więc trądzik nie daje ci spokoju od podstawówki?

Zachowaj twarz. Tak świeżą i czystą, jakiej jeszcze nie miałeś.

WIĘC TRĄDZIK NIE DAJE CI SPOKOJU OD PODSTAWÓWKI?

Trądzik nie jest może najbardziej sexy tematem, ale zdarza się każdemu, a ignorowanie problemu na pewno w niczym nie pomoże, więc może po prostu usiądź i zobacz, co mamy Ci do powiedzenia, OK?

tradzik nie daje ci spokoju od podstawowki

#1 OCZYSZCZAJ

Najlepszym sposobem radzenia sobie z trądzikiem, pryszczami, zaskórnikami innymi problemami z cerą jest wyprzedzić ich powstawanie. Oczyszczanie skóry jest absolutnie najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla Twojej twarzy. Dla wielu mężczyzn już regularne stosowanie kosmetyków do mycia twarzy wystarczy, by oczyścić skórę z nadmiaru sebum, brudu i bakterii, które w dalszej kolejności mogą prowadzić do nieestetycznych problemów z cerą.

Poza myciem, ważne jest, żebyś uważał na wszystkie rzeczy, które stykają się z twarzą. Regularnie zmieniaj poszewki na poduszki i ręczniki, a telefon komórkowy codziennie przetrzyj wacikiem nasączonym alkoholem. Serio.

#2 ZŁUSZCZAJ

Poza prostym myciem i przemywaniem, które utrzyma w czystości powierzchnię, złuszczaj skórę kilka razy w tygodniu, żeby wyczyścić zatkane pory. Mało znanym faktem jest, że na pozbycie się martwego naskórka z twarzy dobrze działa golenie, więc jeśli golisz się codziennie, nie musisz tak często stosować złuszczających peelingów. A jeśli już mowa o goleniu, pamiętaj, że może być nieco utrudnione, kiedy skóra jest zainfekowana, więc ostrożnie gol podrażnione rejony. I spróbuj golenia na sucho, jeśli Twoje skóra źle reaguje na golenie na mokro.

ENERGETYZUJĄCY ŻEL DO MYCIA TWARZY ACTIVE ENERGY

INNOWACYJNA FORMUŁA DOAJE ENERGII NA CAŁY DZIEŃ

#3 NAWILŻAJ

Zabiegi, które mają Ci pomóc zachować nieskazitelną twarz nie kończą się na myciu, równie ważne jest utrzymanie odpowiedniego nawilżenia skóry. Choć może Ci się wydawać, że nakładanie kremu, kiedy masz tłustą cerę, przyniesie efekt odwrotny do zamierzonego, w rzeczywistości pomagasz regulować ilość wytwarzanego przez gruczoły łoju, a tym samym zminimalizować powstawanie niedoskonałości i zaskórników. Bez ściemy. A jeśli Twoja skóra jest wyjątkowo tłusta, poszukaj kosmetyków na bazie wody, takich jak nasz Łagodzący żel do twarzy Sensitive. Nie jest złym pomysłem, by nawilżać skórę także od wewnątrz, więc pamiętaj, by opróżniać co najmniej 8 szklanek H2O dziennie, a z kolei bardziej uważać na napoje z bąbelkami i kofeiną.

#4 TELEFON PO WSPARCIE

Jeśli będziesz uczciwie podążał za wszystkimi wskazówkami, powinieneś już wkrótce zauważyć ogromne zmiany w wyglądzie swojej skóry, ale jeśli nadal borykasz się z problemem niedoskonałości, zaskórników i innymi nieszczęściami, wybierz się do dermatologa i napraw sytuację z jego pomocą.