wakacje-w-miejskich-tropikach

Wakacje w miejskich tropikach

Plac zabaw, zoo, wycieczka rowerowa, spacer nad rzeką, spotkanie ze znajomymi – miasto oferuje również wiele atrakcji i pomysłów na spędzenie kilku dni wolnego, jednak należy pamiętać, że będąc w nim nie uciekniemy od szkodliwego działania promieni słonecznych. Wręcz przeciwnie, mogą one nas atakować z wielu stron.

SŁOŃCE W MIEŚCIE

Słońce dostarcza skórze m.in. witaminę D, a po ciężkim dniu potrafi poprawić humor. Nie ufajmy mu jednak bezgranicznie. Działanie promieni słonecznych jest groźne dla naszej niezabezpieczonej skóry najbardziej między godz. 11 rano a 16 po południu – promieniowanie UVB, które wnika do naskórka, może w tym czasie wzrosnąć nawet 150-krotnie.
W mieście słońce pada na nas nie tylko z góry, ponieważ jasne powierzchnie, jak ściany czy chodnik, odbijają od 15 do 20% promieni. Co ciekawe, promienie słońca dosięgają nas nawet za szybą, a więc powinniśmy na nie uważać nawet jadąc samochodem i spędzając czas w zamkniętych pomieszczeniach. Żeby spędzać lato w mieście bezpiecznie, a przy okazji zyskać piękną opaleniznę, najlepiej stosować kosmetyki do opalania od NIVEA Sun.

wakacje-w-miejskich-tropikach


wakacje-w-miejskich-tropikach

WAKACJE Z KREMEM


A jak używać kremów przeciwsłonecznych, by działały poprawnie? Jednorazowo należy nakładać grubą warstwę kremu, smarując się ok. 30 min. przed wyjściem na słońce. Zacząć najlepiej od partii ciała najbardziej narażonych – twarz, czoło, ramiona, stopy. Na te miejsca promienie słoneczne padają prostopadle.
By pokryć kremem całe ciało potrzeba ok. 2-3 łyżek stołowych produktu. Będąc w mieście jednak nie musimy smarować części ciała ukrytych pod ubraniem – wystarczy, że zapewnimy skórze możliwość oddychania, ubierając się lekko. Po aplikacji kremu należy również pamiętać, że jedna „porcja” z reguły nie wystarcza na cały dzień. Po upływie czasu działania wybranego filtra ochronnego – z reguły są to 2-3 godziny – krem należy nałożyć ponownie. Będąc w mieście, należy również uważać na ochronę głowy – okulary przeciwsłoneczne i czapki lub chusty w największe upały są wręcz obowiązkowe.

wakacje-w-miejskich-tropikach

Każda mama spędzając lato w mieście z swoim dzieckiem powinna pamiętać, że jej pociecha wymaga zdecydowanie innej ochrony przeciwsłonecznej. Skóra osoby dorosłej różni się od skóry dziecka, która jest delikatna i brakuje jej pełnej ochrony. Wierzchnia warstwa skóry najmłodszych jest o wiele cieńsza, a jej warstwa ochronna nie jest jeszcze całkowicie wykształcona. Sprawia to, że jest ona o wiele bardziej narażona na poparzenia – przy jej ochronie najlepiej stosować kosmetyki o najwyższym faktorze SPF z serii NIVEA Sun Kids, np. wzbogacony Dexpanthenolem Balsam Ochronny Na Słońce Dla Dzieci Swim & Play, Nawilżający Balsam Ochronny Na Słońce Dla Dzieci (SPF 30) czy wodoodporny Kieszonkowy Balsam Ochronny Na Słońce Dla Dzieci.
 
Skóra kobiet również jest delikatna – wymaga codziennej pielęgnacji, ale również ochrony przeciwsłonecznej. Przy jasnej karnacji najlepiej zapewnić jej wysokie faktory ochronne (30-50 SPF), by z czasem, po „przyzwyczajeniu się” do słońca, zejść trochę z ochroną niżej. Więcej o dobraniu filtra ochronnego do swojej karnacji dowiesz się tutaj .
 
Na słońcu skóra kobiet jest wyjątkowo narażona na szybsze starzenie się - traci wilgotność i elastyczność, co prowadzi do zmarszczek i bruzd. W dzień najlepiej chronić się przed tym stosując produkty NIVEA Sun, uzupełniając je o np. kurację odmładzającą NIVEA Q10 Plus.