najmodniejsze męskie cięcie 2018: undercut

Undercut, czyli zaczes, to ikona wśród najmodniejszych fryzur. Jeśli podążasz za trędami, lepiej przeczytaj, co mamy Ci do powiedzenia i nie zostań w tyle.

NAJMODNIEJSZE MĘSKIE CIĘCIE 2018: UNDERCUT

HISTORIA: Klasyczny undercut, który po raz pierwszy stał się popularny w połowie 1920 roku i królował do końca lat 40., znowu jest w modzie. Ale jeśli nadal nie wiesz, o czym mowa, już wyjaśniamy. Undercut to uniwersalne cięcie, w którym włosy na górze głowy pozostają dłuższe, podczas gdy boki i tył są krótko obcięte. To łatwe do utrzymania uczesanie możesz nosić na kilka sposobów – spisze się zarówno jeśli preferujesz klasyczne i eleganckie cięcia, jak i wtedy, kiedy w zawrotnej prędkości przemierzasz miasto na rowerze. A co najważniejsze, undercut w każdej sytuacji podkreśli męskie rysy twarzy.

undercut

HISTORIA SIĘ POWTARZA

Myślisz, że twoja fryzura jest historycznie wyjątkowa? Zastanów się jeszcze raz. Odrodzenie najgorętszej fryzury roku 2015 dla mężczyzn - undercut, zajęło prawie siedemdziesiąt lat!  Jeden z uczestników wyścigu o tegoroczne trofeum o stworzenie najmodniejszej fryzury sięga jednak zaledwie dwudziestu lat wstecz. Większość z nas słusznie wymazała już tę erę z naszej świadomości stylistycznej. Czy w połowie lat 90-tych styl slacker brzmi jak dzwonek? Luźne koszule, naszyjniki i długie włosy, często wiązane w kok? Stary, kok!
Teraz jest rok 2016, a kok na męskich włosach powrócił. Nie wiesz, jak wygląda męski koczek? Wyobraź sobie długie włosy owinięte wokół i przywiązane do tyłu głowy. To w zasadzie wszystko. W dzisiejszych czasach nie sposób zaprzeczyć, że jest to modna fryzura i może zostać u nas na jakiś czas. Dziękujemy za historię i Jareda Leto!

SZUKASZ PORADY?

Chociaż pozornie undercut może wyglądać na proste cięcie, radzimy, by oddać to zadanie w ręce profesjonalistów. Ponieważ fryzjerstwo przechodzi obecnie swój renesans, nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem kogoś, kto naprawdę WIE, co znaczy porządny undercut. Cięcie to ma kilka wariacji, więc najlepiej, żebyś wziął ze sobą zdjęcia, które jasno pokażą efekt, którego oczekujesz. To najprostszy sposób, żebyś fryzjerski fotel opuścił szczęśliwy i z taką fryzurą, o jakiej marzyłeś. Kiedy już się uda, boczne krótsze partie powinieneś przycinać co 2–4 tygodnie (w zależności od tego, jak szybko rosną Twoje włosy), by całość nadal wyglądała schludnie.

PIELĘGNUJĄCY SZAMPON NIVEA STRONG POWER

STYL NA DŁUGO

Jednym z powodów, dla którego tak bardzo kochamy styl undercut, jest łatwość stylizacji. Utrzymanie fryzury nie wymaga ogromnych wydatków, po prostu zaczesz włosy do tyłu, utrwal i gotowe. Ale na pewno warto czasem poeksperymentować z nowymi produktami i zaczesywaniem w różnych kierunkach, by osiągnąć finalny, niecodzienny wygląd. Jeśli chcesz osiągnąć klasyczny styl, czyli włosy zaczesane równo do tyłu, użyj suszarki i po prostu susz włosy w tym kierunku, aż będą niemal (w osiemdziesięciu procentach) suche. Wtedy możesz zastosować odpowiedni produkt i zaczesać je grzebieniem do tyłu. Boom, gotowe!