem ku górze, unikaj silnego wcierania.
  • Staraj się nawilżać tuż po kąpieli lub prysznicu, aby zamknąć w skórze jak najwięcej wody.
  • Ustal codzienny plan nawilżania skóry i przestrzegaj go – tylko wtedy przyniesie efekty.

Zobacz także